Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Recycle Bin

Recommended Posts

Imcearca si tu pe la 1000 !Eu am dat-o cdu 500 EUR pe-a mea !..Acum caut o Daciutza sa-mi fac treaba cu ea ca Mati eprea fragil sa-l bag prin toate hartoapele!!!

 

Si da si tu maimulte detalii!Cati km are cand ii expira ITP RAR etc !Oricum pretul esta enorm ptr o Dacie !Iti dai seama ca cine ae banii astia isi ia maine Mati cu rate de 50 EUR/luna!? :) ))))

Share this post


Link to post
pretul esta enorm ptr o Dacie !Iti dai seama ca cine ae banii astia isi ia maine Mati

mda creca...de acu' matizul e masina univesului fratilor...pretul este enorm, auzi...e pretul just al pietei, ce vrei...ce buburuza de matiz iti iei tu cu 60 de milioane? ha? hai sa nu o mai dam ini balarii ca vezi doamen astia cu daewoo stau in mertane si noi cu berlinele avem cele mai pacatoase masini de pe lume. Sper sa nu te superi per mine dar am dreptate...cam cat ar trebui sa ceara omul pe o dacie din 96? 1000 de euro? pai is 37 de milioane omule...adica una din 85 e 30 si asta din 96 face 37...mda...sa fim obiectivi

 

Edit: "iti dai seama ca cine are banii astia isi ia un mati cu rate 50eur/luna"

pai de acu' tu ai impresia ca toata lumea isi doreste matiz, nu? Cunoasc o groaza de lume care nu si-ar da dacia pe un matiz in veci. Si nici eu. E mica, nu e barbateasca, motor super mic, capacitate de incarcare mica. Poate as face una cadou unei domnisoare, dar pentru mine, in veci nu!

Daca ar fi sa iau de la daewoo as lua Espero de 1.8 sau un kalos (ma cam bate gandul), dar nici intr-un caz matiz.

Edited by Steffyx

Share this post


Link to post

steffyx si eu am dat dacia din avatar si tu defapt poate ai mai vazut poze pe daciaclub si am luat doar 70 mil pe ea si era decembrie 99 si era buna saracuta... dacia asta are 9 ani sigur a intrat rugina in ea... eu as zice undeva intre 1000 - 1500 euro ;)

Share this post


Link to post

Am vorbit cu un amic care isi cauta o dacie si pretul este intaradevar mare. A gasit o dacie din '95 la 53mil lei cu GPL si tinuta in garaj (il cunoaste pe propietar si are 50.000 km reali), insa este disponibila abia peste 1 luna jumatate si nu este prea dispus sa astepte atat, deci vrea sa stie care este ultimul tau pret.

Share this post


Link to post
mda creca...de acu' matizul e masina univesului fratilor...pretul este enorm, auzi...e pretul just al pietei, ce vrei...ce buburuza de matiz iti iei tu cu 60 de milioane? ha? hai sa nu o mai dam ini balarii ca vezi doamen astia cu daewoo stau in mertane si noi cu berlinele avem cele mai pacatoase masini de pe lume. Sper sa nu te superi per mine dar am dreptate...cam cat ar trebui sa ceara omul pe o dacie din 96? 1000 de euro? pai is 37 de milioane omule...adica una din 85 e 30 si asta din 96 face 37...mda...sa fim obiectivi

 

Edit: "iti dai seama ca cine are banii astia isi ia un mati cu rate 50eur/luna"

pai de acu' tu ai impresia ca toata lumea isi doreste matiz, nu? Cunoasc o groaza de lume care nu si-ar da dacia pe un matiz in veci. Si nici eu. E mica, nu e barbateasca, motor super mic, capacitate de incarcare mica. Poate as face una cadou unei domnisoare, dar pentru mine, in veci nu!

Daca ar fi sa iau de la daewoo as lua Espero de 1.8 sau un kalos (ma cam bate gandul), dar nici intr-un caz matiz.

 

 

Mai nu o fi masina universului da e noua Dacie a romanului!...Si are 3 ani garantie ...si e noua si mai are si AC si consuma si ceva mai putin combustibil si nu te gandesti la rugina la schimbat motor pivoti si altele pe care musai o sa le schimbi la o masina de 9 ani!....Daca crede cineva ca o sa ia 2000 eur pe o Dacie din 96 nu vad de ce sa nu ceara..poate sa ceara si 4000 eur!...

Share this post


Link to post

Nu stiu cat face cea din imagine dar pe a mea ( 03.1998) cu 68.000 km , masina de garaj , Break , cu alarma enforcer , inchidere centralizata cass + 4 boxe totul daewoo , carlig remorca anul trecut mi s-a oferit de catre un vecin 2000 de euro dar eu nu am de gand sa o dau pt ca o tin mai de carat .

PS Masina arata excelent

Bafta

Share this post


Link to post

Stimabililor, inclusiv dom' zeu, sunteti total offtopic si va meritati 10% warn.

(acest post este indreptat catre useri, nu catre moderatori).

Share this post


Link to post
steffyx si eu am dat dacia din avatar si tu defapt poate ai mai vazut poze pe daciaclub si am luat doar 70 mil pe ea si era decembrie 99 si era buna saracuta... dacia asta are 9 ani sigur a intrat rugina in ea... eu as zice undeva intre 1000 - 1500 euro ;)

mie personal mi se pare cam putintel, dar na, cum ai noroc...

P.S.: Modifica si tu din profil daca tot ai dat-o :)

Share this post


Link to post

Pai, deh, cererea si oferta... daca asta e pretul pietei, ce sa faci?

 

Vezi preturi prin tirg si o sa te convingi. Si tine cont ca samsarii aia tre sa cistige si ei ceva, nu?

Share this post


Link to post

eh eu am dat-o unor prieteni de familie si le-am dat-o asa pt. ca apucasems a le promitem mai demult ca le-o dam lor la banii astia :(

 

gata cu offtopicu ca imi ajung 20% warm intr-o zi plus 20% mai vechi :)

Share this post


Link to post

aici se vor depozita :D offtopicurile de pe bursa ca sa nu le sterg... :dizzy:

Share this post


Link to post

am dat cu 80 mil dacie cu mp3 player panasonic boxe infinity 10 w boxe vdo de 25 w care au facut vreo 12 mil si le aveam de 3 luni deci pretu eia fost de 70 mil. masina era super ok tehnic si estetic avea vreo 63 ca km inchidere si alarma ... doar ca fusese in ultimele 5k km alergata de mine de cand mi-am luat carnetu...

 

daca nu plateau ai mei leasingu la cielo cred ca cu banii astia aveam avansu dat al un maty euro 3 dar asa mai astept de la ei vreo 20 mil sa caut un tico...

 

oare la 95-100 mil gasesc un sx bun de prin 2000 daca se poate si nemasluit?

Edited by steph

Share this post


Link to post

Propun sa mi se ridice warnul la cota dorita sau sa mi se dea ban dar propun sa i se redea drepturile inapoi d-lui iuzar.

Am vazut ca a fost retrogradat la statutul de "user" de la cel de moderator si bag mana in foc ca datorita reducerii warnului meu.

Domnu' Vaxxi, de ce va razbunati pe iuzar pentru problemele care le aveti cu mine? El chiar nu are nici-o vina, cu mine aveti Dvs probleme. Dati D-le in mine nu in el...

 

Va multumesc si doresc a va atrage atentia ca nu este un inceput de nici-un flame ci este o simpla propunere pe care nadajduiesc ca o veti lua in considerare.

 

Va multumesc,

 

Al dvs,

alx

Share this post


Link to post

Muahhhh ce formal ai fost :shock:

Share this post


Link to post

Bai topicul asta nu a mai fost acu vreo cateva luni? Ca m-am uitat bine la data si nu pare.

Share this post


Link to post

Ala era altul si avea alt subiect... Dar se referea tot la un warn :) >-

Share this post


Link to post

Oricum nu are nici un sens si o sa ajunga in recicle bin...Se agita lumea ca o sticla de pepsi...parerea mea care este :) >-

Share this post


Link to post
Am vazut ca a fost retrogradat la statutul de "user" de la cel de moderator si bag mana in foc ca datorita reducerii warnului meu.

 

Îmi pare rău, dar te înşeli.

 

Cu plăcere,

VAXXi

Share this post


Link to post
Îmi pare rău, dar te înşeli.

 

Cu plăcere,

VAXXi

Imi pare rau dar nu se inseala... reducerea warnului a fost bomboana de pe coliva asa ca...

 

Cu masochism sublim,

iuzar

Share this post


Link to post

Mai are rost sa spun ca motivul pentru care a fost facuta actiunea conteaza aici si nu subiectul ei? Oare masochismul si autovictimizarea limiteaza capacitatea de ratiune, chiar daca nu isi gasesc logic motivul existentei?

Share this post


Link to post

Pai si cine crede bre ca ala fuse motivul real? Tu chiar faci misto de mine sau ma crezi idiot spunand ca tu crezi ca motivul din care mi-a retras warnul a fost ca-mi iau clio (nici macar nu e sigur si nu-mi iau eu ci maica-mea).

Ce dreaq, ma crezi stupid, stimabile?

Share this post


Link to post

Poti sa iti citesti warnul (motivele) singur, nu? Ce scrie? Daca nu acela, atunci care este motivul? Si de ce in locul unei explicatii oficiale si serioase se afla aceea gluma? Si, oare, sa glumesti intr-un asemenea loc, nu e motiv suficient sa iti atragi o pedeapsa? Cate intrebari, nu? Adevarul sta totusi in masochism si autovictimizare.

Share this post


Link to post

Nu ti se pare ca "altitudinea" la care te afli te impiedica sa gandesti corect? Tu/Voi mergeti pe principiul: Eu sunt "The God" si am intotdeauna dreptate. Cand nu am dreptate, se aplica propozitia 1.

 

El vruse sa spuna ca-s baiat bun si ca nu am mai calcat pe bec dar a facut in schimb o gluma pe care eu am inteles-o dar voi nu... Sunt trist pentru cei care nu au inteles.

 

Mie mi se pare, in schimb, o gluma si hilar incrancenarea asta cu care tineti la pctul vostru de vedere. Doamne Fereste sa admiteti ca ati gresit sau sa va cereti scuze...

Share this post


Link to post

Postul asta e direct in Recycle Bin!

 

Se poate discuta si pe acest topic, nu-i asa?

 

@alx

Esti baiat bun, dar daca vrei tu te poti comporta nasol. Dupa ce vrei sa te aprecieze oamenii?

 

Late edit: Merge!

Share this post


Link to post
Nu ti se pare ca "altitudinea" la care te afli te impiedica sa gandesti corect?

 

Nu mi se pare, dar daca iti place sa gandesti asa, ca sa ai o scuza, te rog continua. Sunt lucruri cu care nu glumesti. Si mai e ceva, lucru care vad ca nu e scris pe aici, asta a fost picatura, nu umplutura.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...