Jump to content
Sign in to follow this  
Boxxer Race

Lampa Placa Inmatriculare

Recommended Posts

Salut..de curand s-a ars un bec ce lumineaza placuta de inmatriculare si pana sa imi dau seama ca mai am un bec de rezerva le-am schimbat pe ambele cu niste leduri.Le-am montat insa nu se aprind si nici cele originale nu mai merg..acuma nu gasesc siguranta pt becurile astea(ma gandesc ca s-ar fi ars)..in cartea tehnica gasesc sigurantele pentru toate becurile mai putin pentru astea.Pana una alta sper sa imi dati un raspuns.Mersi frumos :)

P.S.Masina este un Kalos 1.4 16V

Edited by Boxxer Race

Share this post


Link to post

Schema e pentru modelul din 2006, poate te ajuta.

Siguranta e 14 in compartiment motor .

Verifica si c211 si c402, de e buna siguranta.

post-22754-0-53897400-1310226740_thumb.gif

Share this post


Link to post

Soclurile si becurile n-au cheie de montaj. Becoled-urile trebuie sa aiba plusul doar pe un anumit pin, deci daca nu ard, le rotesti.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Am intors becurile pe toate partile si tot nu vor..am verificat toate sigurantele si sunt ok..nu stiu ce sa fac in afara de service

Share this post


Link to post

Am intors becurile pe toate partile si tot nu vor..am verificat toate sigurantele si sunt ok..nu stiu ce sa fac in afara de service

hai ca iti spun eu ce am facut unui coleg cu aceasta problema. vezi ca pe bratul portbagajului in interior este o mufa alba sigur este un fir rupt acolo.a patit un coleg asa ceva si am reparat prin scoaterea papucului din mufa (destul de greu) si innadit firul.sper sa fie de acolo.verifica firele de pe bratul stang cum deschizi portbagajul

Share this post


Link to post

Merci fainbananab.gif asta era problema..insa tot nu imi dau seama cum de s-a rupt pentru ca eu nu am tras de fire cand am scos lampaheadscratch.gif

Share this post


Link to post

Merci fainbananab.gif asta era problema..insa tot nu imi dau seama cum de s-a rupt pentru ca eu nu am tras de fire cand am scos lampaheadscratch.gif

 

cu placere,daca era cum am spus eu,se rupe datorita articulatiei din si firelor cum sunt pozate,eu am schimbat pozitia lor

Edited by miron_gabriel03

Share this post


Link to post

Da..era un firicel rupt,cel mov mai precis desi nu stiu cum de sa rupt avand in vedere ca e cocotat sus si nam avut portagaju plin pana sus...asta erolleyes.gif

Share this post


Link to post

Multumim pentru sfat. Si eu am avut aceeasi problema de la firul acela rupt.

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...