Jump to content
Sign in to follow this  
Cipriano

Tipar Tapiterie Nubira Si Leganza

Recommended Posts

Salutare,

 

Stie careva dintre voi care sunt tiparele pentru tapiterie pentru Nubira si Leganza?

 

Vreau sa imi reconditiionez in regim propriu autoturismul si as dori sa stiu tiparele pentru tapiteriile celor doua masini deoarece am scaune de Leganza pe fata, iar pe spate a ramas canapeaua de la Nubira.

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Nu cred ca se gaseste asaceva, parerea mea este sa iti iei niste piele sintetica pentru tapiterie auto si sa mergi la un atelier de reconditionat canapele deobicei aia fac si pentru auto, in felul asta nu strici materialul fiind incepator si nici scaunele si cred ca te ajunge mai iaftin.

Share this post


Link to post

Sunt ateliere destul de bune care reconditioneaza tapiterie auto, nu trebuie sa te duci la unul de canapele.

Share this post


Link to post

Asa este tocmai azi am vorbit cu niste domni din Bucuresti care se ocupa cu asaceva si mi-au dat un pret de la 1000 euro in sus pt toata masina fara bord. Chiar nu se poate sa se aplice piele si pe bord?

Share this post


Link to post

Vezi ca e un tip pe clubopel care se ocupa cu asa ceva(la tapiterie ma refer, nu stiu daca face si bord), pentru informatii suplimentare poti lua legatura cu userul uskt2005, e de la tine din Focsani.

Edited by KumKum

Share this post


Link to post

Asa este tocmai azi am vorbit cu niste domni din Bucuresti care se ocupa cu asaceva si mi-au dat un pret de la 1000 euro in sus pt toata masina fara bord. Chiar nu se poate sa se aplice piele si pe bord?

Mi se pare mult. In Slatina sunt niste baieti care cer 250 Euro pentru tapitare scaune, bancheta, plafon si usi. si lucreaza bine.

Share this post


Link to post

Ce parere aveti?

 

post-24352-0-83053900-1363024027_thumb.jpg

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...