Jump to content
Sign in to follow this  
hellcat

Arcuri Matiz

Recommended Posts

Din ce-am observat matiz-urile fabricate la Craiova au o garda la sol mai mare fata de exemplarele aduse din Korea. Cumva sunt 2 repere de arc diferite?

Stie cineva detalii despre o astfel de ipoteza?

Share this post


Link to post

Asta nu stiu sa iti spun insa am auzit ca ar merge arcurile de Tico si sunt mai mici. Insa nu stiu cum s-ar comporta masina cu un arc facut pentru o masina cu ~200 de kg mai putin.

Share this post


Link to post

Salut,

 

In momentul cand am cumparat Matizul, am facut rost si de cateva detalii tehnice. Scrie ca din cauza reclamatiilor avute de la proprietarii de Matiz fabrica de la Craiova a ales sa monteze un ,,kit'' zic ei de ,,drumuri grele". In ce consta acest kit nu stiu sa spun. In Romania numai astfel de Matizuri s-au vandut. Sunt altfel arcurile presupun.

Share this post


Link to post
Salut! sunt nou pe forum si nou in lumea matiz-urilor.

Cer un sfat la o problema...am achizitionat un matiz din 2000 si atunci cand l-am cumparat am vazut ca spatele e lasat fata de fata, bun am zis ca sunt arcurile calcate...am luat un set de arcuri (sh) le-am montat si nu s-a schimbat cu nimic...e diferenta mare intre fata si spate...pe fata intre cauciuc si aripa am vreo 5 cm iar pe spate aripa e in directia cauciucului...nu vreau sa o las mai jos de fata..am vrut o masina de oras unde pot intra pe oriunde...masina joasa am, chiar foarte joasa...

Multumesc anticipat

cam asa arata

post-42531-0-19091000-1392140282_thumb.jpg

Edited by valyh

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...