Jump to content
Sign in to follow this  
uskt2005

Sky Is The Limit...limited Edition

Recommended Posts

Se simte efectul insonorizarii? Vreau sa fac si eu sportul asta la Citronel la un moment dat.

 

Pe unde ai lipit folie din aia?

Share this post


Link to post

Se simte si inca cum... Pe unde am gasit tabla goala am pus insonorizant :)

 

Merita toti banii!!!

Share this post


Link to post

Si ce folie ai folosit?

Citronelul meu cred ca are de-a tabla goala cat o barja :D

Share this post


Link to post

Eu am folosit silent coat si mi au intrat cca 60 coli la tot interiorul

Share this post


Link to post

Link, ceva?

O sa am un colet trimis din Galati peste vreo trei saptamani (sper) si ar incapea si asta, daca aflu ce sa caut. Pe urma astept sa se incalzeasca afara si sa stea ploaia si as face sportul asta la Citronel.

 

Apropo, la peretele anti foc intre habitaclu si motor ai facut ceva? Sau capota motor?

Share this post


Link to post

Eu am gasit la cel mai bun pret aici:

 

http://www.be-loud.ro/produse/Accesorii-instalare/Insonorizare/Silent-Coat/Bulk-Pack-40-coli/

 

La perete si la motor am lasat ce s-a pus de fabrica, este suficient

 

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Thanks :)

 

La mine ar trebui cred izolat si peretele motor si capota. Si plafonul... si usile... si geamurile (desi folie de geam insonorizanta fie n-am gasit, fie nu ma convinge)... si tot :D

 

Apropo, la plafon ai umblat?

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Cu ani in urma, am facut acelasi lucru la Cielo, folosind material ceva mai comun, Aluband. Diferente enorme, in bine. ( am povestit pe topicul masinii mele, la momentul respectiv)

Nu am umblat la plafon, nici la capota. La firewall tot Aluband am lipit, cu gandul ca se va dezlipi de la caldura. Dar nu a patit nimic, am impresia ca aderenta a fost sporita din cauza caldurii. Deci portiere complete, podeaua completa si portbagaj. Arhisuficient. Materialul lui Uskt sigur e mai bun, fiind dedicat, insa de multe ori mai scump.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Dpdv al insonorizarii Cielo e de-a dreptul limuzina fata de tinicheaua de C1.

 

Insa pe de alta parte, la tinichelele care sunt praf din fabrica solutiile aftermarket mai eficiente, diferenta e si mai clara. Eu tot cu podea si portbagaj am de gand sa incep, apoi am de gand sa vad daca pot ajung si la firewall si apoi capota, ca si motorul se aude destul de pregnant. E una din putinele masini din lume care e mai zgomotoasa pe dinauntru decat pe dinafara :D

Share this post


Link to post

Am incercat sa comand foliile recomandate de uskt si cica nu le mai vand, ca au avut plangeri de la clienti. Acum au unele de 3mm, ceva mai scumpe, insa nu mi-e clar cine le produce; si nici nu le gasesc pe siteul lor.

Mai am de sapat.

Share this post


Link to post

Eu unu nu am nicio reclamatie de facut, nu stiu poate au prins altii un lot cu probleme, eu sunt super multumit de material. Acum, altceva sa iti recomand nu stiu ca nu am folosit decat de asta si aluband, iar silentcoat-ul este net superior alubandului....

Share this post


Link to post

Eu am comandat tot de la ei standardplast. Pare sa fie o firma la fel de serioasa.

 

Cica ce ai luat tu nu mai vand ca se plang clientii ca se exfoliaza. Pare goaga... cine naiba vede ca se exfoliaza sub mocheta sau fetele de usi?

Share this post


Link to post

Am pus roțile de vara si i-am tras si o spălătură...poate fac primăvara sa vina mai repede :)

post-4881-0-98935900-1425136101_thumb.jpgpost-4881-0-67878100-1425136116_thumb.jpgpost-4881-0-06454300-1425136130_thumb.jpgpost-4881-0-07694500-1425136145_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...