Jump to content
Sign in to follow this  
omurau

(Kit) Ambreiaj Kalos

Recommended Posts

Salut,

Pt cei care v-ati schimbat ambreiajul la kalos (si probabil aveo) 1.4 16v- de care ati cumparat si cat a costat?

Ce stiti de cele marca "valeo"?

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Salut

 

In legatura cu problema ta la ambreiaj!.

Dupa cum ai intuit si tu, ce e pe kalos se potriveste deseori si pe aveo, cred ca aveo este un kalos mai mare ..

 

Eu am montat la Kit ambreiaj Valeo pentru Kalosul meu, si sunt foarte multumit.

Din cate am inteles, la Chevrolet Kalos/Aveo au fost montate doua feluri kit: versiune CP (discul placii de presiune este la nivel) si versiune CPR (discul placii de presiune e mai inalt) ...

Revin cu niste poze, daca e nevoie.

Share this post


Link to post

Il ai tot pe ala de 94 de cai? De cati km mergi cu el?

Share this post


Link to post

Pt. maine am pregatit si eu prima reparatie tehnica pe banii mei la exact 4 ani fara o zi de la achizitionare...inlocuire rulment de presiune de la ambreiaj la un service maricel de cartier, manopera 220+rulment LUK 65.

Share this post


Link to post

As schimba si eu kitul de ambreiaj, rulmentul de presiune a inceput sa fasaie din nou, in general am vazut pe piata Valeo, LUK, Sachs, aceasta fiind si ordinea crescatoare a pretului, un sfat de la cineva care a schimbat? Nu am mentionat alte nume gen nipparts, starline, etc 

https://www.autokarma.ro/piese-auto-chevrolet-aveo-berlina-t250-t255-2005-1-4-69-kw/ambreiaj-auto-set-ambreiaj?name_filter=Set ambreiaj

https://www.epiesa.ro/kit-ambreiaj-chevrolet-aveo-limuzina-t250-t255-1-4-benzina-94-cai-valeo-826631/19501/100051/prodid-44960793/

Edited by starsteel

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...