Jump to content
Sign in to follow this  
Leutzu

Ce Regrete Aveti?

Recommended Posts

...nu e supa reincalzita, crede-ma...situatia a fost complicata si la un mom nu a mai putut continua...asa ca ce ai zis matale nu se potriveste situatiei in cauza...si nici nu alerg in coada, imi vad de viata mea iar daca la un mom dat se va intimpla sa... :-? God knows!!!

Share this post


Link to post

Eu regret ca m-am pripit atunci cand m-am insurat si n-am ascultat de prieteni si de familie. Ma bucur ca am avut puterea sa ma despart relativ repede, fara sa ma intereseze gura lumii. Regret ca nu-mi pot vedea baiatul din cauze mai mult sau mai putin obiective, ma bucur ca va creste si in final isi va da seama unde este adevarul.

Share this post


Link to post

pai eu cred ca regretele se refera la ceva ce poti controla > :) Ori rudele sau locul unde te nasti, nu prea cred eu ca in viitorul apropiat ai sanse sa le alegi :D

Share this post


Link to post

Eventual te poti autopropune spre adoptie. :D Acum nu stiu daca Bill Gates e dispus, dar perseverenta e mama succesului.

Share this post


Link to post

Regret pentru a enspea mia oara ca m-am decis sa fac facultatea la Iasi. Ieri am traversat iar Bucurestiul si iar mi-a parut rau. Neam de neamul meu n-o sa mai ajunga pe acolo, mai bine ramaneam in GL.

Share this post


Link to post
Eu regret ca nu m-am nascut in SUA.  :) >-

Si totusi... eu zic mersi ca nu m-am nascut in Afganistan sau in Somalia! :uff:

Share this post


Link to post

Regret ca nu am regretat mai mult. Daca as fi regretat mai mult, mai tare, poate nu as fi regretat si atunci, nu as fi regretat acum si poate nu as fi regretat nici pe viitor.

 

PS: Regret ca nu m-am lasat de fumat. Regret ca m-am apucat.

Share this post


Link to post

Singurul lucru care il regret este ca ma indragostesc prea repede :) :X

Share this post


Link to post

MSG1:

Si sa nu fiti intimidati incep eu.

 

Regret cuvintele dureroase care le-am spus parintilor mei acum ceva vreme cand au decis sa cumpere terenul din Corbeanca pentru a construii o viluta iar daca cumparau terenul nu ne mai permiteam sa plecam in vacanta in Grecia asa cum planificasem in ultimile 5 luni. Si cum o astfel de decizie nu se ia de astazi pe maine (a durat cam 2 luni)  fost o perioada cand stiu ca i-am ranit profund, ma certam cu ei si le-am spus niste cuvinte care si acum mi se strange inima cand imi aduc aminte (eu eram foarte suparat ca urma sa plecam in vacanta in circuit la manastiri in locul unei vacante in Grecia - a si uitasem sa va spun in anul acela 2002 ne luasem si Suzuki-ul si imi luasem si eu carnetul deci efortul financiar  fusese destul de mare). M-am inteles de minune cu ai mei, insa atunci parca o faceam din rautate...si imi pare rau pentru "omul" care devenisem.

 

pocaieste-te fiule

MSG2:

ah, ca ramasesem dator..

regret ca nu am castigat potul cel mare la loto

 

 

NU mai posta consecutiv, editeaza-ti ultimul mesaj!

Edited by Shenck

Share this post


Link to post

Regret ca mi-am luat matiz cu banii jos in loc sa dau avans de nubira 2, regret ca nu mai fumez, ca nu trag de fiare, ca locuiesc in acest oras... :wallbanger:

Share this post


Link to post

Regret ca nu m-am facut mecanic auto/moto... :(

Share this post


Link to post

Regret ca atunci cand tebuia sa renunt la facultatea de cuvânt_urât pe care am facut-o (FABBV) nu am facut-o..pentru ca asa au crezut parintii.

Regret ca nu am renuntat, iar acum , ca am terminatu-o nu stiu ce voi face, pentru ca nu imi place

Share this post


Link to post

Cum sa nu-ti placa? FABBV este la moda, îti trebuie doar niste pile ca sa intri în acest domeniu...

Share this post


Link to post
Cum sa nu-ti placa? FABBV este la moda, îti trebuie doar niste pile ca sa intri în acest domeniu...

 

 

Poate ca ai dreptate, dar daca devenim sclavii lucrurilor "la moda" suntem pierduti...

Cat despre pile...nu am sa ca ...ca raman cu regretul si sper ca macar acum , cand tre sa aleg masteratul, sa fac alegerea buna.

Chiar, stie cineva un master fain?

Share this post


Link to post

Mai... eu recunosc ca mi-a fost rusine sa intreb ce inseamna FABBV :">

Si totusi, ce inseamna :-?

Edited by Mike1

Share this post


Link to post

Facultatea de Finante, Asigurari, Banci si Burse de valori (pe care si eu am terminat-o si nu imi pare rau :P la ce studente erau pe acolo pe vremea mea)

Share this post


Link to post
Mai... eu recunosc ca mi-a fost rusine sa intreb ce inseamna FABBV :">

Si totusi, ce inseamna :-?

 

Scuze, a fost neatentia mea. Bine ca macar stiu titlul facultatii.. #-o :banana:

Finate, Asigurari, Banci si Burse de Valori

Share this post


Link to post

Printre membrii forumului sunt si câtiva finantisti (nu pot sa-ti spun care din ei, n-am voie)! Daca vreunul din ei ar dori, ar putea sa te îndrume spre câteva relatii...

Oricum, se câstiga extraordinar de bine în acest domeniu!

Share this post


Link to post

Iti multumesc mult pentru ajutor.

Problema e ca sunt la inceput...si rabdarea din pacate e destul de rara...dar cine stie de unde sare iepurele

Share this post


Link to post
Oricum, se câstiga extraordinar de bine în acest domeniu!

Nu ma laud dar aici ai dreptate :) >- chestia buna e ca de finantisti e nevoie in orice firma pe cand de ingineri in aeronautica (de ex.)....capul sa te duca...

Share this post


Link to post

Regret cam asa:

1. Mi-am luat foto-digital hp(nu faceti ca mine :wallbanger: )

2. M-am inscris la un liceu privat si anul asta(clasa a 12-a) totul se va duce de rapa

3. Cum mai zicea cineva, cateodata sunt prea bun cu cei din jur si am numai de pierdut

Share this post


Link to post

:o fftopic: cate mii se aseisiti termina anual? cam 6000. si intra tot 6000. ca sa reusesti, ai 2 sanse: ori esti foarte bun si te cauta ei, ori ai relatii. altfel...dumenzeu cu mila. nu ies la pensie 6000 de economisti anual in bucuresti numai ( si subliniez in bucucresti numai ) ca sa aiba toti unde sa se angajeze.

 

cine ii pune sa dea acolo? alegerea proasta a fost inainte de clasa a 12-a cand v-ati hotarat sa dati acolo ( cei in cauza ). acum...degeaba.

 

 

P.S POLI RULZ! ingineria nu moare...ce-i drept, si eu as fi vrut sa frec duda de pomana in romana 4 ani. dar m-am gandit ca s-ar putea sa frec duda restul vietii dupa cei 4 ani...asa ca m-am inarmat cu curaj si fac poli. ;)

Share this post


Link to post

:o fftopic: Daca lumea s-ar angaja doar cand iese cineva de postul lui la pensie am fi toti someri. De aceea se mai deschid si noi firme sau se extind altele care produc locuri de munca. Si mie mi-ar fi placut mai mult sa fac Poli pt. ca sunt un tip mai calculat din firea mea. Dar la momentul respectiv era "la moda" si se spunea ca are "piata de desfacere" ASE (FABBV). Si m-am dus. Nu pot spune ca regret profilul ci mai mult facultatea in sine caci nu te invata mare lucru (chestiile practice in special). Insa acum lucrurile s-au schimbat mult fata de cand am terminat eu facultatea. Bancile deschid permanent noi sucursale, se angajeaza multi studenti. Cel putin asa se vad lucrurile de unde lucrez eu. Deci oportunitatile de angajare in domeniu sunt mult mai mari acum fata de cand am terminat eu. Si nu stiu daca neaparat pentru ingineri apar locuri de munca mai multe decat pentru economisti dar intru intr-un subiect vast economisti vs. ingineri si nu e cazul sa continui :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...