Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Recomandare Laptop

Recommended Posts

Apropo de mitul Lenovo Thinkpad. Am la serviciu un X61 tablet pe care am varsat ceva apa. Am incercat sa-l opresc cat am putut de repede, l-am pus la uscat 2 zile dar, din pacate, s-a stricat tastatura. Am cautat pe net alta, am gasit-o si acum e ok. Il am de ani buni, l-am folosit la greu, si sunt incantat de el. Dar, la mine, n-a tinut chestia cu apa varsata fara probleme.

Edited by SorinG

Share this post


Link to post

Si-a facut treaba. La asus ramaneai cu un bibelou :)

O tastatura e 20 de dolari cel mult.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Da da, la 3 ani dupa ce a aparut macbook air, intel a inventat ultrabooku'!!!

Si Lenovo nu prea face fata.

 

Si-a facut treaba. La asus ramaneai cu un bibelou :)

O tastatura e 20 de dolari cel mult.

o_O Tastatura de 20 de dolari? Vreau si eu un bax.

Share this post


Link to post

Sorry, nu-s distribuitor :) ) Pe noi atat ne costa, la en detail si cu tva posibil mai pui ceva. Oricum infim fata de 2000 de dolari cat dai pe o minune de asus :) )

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Nu cred sa fie utilizatori de Asus care sa stie cat costa o tastatura. O fi poate pentru ca nu se strica sau pentru ca nu varsa apa pe laptopuri? :D

Share this post


Link to post

Ia vezi daca te coafeaza jucaria asta (link doar orientativ, posibil sa gasesti pe la altii cu pret mai bun).

E un brand de renume care de-a lungul timpului si-a dovedit fiabilitatea, garantia aia "no matter what" spune destule despre ei, ca si greutate ti-l bate la cur pe MacBuci Air, iar ca specificatii - ai detalii in link. Si nici nu rad cocalarii de tine ca nu e brand (vezi discutia cu ASUS, care nu e fac chestii rele in cele din urma).

 

 

Share this post


Link to post

Dar tu ai citit ca omul are deja un mac air? A scris pe undeva ca vrea sa faca downgrade cumva de recomanzi cea mai proasta ragalie din categorie care mai are si windows 8 si fara touch, care desi e cea mai ieftina din categorie tot face cat vreo 3-4 ticouri? Cam cine e cocalar?

 

 

Zmeule, asa-i, utilizatorii lor sunt mai inteligenti decat ai nostri :P

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Ca sa fii un troll de succes, ar trebui sa citesti integral mesajul anterior. Si apoi sa-l procesezi. Happy apocalypse anyway ;)

Share this post


Link to post

La IBM/Lenovo - gamele mai scumpe - tastaturile asa sunt facute, cu "tavita" si chiar cu 1-2 scurgeri. Se sacrifica tastatura, dar scapa restul laptop-ului.

Share this post


Link to post

Ca sa fii un troll de succes, ar trebui sa citesti integral mesajul anterior. Si apoi sa-l procesezi. Happy apocalypse anyway ;)

 

iti recomand acelasi lucru. Ala are video integrat, el vrea video dedicat.

Aceeasi urare ;)

Share this post


Link to post

Recunosc, aspectul cu video card mi-a scapat. Fiind dat un MB Air ca si comparatie, m-am raportat la gama entry cu i5 si la greutate. My bad :scarpin:

Pe de alta parte, la 13" majoritatea sunt cu 1366x768 - daca nu se planifica aplicatii video-intensive (aka jocuri sau mai stiu eu ce randari cu softuri specializate), prostia aia de intel hd face treaba mai mult decat decenta. Singurele care le vad cu rezolutie mai mare (1600x900 sau 1080p) ar fi Vaio, cu preturile aferente (MB Air e mai decent ca ele).

Share this post


Link to post

Mosu s-a oprit in cele din urma la bijuteria propusa de ALiCE in postul nr. 5. Asus Zenbook. Sper sa am ocazia sa-i dau berea promisa (lui ALiCE, nu Mosului). Desi parerile si optiunile oferite in acest topic - si pt care va multumesc :osanale: - fura extrem de utile, bine primite, cantarite cu mare atentie si au avut partea lor in luarea deciziei, factorul hotarator a fost recomandarea unui prieten care avea deja acest model. E intr-adevar o bijuterie.

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...