Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Espero: caut eleron

Recommended Posts

Caut un eleron cam ca cel din poza, eventual mai finutz... Cu/fara stop pe el... Aveti idee pe unde gasesc si cat costa? Si ar mai fi o chestie: daca il pun, trebuie sa-i vizitez pe cei de la RAR?

 

cargo2.JPG

Share this post


Link to post

Si eu caut un eleron ca cel din poza dar il vreau cu stop pe el. Si nu, nu cred ca trebuie sa mai faci vizite pe la RAR pt el...Daca stiti ceva surse si preturi la eleroane dati si voi de stire

Share this post


Link to post

Am vorbit cu mai multi care au relatii cu RAR-ul si mi-au zis ca pentru orice adaos pe masina (chiar si autocolante mari!) trebuie mers la ei si obtinut aprobare si mi se pare ca se trece si in cartea de identitate!

Share this post


Link to post

Nasoala treaba. Culmea e ca frate-miu are o Dacie pe care si-a pus tot felul de porcarii (kitsch) inclusiv un autocolant cu Sony pe tot geamul din spate si nu l-a intrebat nici un politist de aprobare RAR pt spoilere, eleron and stuff. Asa ca eu cred ca nu s-ar lua de un amarit de eleron.

Share this post


Link to post

Si eu sper, dar cica asa ar fi legea... Ma rog, la spoilerul asta finutz nu cred ca ar fi o problema...

Share this post


Link to post

Un prieten de-al meu are eleron pe Espero (asa l-a luat)... Nu-mi amintesc sa scrie nicaieri in talon ca are eleron!

Share this post


Link to post

Mi s-ar parea nesimtire totala sa se lege de un eleron, si sa nu se lege de cei cu maimutoi de juma' de metru (nu radeti, am vazut asa ceva) legati de retrovizoare, cu becuri de 2 ori puterea trecuta in cartea tehnica si alte briz-brizuri.

Share this post


Link to post
Guest

Cred ca se pot gasi eleroane la www.autosig.home.ro

Eu am fost pe acolo dar am omis sa-i intreb de asa ceva. Puteti da un telefon si va lamuriti.

Share this post


Link to post

Ii stiu pe cei din Titan, vand si Daewoo sh dar ultima oara cand am trecut pe la ei n-am vazut nimic de tunning iar la sh aveau niste masini varzza (cu sau fara carne ca suntem in post)

Share this post


Link to post

Nu gasesti deocamdata eleroane acolo, am intrebat si eu...

Share this post


Link to post

Am despărţit secţiunea în care se discuta despre eleroane în acest subiect nou.

 

Eleron precum cel din poză se găseşte la http://www.tuning.info.pl/pasaz_prod.php?id_prod=256 -- costă 260 de monedalornaţională,probabil zloţi.

esper04.jpg

Share this post


Link to post

Eu ma gindeam la unul finutz, cum mai vezi pe strada la espero, dar cu lumini de frina pe el. Asta e prea mare pentru gusturile mele.

 

Edit 1. Ala pus de Viper in primul post e pe gustul meu

Share this post


Link to post

VAXXi, am gasit pe gooooooooogle cam ce caut eu, il agat ca atasament

daewoo_aranos_spoiler_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Şi ce să-ţi fac eu ? :) caută, că nu mă supăr. Eu vreau unu' mai ridicat (deşi cred c-o caut cu lumânarea, şi-aşa vizibilitatea nu-i prea grozavă în spate).

Share this post


Link to post

Am mai găsit nişte modele de eleroane... get inspired! ;)

bem69.jpg

cargoo28.jpg

Share this post


Link to post

Şi unul mai înalt.

bem99.JPG

bem98.JPG

Share this post


Link to post

Ala care l-ai pus tu din lateral si eu din spate mi se pare cel mai elegant, nu te deranjeaza la vizibilitate, are si stop pe el (mai mult, stii exact unde se termina masina! :lol: ). Din ala caut, sa vad ce raspund luni firmele la care am dat mail... Daca raspund...

Share this post


Link to post
stii exact unde se termina masina!

 

Heh... mi-am cam bătut şi eu capul cu asta la început, când am luat maşina. Din fericire, m-am obişnuit acum :thumbl: .

 

Aşteptăm preţurile alea (dacă vin...).

Share this post


Link to post

Super raspuns primit azi pe mail:

 

"Firma ZENO Motorsport a dat faliment si isi inchide activitatea

 

Mai raman pe acolo cativa baieti care s-ar putea sa faca diverse in numele firmei daca aveti incredere in ei e treaba voastra"

 

 

No comment... :wallbanger:

Share this post


Link to post

Beton raspuns...pe masura natiei careia apartinem

Share this post


Link to post

M-am convins... Astept sa vina eleroane la Autosig de unde am luat masina si unde ma stiu cu toti, de la Director la portari...

Share this post


Link to post
M-am convins... Astept sa vina eleroane la Autosig de unde am luat masina si unde ma stiu cu toti, de la Director la portari...

 

si sper sa ne anunti si pe noi cand apar, nu?... :D

Share this post


Link to post

But of course, sa fim in gashka, nu?

Share this post


Link to post
But of course, sa fim in gashka, nu?

 

Pot sa ma alatur si eu gashkii :?:

Caut de mult un eleron, micut cu stop integrat sau fara ca am stop pe luneta.

Share this post


Link to post

Normal!!! Astept sa vina si va zic, dar sa stiti ca dureaza, ei nu au piese de schimb la vanzare, doar ce vine de la dezmembrari/accidentari...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...