Jump to content
Sign in to follow this  
joshua1969

Cruze - Plastic Pierdut Grila Fata

Recommended Posts

In primul rand salut pe toata lumea. Iar in al doilea rand ma prezint: ma cheama Mihai (Joahua) nik name si am o mica problema ; mi-au sarit cele doua bucati de plasctic din spatele grilei din fata. Ma poate ajuta si pe mine cineva sa-mi spuna daca si unde as putea sa le gasesc??? :P

Sau poate stie cineva vreun site care sa arate cum se demonteaza respectiv monteaza asa ceva? Va raman dator la toti ... multumesc anticipat

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Am fost cam grabit, nick name is Joshua :D

si nu prea sunt obisnuit sa scriu

Share this post


Link to post

Salut, bine ai venit, dar ai postat total aiurea. Esti in zona de revizii, dar intrebarea ta e o problema "tehnica". Rog un moderator sa mute postul meu si al lui.

 

Ca raspuns la intrebare, Joshua (apropo, poti sa editezi postul si sa corectezi ce ai gresit pt ca scrii pe calculator, nu pe hartie :P ), mergi la orice reprezentanta Chevrolet si se pot comanda piesele respective (pune-i sa verifice codurile in catalogul de piese daca par ca nu au chef). O alta varianta e sa mergi la un magazin de piese Chevrolet (daca ai in zona, nu ai completat locatia).

Share this post


Link to post

SI mi-e mi-a fost furata una la revizia de 1an (SERVICE RADACINI BULEVARDUL TIMISOARA), nu am gasit sa o cumpar deaorece cele doua plastice nu vin separat ci doar cu tot cu grila si costa undeva la 350ron.

Share this post


Link to post

Pune o poza si verific in catalog daca exista cod pt clemele respective.

Share this post


Link to post

Nu sunt cleme, sunt doua bucati mari de plastic, una pe stanga si una pe dreapta, care sunt prinse de grila mare de sub sigla chevrolet din fata. Am desenat pe grila, sper ca se intelege. Daca te uiti la gila, in mijloc se vede prin ea (este goala) iar in laterale e plina, despre acele bucati de plastic vorbesc, daca le gasesti chiar vreau sa le cumpar si eu pe amandoua dar separat, fara grila.

 

Am atasat o poza.

post-29809-0-05020100-1341647273_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Salut, nu am magazin de piese, deci nu am cum sa le comand, am doar catalogul electronic :D . Iti dau codurile si dupa aia gasesti tu de unde sa le iei, ori de la un dealer, ori de la un magazin online, poti incerca la reviziechevrolet.ro

 

 

Eu am gasit 4 coduri pt plasticele alea, in functie de model (vezi ce scrie la rubrica Usage)

 

Pe stanga - cod 95021859 - aici zice la rubrica Usage PP, PQ, PR69 (MH7, MH9) (EXC BVG)

cod 96981097 - aici zice la rubrica Usage PP, PQ, PR69

 

Pe dreapta - cod 95021860 - aici zice la rubrica Usage PP, PQ, PR69 (MH7, MH9) (EXC BVG)

cod 96981098 - aici zice la rubrica Usage PP, PQ, PR69

 

Daca imi dati codul VIN pot sa filtrez dupa el si sa dea codul direct. Altfel mergeti la dealer/magazin cu talonul, dati codul VIN si puneti-l sa vada care dintre cele doua coduri vi se potriveste.

 

Bafta!

Share this post


Link to post

Codul vin est KL1JF6959AK696914 ne-ai fi de mare ajutor daca am stii codul corect poate asa reusim sa le cumparam.

Cei de la reviziechevrolet zic ca nu se dau separat, si ca trebuie sa cumparam grila cu totul, ceea ce este absurd !!!

Multumesc !!!

Share this post


Link to post

Cu parere de rau iti spun ca s-ar putea sa aiba dreptate. Am dat search dupa VIN, mi-a ales codurile corecte, insa capacele de plastic par sa fie prinse in zona de jos, pe grila mica dintre proiectoare, sunt reperele numarul 18 din poza. Atasez si pozele din Chevrolet EPC ca sa intelegi pe unde vin. Pt grila fata dupa cum vezi e un singur cod, eperul numarul 9 din poza.

 

post-4287-0-80994500-1341920716_thumb.png

post-4287-0-41168100-1341920727_thumb.png

post-4287-0-65580400-1341920833_thumb.jpg

 

Scuze pentru ca v-am dat sperante degeaba :)

Edited by ches

Share this post


Link to post

Am montat un plastic la loc nu are nici o legatura cu grila de la proiectoare, cele doua bucati de plastic sunt prinse de grila de la mijloc, pe niste picioruse din plastic pe care le are grila.

 

Rezolvat problema, la reviziechevrolet.ro, multumesc foarte mult pentru coduri,se pare ca acum baietii pot sa aduca cele doua plastice fara sa mai fie nevoie sa cumparam toata grila !!!

56 ron pe bucata - la comanda 4-5 zile. Este necesar un avans.

cod 96981097 - stanga

cod 96981098 - dreapta

Edited by adriano78

Share this post


Link to post

OK, sper sa fie ce iti trebuie. Mie mi-era frica sa nu fie plasticele cu incadrate cu rosu din poza Cruze-lui, cel putin asa mi se pare ca ar fi in captura Chevrolet EPC.

 

Bafta si nu uita sa ne spui cand le montezi cum a decurs toata operatiunea :)

Share this post


Link to post

Din pacate codurile nu sunt pentru ceea ce cautam, au facut comanda dar au venit alte plasticuri nu ce ne trebuie noua !!

Share this post


Link to post

Întrebare scurtă, se pot prinde daylight în loc de capacelel respective ? Sau chiar pe ele ?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...