Jump to content
Sign in to follow this  
trandafir_andra

Supapa Egr Matiz

Recommended Posts

Hoa ! Jos EGR-ul ! O admisie curata ca niciodata. :mrgreen:

Share this post


Link to post

La unele modele de Matiz au EEGR. Este aceiași chestie, se poate face OFF și la modelele astea?

Share this post


Link to post

Cred ca da, dupa un studiu mai in amanunt urmat de modificare si test. Eu unu nu mi-s adeptul astfel modificarilor gen, nu am inlaturat nicicind nimic din componentele inzestrate din fabrica, si asta datorita faptului ca nu-i vad rostul. Troasca in cauza (oricare ar fi) trebuie sa traga destul de bine si astfel cu toate cele echipate, in caz ca nu, is multipli alti factori de ce n-o face si nicicum ca o anume piesa ii pune piedica ori mai stiu eu ce ... cel putin din punctul meu de vedere.

Sa nu uitam si de eventuala proasta exploatare (des intinlita in trafic si nu numai de-a lungul timpului si motoare puternice chiar) ce isi pun amprenta. Unii, in loc a invata a se juca cu acceleratia spre ex. prefera a indeparta o piesa, ca deh, la ce-i serveste lui acolo si parca ce de se da cu afumatoarea pe ulita ... ca vezi Doamne magarii aia ii montara EGR-ul (ori EEGR-ul) in bataie de joc sa-i puna lui bete-n roate si de aia i se ineaca lui motorul la jumatea rampei (ca de marit viteza in a 5-a ... nu incape vorba). :mrgreen:

Mi-s mai mult decit convins ca toate calestile trag, alearga bine, asa cum au venit de la mama lor echipate cu toate cele. In caz ca nu ... ceva la mijloc ii putred ce tine de intretinere, exploatare ori 2 in 1 (ambele).

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...