Jump to content
Sign in to follow this  
stryder

Vand Bicicleta Serious Rockville Hardtail

Recommended Posts

Ce marime are cadrul?

Share this post


Link to post

26 sunt diametrul rotilor, vezi ca scrie pe cadru marimea, de obicei e undeva in partea de jos, zona pedalier si e data in inch/cm.

 

Frumusica bicicleta (cel putin ca design/aspect), bafta la vanzare!

Share this post


Link to post

salut,

 

da, intr-adevar, ai dreptate, 26 e diametrul rotilor...scuze sunt cam paralel cu domeniul :)

 

am masurat azi si are 50 de cm cadrul, adica 19 inch.

Share this post


Link to post

Multumesc, john.

 

Pretul scade la 850 ron.

Share this post


Link to post

S-a vandut. Se poate inchide, multumesc pt. gazduire!

Share this post


Link to post

Daca tot s-a vandut, acu se poate si discuta.

 

Ce marime are cadrul?

La ce foloseste informatia asta? Ca sa vezi cat de inalta e bicla, sau de ce?

:scarpin:

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Ok. Dar e inaltimea efectiva a cadrului? sau inaltimea pana la care se ridica bicicleta, deci cu roti cu tot?

Share this post


Link to post

Pai, ce ajungi cu picioarele jos ca sa te intereseze inaltimea bicicletei? Este vorba strict de marimea cadrului.

Edited by korydon

Share this post


Link to post

Ok. Dar nu prea vad la ce foloseste informatia asta, ea singura.

Mai degraba m-ar interesa cat de inalta e bicicleta cu totul, ca sa stiu daca pot sa ma sui pe ea, de exemplu.

 

Bine, se poate calcula, 19+13= 32 inch. Aprox. 81 cm ?

Share this post


Link to post

Inaltimea totala a bicicletei este influentata de marimea cadrului si de dimensiunea rotilor. Ceea ce ar trebuie sa te intereseze este distanta de la sea la pedala ( in pozitia cea mai de jos - cand stai pe sea piciorul trebuie sa fie perfect intins ) pentru a fi cat mai eficient la pedalare. In functie de inaltimea ta iti alegi marimea cadrului, am rulat si cu cadru mare de lasam seaua la pozitia minim ca sa pot pedala, dar oboseam repede. La inaltimea mea aprox. 1.70 imi trebuie cadru marimea S ; cu cat e mai mic cadrul cu atat e mai usor, dar iti trebuie teava mai mare la sea. La ciclismul profesionist se personalizeaza cadrul bicicletei pentru fiecare ciclist ( la lideri ma refer, nu la tapla, cei care duc trena), exemplul care imi vine in minte acum este Pantani care avea un picior mai mic si unul mai mare si avea bratele pedalelor inegale.

Edited by korydon

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...