Jump to content
Sign in to follow this  
maresmo

Pls Sarata Monteoru

Recommended Posts

Salut! Trebuie sa fac un drum la Sarata Monteoru si as avea nevoie de putin ajutor in privinta drumului. Ce ruta mi-ati recomanda (de altfel nu stiu nici un drum pana acolo) si eventual daca stiti si starea drumurilor. Multumiri anticipate!

Share this post


Link to post

Ms Tolin, mi-ar fi mai usor o explicare a drumului de la Ploiesti la Monteoru (pe unde sa o iau) sau de la Buzau spre Monteoru (pe unde sa o iau) si de asemenea daca stiti si starea drumului pentru ca nu mi-as dori sa imi duc Nubirik prin gropi.

Share this post


Link to post

Salut! Trebuie sa fac un drum la Sarata Monteoru si as avea nevoie de putin ajutor in privinta drumului. Ce ruta mi-ati recomanda (de altfel nu stiu nici un drum pana acolo) si eventual daca stiti si starea drumurilor. Multumiri anticipate!

 

Bucuresti-Urziceni-Buzau-Sarata Monteoru sau Bucuresti-Ploiesti-Mizil-Sarata Monteoru. Drumurile sunt bune, important e sa eviti orasul Buzau.

Share this post


Link to post

Multumesc mult Tolin si numberonebz! M-ati elucidat :)

PS: numberonebz de ce e de evitat orasul?

Share this post


Link to post

E aglomerat, plin de gropi si de semafoare. Mergi pe cenura (drumul de camioane spre Suceava) care e f. buna.

Share this post


Link to post

dar accesul spre vulcanii noroiosi cum e?

Share this post


Link to post

Asfalt pana la intrare .Asta pentru rezervatia Paclele Mari.

Pt Paclele Mici(pe un deal vis-avis, de Paclele Mici), din sosea faci drepata , parchezi si urci cu piciorul.

Share this post


Link to post

Drumul de la buzau la sarata cat si spre Manastirea Ciolanu, tabara de sculptura magura, vulcanii noroiosi este excelent.

Share this post


Link to post

va multumesc prieteni :thumbl:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...