Jump to content
Sign in to follow this  
sebian

Intrebari Pt Parinti

Recommended Posts

Cunoaste cineva un oftalmolog pediatru bun in Bucuresti? Piticu' meu are probleme cu permeabilizarea canalelor lacrimare (asa am inteles de la un doctor de la Medlife) si ii tot lacrimeaza ochiul drept. Am fost la un medic dar mi s-a parut cam superficial asa ca am vrea si o second opinion.

 

Multumesc!

Share this post


Link to post

Cabinet Doina Dinu http://cabinetofi.tripod.com/

Eu aici merg cu piticul meu de la 2 ani si 6 luni,si merg in continuare.Pentru problema piticului,rezultatele sunt foarte vizibile.

Edited by ovidiuc

Share this post


Link to post

La Doina Dinu abia in a doua jumatate a lunii iulie gasesc loc...daca nu renunta nimeni pana atunci. Cred ca o sa incerc si varianta Hitman. :)

 

Acum problema doi: o solutie magica pentru durerile de gingii / dintisori? :( Calgelu' e BS :( iar jucariile alea de rontait nu-l incanta...

 

Multam de ajutor.

Share this post


Link to post

Osanit http://images1.okr.ro/auctions.v3/700_700/2012/04/12/6/4/654711943520401089447781-167993-700_700.jpg

E un produs homeopat, sub forma de granule (cam ca bombonelele cip). Se dau cate 8 granule, cand e cazul!

 

Din pacate nu se gaseste la noi. Poate gasesti pe cineva care are drum prin Germania, Franta, acolo se gaseste in orice farmacie.

Share this post


Link to post

Vad ca vinde cineva pe okazii...sar'na, cred ca fac o comanda.

 

LE. On a second thought cred ca mai bine caut vreo cunostinta in vest decat sa cumpar medicamente de pe okazii.

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Se da urmatoare problema:

 

bebe 8 luni jumatate cu rosu in gat care nu vrea/nu poate sa manance decat foarte putin...

 

Ce se poate da/face? in afara de spray tantum , la altii ce a mers bine?

 

Multumesc.

 

L.E. Am fost si la medic si suntem si pe antibiotic combinat cu nurofen la nevoie in caz de febra (care de aprox 1 zi nu a mai facut, in prima faza a avut 39,4)

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Doctora noastra ne dadea de obicei Ketof, si mai nou Stodal (de cand ne-am marit). Intreaba-ti totusi doctorul inainte, nu-i da de capul tau...

Share this post


Link to post

Stodal de sugari a luat si subsemnatul la 35 ani, si mi-a luat o janghina de tuse magareasca cu mana.

Ulterior am aflat de la doctor ca e apa cu zahar, si se da ca sa stea parintii linistiti stiind ca au facut ceva. Si ca la copiii foarte mici nu se dau antitusive "reale".... Bine, acum daca a mintit doctorul, va mint si eu pe voi.

 

Hazliu e ca pe el scrie ca e homeopatic, insa eu NU cred in homeopatie. Insa eram convins ca NU e homeopatic pentru ca scrie ca are niste chestii in concentratii prea mari ca sa fie homeopatic. Ar putea fi deci naturist (lucru cu care nu am vreo problema). Placebo si-a batut deci joc de mine intr-un mod foarte intortocheat ...

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...