Jump to content
Sign in to follow this  
vladawd

Amenzi De Circulatie - Au Venit Incluse In Impozit

Recommended Posts

Salutare.

 

Ultimele 3 amenzi de circulatie au fost : 2 in toamna lui 2008, in 2 zile consecutive si una in toamna lui 2010 - toate platite la jumatate atunci cand a fost cazul.

Acum 2 saptamani vine hartiuta de plata pentru impozit : 240 lei amenzi circulatie. Casc ochii maaari caci nu intelegeam de ce - le platisem. Mai mult decat atat, cand am vazut ca in 2009 si 2010 nu am primit nimic cum ca platile nu s-ar fi inregistrat, am facut curat in chitante adica la gunoi cu ele.

 

Un prieten care este in aceeasi situatie a fost la biroul de plata si i s-a spus ca daca nu are chitantele este bun de plata. Cam de cacao. Ar trebui sa platesc un lucru de 2 ori pentru ca unii sunt incompetenti.

 

A mai patit-o cineva ? Ce-i de facut ? Afara de platit :)

Share this post


Link to post

Dupa ce le-ai platit, ai dus chitanta si copia procesului la politie?

Share this post


Link to post

Dupa ce le-ai platit, ai dus chitanta si copia procesului la politie?

 

La vremea respectiva da. Ultima amenda din 2010 am platit-o politistului si pentru aia mai am si chitanta.

Share this post


Link to post

Daca amenzile au fost platite si nu mai gasesti chitantele, mergi la CEC si faci o cerere sa iti dea un duplicat al chitantei.

Share this post


Link to post

Hm...la asta nu m-am gandit. Mersi.

Sper sa ma gaseasca doar dupa CNP...nici amenzile nu le mai am.

Share this post


Link to post

Eu am platit amenda la posta si am pierdut chitanta si acum mi-a venit la impozit , oare merge sa scot un dublicat de undeva la chitanta ?

Share this post


Link to post

Eu am platit amenda la posta si am pierdut chitanta si acum mi-a venit la impozit , oare merge sa scot un dublicat de undeva la chitanta ?

 

Daca amenzile au fost platite si nu mai gasesti chitantele, mergi la CEC si faci o cerere sa iti dea un duplicat al chitantei.

Share this post


Link to post

Multumesc pentru raspuns, luni dau pe la cec :D

Share this post


Link to post

Eu am platit amenda la posta si am pierdut chitanta ...

 

 

Multumesc pentru raspuns, luni dau pe la cec :D

 

Daca ai platit amenda la posta, ce sa cauti la CEC? :scarpin:

  • Like 2

Share this post


Link to post

Eu am platit amenda la posta si am pierdut chitanta si acum mi-a venit la impozit , oare merge sa scot un dublicat de undeva la chitanta ?

 

 

Daca amenzile au fost platite si nu mai gasesti chitantele, mergi la CEC si faci o cerere sa iti dea un duplicat al chitantei.

 

De la raspuns cred ca i se trage ideea cu cec

Share this post


Link to post

Scuze, nu observasem ca ai platit amenda la posta.

Share this post


Link to post

Si daca am platit la posta , nu exista nici o solutie ?

Share this post


Link to post

Daca ai platit amenda la posta, solutia este sa incerci sa obtii o adeverinta/duplicat de la posta si nu de le CEC...nu?!? / :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...