Jump to content
Sign in to follow this  
mugur

Capace Tico

Recommended Posts

ma intereseaza un set de capace tico originale, noi sau second, dar sa arate bine. stiti cumva un magazin cu piese unde sa aiba si capace de tico , eventual mai ieftine, ca am gasit la 850.000 toate. merita ?

Share this post


Link to post

Cum naiba ca in Bacau le gasesti oricunde sub 350 de mii...or fi de alea cromate, eu stiu... peste tot is 320 de mii, de 12''

Share this post


Link to post
Cum naiba ca in Bacau le gasesti oricunde sub 350 de mii...or fi de alea cromate, eu stiu... peste tot is 320 de mii, de 12''

originale ?

Share this post


Link to post
originale ?

originale, neoriginale, nu stiu...is de tico/matiz pe 12 inch...dar de ce vrei sa dai triplu pe astea originale? neoriginale ce au? nu-s tot din plastic? :-W

Share this post


Link to post

Am avut eu din alea la 350 mii si in 2 luni s-au facut varza ! :banana:

Stiu un prieten care are originale si le are de cand si-a luat masina ...adica 2001

Share this post


Link to post

Alea de 350.000 sunt plastic gri alea de 850.000 sunt vopsite cu argintiu metalizat si lacuite peste!

Share this post


Link to post

Iata citeva preturi:

- capace roata originale: (cod 43250A78B00-27N ) - 320.000 lei bucata (deci 1280.000 lei setul de 4 bucati)

- capace roata (fabricate in Coreea - cod "set capac roata r12" ) - 760.000 lei setul de 4 bucati

 

Dupa parerea mea pretul exprima corect calitatea (respectiv durata de viata). Din punct de vedere estetic sint aproape identice (cit sint noi). Nu intra in discutie capacele de bazar.

Fiecare poate alege dupa buget.

 

P.S.

Atentie Steffyx! Spui "is de tico/matiz pe 12 inch".

Capacele de Tico nu sint identice cu cele de Matiz. Matizul are jante pe 13".

Edited by nicubarbu

Share this post


Link to post

unde se gasesc cele de 760.000 ? multumesc anticipat ca vreau unele de calitate, atat imi mai lipseste de la tico. eventual poate stiti si putin mai ieftine ca eu nu am auzit sub 760.000 . :-?

Share this post


Link to post

Set de jante coreene la 760.000 lei se gasesc aici.

Atentie! Sint facute in coreea dar nu de GM Daewoo dar au sigla Daewoo pe ele.

Share this post


Link to post

salut capace tico 800.000 mi ,in carefoor militari originale ,am avut un tico si m-au tinut 6 ani,nu face greseala sa iei din targ.tin pana la prima groapa [-X

Share this post


Link to post

Scuze!

Ai dreptate. Setul de capace pt Tico e 760.000 lei. Ora inaintata la care am scris mesajul si-a spus cuvintul.

Share this post


Link to post
P.S.

Atentie Steffyx! Spui  "is de tico/matiz pe 12 inch".

Capacele de Tico nu sint identice cu cele de Matiz. Matizul are jante pe 13".

scuze, nu am stiut. Mie asa mi-a spus nenea de la magazin. Voi stiti mai bine. O zi faina!

Share this post


Link to post
tin pana la prima groapa [-X

La matiz cu jante argintii nici nu se merita sa-ti pui capace. eu cred ca as fi schimbat vreo 10 randuri pana acum daca imi luam, oricat de originale ar fi fost ele. cand iei cate o groapa la care se infunda janta cu macar jumatate de centimetru (cel mai frecvent) nu stiu daca mai ramane intreg capacul :dizzy:

mie acu mi-e frica sa nu mi se rupa vreo janta, la cate ciocane au luat pe la vulcanizari. :mda:

Share this post


Link to post

Eu am avut janta indoita si capacul original s-a spart in zona indoiturii vreo 2-3 cm in adancime. Presupun ca daca erau noname eram cu un capac in minus.

Share this post


Link to post

Buna seara!

Desi observ ca nu s-a mai postat de ceva vreme aici, as avea totusi si eu o intrebare... are cineva idee unde mai pot gasi capace 12 inch OEM noi pt Tico?

Va multumesc!

Share this post


Link to post

Buna seara!

Desi observ ca nu s-a mai postat de ceva vreme aici, as avea totusi si eu o intrebare... are cineva idee unde mai pot gasi capace 12 inch OEM noi pt Tico?

Va multumesc!

 

 

la king auto le au pe stoc, un mil si cateva sute setul.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...