Jump to content
Sign in to follow this  
vTT

Nubira I - Modificare Faruri

Recommended Posts

Salut,

 

 

Dupa 7 ani de cautari (nu e o gluma) am reusit sa pun mana pe o pereche de faruri cu lupa pentru Nubira I ( http://carinstance.com/pics/Daewoo/daewoo-nubira-sx-01.jpg ).

Acum marea problema - am cumparat din 2 locuri separate si SH.. iar cel de pe dreapta nu este cu reglare electrica - aveti idee daca pot sa fac un fel de retro-fit sa mut motorul electric de pe farul vechi pe cel 'nou' ?

 

 

Asfalt uscat,

vTT.

 

 

 

PS: pozele in atasamente

post-8904-0-13374000-1346403004_thumb.jpg

post-8904-0-88897000-1346403012_thumb.jpg

post-8904-0-84887700-1346403019_thumb.jpg

post-8904-0-63333300-1346403028_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cauta la Masina mea topicul lui Dumitru Cristian, a facut acelasi update la faruri.

Share this post


Link to post

... cel de pe dreapta nu este cu reglare electrica - aveti idee daca pot sa fac un fel de retro-fit sa mut

E greu dar nu imposibil. Daca scoti motorasul electric vei putea observa modul in care este decupat orificiul respectiv. Apoi, daca te uiti cu atentie in jurul reglajului manual de la celalalt far, vei observa ca pe plasticul farului exista un model de decupaj. Obligatoriu va trebui sa dai jos "geamul" farului cu reglaj manual. Deci, cu multa munca si bibileala, se poate.

PS: Am studiat problema asta la Leganza cu ceva timp in urma. Sistemele de reglare (manual, electric) sint identice.

Share this post


Link to post

Multzam MAXIM! ma bag la taiat in curand :) )

Share this post


Link to post

Salut,

 

De unde le-ai luat si cu cat?

As vrea si eu unele!

 

Multumesc! :)

Share this post


Link to post

Salut Iulian,

 

Eu momentan lucrez in Polonia si aici am reusit sa pun mana pe SINGURELE DOUA de pe allegro.pl... cel electric a fost 380RON si cel manual 60RON :) ))))

 

Daca tii ochiul pe site si iti gasesti o pereche as putea sa ti le intermediez.

 

Noroc,

vTT.

Share this post


Link to post

Ok, ma uit sa vad daca gasesc ceva.

Edited by iulianm

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...