Jump to content
Sign in to follow this  
ches

Scut Motor Chevrolet Epica

Recommended Posts

Salutare, postez aici pentru ca probabil mai sunt interesati.

 

In urma unui eveniment neplacut in urma caruia am fost nevoit sa ies de pe sosea in sant am atins si am spart o parte din scutul de plastic. Din fericire aveam viteza mica (<10km/h), deci pagubele s-au rezumat la jumatatea de scut de pe partea dreapta (cea cu baia de ulei). M-am interesat cat ma costa scutul original si am primit o oferta de 460RON/jumatate :shock: , asa ca am trecut pe varianta alternativa - scut de otel.

 

Am cautat in mai multe locuri si in cele din urma am gasit la cei de la Odorheiul Secuiesc cu 420RON, transport inclus. Am mai primit o oferta de 413RON de la unii de prin Militari, dar au fost neseriosi asa ca i-am lasat in pace. Scutul arata ca cel din poza (nu e masina mea). Urmeaza sa-l montez in weekend, se prinde in numai 4 suruburi si se sprijina pe niste tampoane de cauciuc pe lonjeronul central de sub motor. Ma gandesc sa-l prind si cusuruburile de la carlicul de remorcare ca de sctricat, nu strica. Tabla e de 3mm masurata cu sublerul. Mentionez ca nu are nervuri sau intarituri, dar sper sa isi faca treaba. Oricum Epica avand lonjeron central + cele 2 bare de otel laterale nervurile nu mai sunt atat de necesare.

 

Numai bine!

post-4287-0-45523000-1316011658_thumb.jpg

Edited by ches

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...