Jump to content
Sign in to follow this  
codeman

Problema Yahoo Mail

Recommended Posts

Am o problema cu yahoo mail. Nu mai pot sa atasez mai multe poze simultan. Pina acum tineam apasat ctrl apasat si selectam mai multe poze. Acum nu pot sa selectez decat una. Cum pot sa rezolv?

Edited by codeman

Share this post


Link to post

De la Yahoo nu e, mie imi merge, incearca cu alt browser

Share this post


Link to post

Problema nu este de la Yahoo. Ce dimensiuni au fisierele/pozele?

Share this post


Link to post

Problema nu este de la Yahoo. Ce dimensiuni au fisierele/pozele?

 

Problema e de la ei. Au schimbat interfata si nu mai merge. Rezolvare? Un nou cont pe gmail.

 

post-6548-0-33634200-1355555501_thumb.jpg

Edited by codeman

Share this post


Link to post

Nu e neaparat de la ei. Uploaderul multifile e implementat de obicei cu Flash, iar daca au fost schimbari in interfata lor, goliti cacheul ca sa se incarce fisierele noi pentru interfata.

 

Fie asta, fie interfața e stricata :-)

 

 

 

Share this post


Link to post

Din ce vad eu in noua forma de mail la yahoo, botonul nu e multiple. Deci nu va putea selecta mai multe fisiere.

post-1549-0-56789200-1355556998_thumb.jpg

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Si eu am probleme cu noua interfata, nu mai pot downloada atasamentele din drafts, trebuie ori sa le trimit cuiva sa le iau din sent, ori sa mi le trimit mie sa le iau din inbox. Yahoo incep sa strice si ce mergea inca bine...

Share this post


Link to post

Pentru ca au bagat varianta "Mail Plus" - pe bani bineinteles. De fapt "Mail plus" e varianta cea veche cu care eram toti obisnuiti, numai ca s-au gandit sa profite de ea... iar asta de acum e asa mai "lite"... Bine ca am si pe gmail.

Share this post


Link to post

Lasa ca si gmail au ramas de saptamana trecuta doar cu varianta pentru utilizatori casnici gratis. Pentru ceilalti e 48 de euro pe an/casuta de apps. .

Share this post


Link to post

Romanasul s-a obisnuit ca totul sa fie free pe Internet.

Share this post


Link to post

 

Problema e de la ei. Au schimbat interfata si nu mai merge. Rezolvare? Un nou cont pe gmail.

 

 

Eu iti spun ca nu este de la ei, ca la mine merge sa atasez mai multe fisiere la acelas email iar tie nu iti vine sa crezi!

post-3348-0-83035900-1355602152_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Le-ai atasat toate deodata sau pe rand?

Share this post


Link to post

Romanasul s-a obisnuit ca totul sa fie free pe Internet.

 

M-ai facut curios ... tu folosesti in scopuri personale un serviciu de E-mail platit ?

Share this post


Link to post

Cui nu-i place varianta cu flash, se poate intoarce la varianta clasica. Eu sunt mai multumit de ea decat de flash.

 

Ca sa va suciti inapoi pe clasic, schimbati rezolutia (Display Options) pe 800x600 ...apoi incercat sa deschideti mailul. O sa va spuna ca nu merge verianta cea noua pe rezolutia aia, si va ofera link spre cea clasica!

Share this post


Link to post

M-am lovit si eu de "imbunatatirile" aduse de Yahoo. Zilele trecute (dupa trecerea la noua interfata) am inceput sa am dubii legate de trimiterea (sau ne-trimiterea) unor mailuri. Astazi, chiar mai bine, nu mai pot intra pe cont ! Refuzat accesul de vreo 3 ori, solicitat trimitere cod de schimbare a parolei pe alt mail, primit mail si schimbat parola ... degeaba, tot nu reusesc sa accesez contul.

Share this post


Link to post

Eu am in toolbar boomarku' asta ..si ma logeaza pe clasic

Share this post


Link to post

Cui nu-i place varianta cu flash, se poate intoarce la varianta clasica. Eu sunt mai multumit de ea decat de flash.

 

Ca sa va suciti inapoi pe clasic, schimbati rezolutia (Display Options) pe 800x600 ...apoi incercat sa deschideti mailul. O sa va spuna ca nu merge verianta cea noua pe rezolutia aia, si va ofera link spre cea clasica!

 

M-am sucit inapoi pe clasic dupa metoda descrisa de tine mai sus si e ok, multzam. :D

Share this post


Link to post

Le-ai atasat toate deodata sau pe rand?

Nu le-am atasat pe toate deodata, dar omu zice ca nu poate atasa decat una! Eu inteleg ca nu poate atasa decat un fisier. Sau poate doar una cate una, ca aste este altceva.

 

Am o problema cu yahoo mail. Nu mai pot sa atasez mai multe poze simultan. Pina acum tineam apasat ctrl apasat si selectam mai multe poze. Acum nu pot sa selectez decat una. Cum pot sa rezolv?

Share this post


Link to post

Mai citeste odata :"Am o problema cu yahoo mail. Nu mai pot sa atasez mai multe poze simultan. Pina acum tineam apasat ctrl apasat si selectam mai multe poze. Acum nu pot sa selectez decat una." Selectat = atasat?

Share this post


Link to post

Am vazut: nu mai poate selecta simultan mai multe fisiere folosind "Ctrl" pentru a le atasa, dar de atasat una cate una, se poate. Asta incerc sa spun.

Share this post


Link to post

Hai domnul inginer IT ca toata lumea a inteles numai tu ai dubii. In alta ordine de idei, nu prea mai pare varianta flash, doar in reclame, in rest html.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...