Jump to content
Sign in to follow this  
cornellius20

Achizitie Masina

Recommended Posts

In cel mai rau caz raman cu Cielo ca are numai 130KKm.

Share this post


Link to post

Cel mai important e s-o vezi tu intai, si abia apoi se poate lua o decizie,

Share this post


Link to post

poate te bate gandul la masina mea...focus break 2004 tddi 90 hp 116000km reali ( cumparata de mine la 36ooo)model ghia..cu scaune incalzite ,ac,etc

fix 4000

Share this post


Link to post

4000 de lei? Cand sa vin dupa ea.O iau pe nevazute la pretul asta.

Share this post


Link to post

Cred ca ar trebui sa te uiti si la masinile recuperate din leasing:

-modele variate

-preturi mici

-noi

-revizii facute la reprezentanta

-stii cati proprietari a avut masina

-etc.

De exemplu saptamana trecuta era un Aveo sedan din 2008 cu 1200 de Euro+Tva. Doua zile a stat pe site.Daca vrei iti pot da si un site cu reduceri prin PM ca sa nu se considere reclama.

Share this post


Link to post

Pune-l si aici, nu se stie cui ii este util :)

Share this post


Link to post

Nu tin neaparat sa schimb masina dar e pretul destul de mic pentru o Nubira.

Share this post


Link to post

La pretu ala,masina aia ori e rupta,ori a avut un accident mai grav,daca tot o vrei,mergi la un service,si verifica structura de rezistenta.

Share this post


Link to post

Da,acela este site-ul.Acum sunt putine masini sub pretul pietei, dar daca sunteti atenti, sigur o sa sara iepurele...

Share this post


Link to post

Acele masini,sa zic unele dintre ele,sunt rupte de fosti proprietari,stiind ca li se vor lua masinile,si-au batut joc de ele,sa faca o paguba mai mare,am vazut aveo la 2500 euro,lovit far aripa,capota,sa ne gandim cum au fost exploatate,revizi,poti sa termini un motor in cateva sute de km,doar mergand la 5000 rpm~6000 rpm.Daca vreti o masina bun sh,nu va uitati la chilipiruri ,gen 70k km ,fabricata in 2008 si doar 2500 euro.

Share this post


Link to post

Am vazut in sfarsit Nubira la 1200 de euro.E o Nubira 1 cu motorul praf, tablaria intr-o stare destul de proasta dar se poate remedia.Concluzia e ca nu merita.Mai tre sa pui vreo 1000 de euro pe putin sa o aduci intr-o stare decenta.La vreo 300-400 de euro merita mai mult nu.

Share this post


Link to post

Daca proprietarul mai avea de platit doar 1200 de euro pana sa-si achite masina si nu a mai avut de unde sa plateasca/faca rost de bani asta inseamna ca masina aia e un chilipir de care si-a batut joc proprietarul? Da,au fost si masini care aveau trecut la observatii:"lipsa jante,cutie de viteze, multiple piese interior", dar de obicei erau masini scumpe, nu low-cost.Daca iti ia leasingul masina, te rogi sa fie cat mai buna masina ca sa se vanda cat mai repede, ca sa scapi cat mai ieftin dupa ce te da banca in judecata...

Edited by s3bby2000

Share this post


Link to post

M-am uitat de curiozitate,si am vazut, aveo lovit,logan lovit si murdar.

 

il cunosc pe proprietaru dona constanta,si imi spunea ca ei au recuperat multe masini,cam toate aveau probleme,revizi sarite,garanti pierdute,fara carburant,iar unele au fost date de buna voie de proprietari,deoarece mai aveau mult de plata la ele,si daca era sa le vanda nu lua acea suma,si daca le tineau pe langa rata mai investeau cateva mii de euro in ele.masini peste 200k ~300k km .

 

Iar banca nu pierde,daca masina e buna,sa o vanda la pretu care il avea fostu proprietar sa Ii restituie banci,incercau un mic profit.

 

Iar sa te dea banca in judecata,rar,poate la firme de leasing de cartier,care au clauze de ia si haina de pe tine.

Edited by ZDN

Share this post


Link to post

De exemplu saptamana trecuta era un Aveo sedan din 2008 cu 1200 de Euro+Tva. D

 

In caz ca nu era dauna totala nereparata, asa ceva nu exista, arata-mi si mie un link sau printscreen cu minunea, ca-l manc cu paine.

Share this post


Link to post

Telefon:

 

0372.178.810

 

Suna-i si intreaba-i daca pe data de 3 Iunie 2011 nu au avut postat pe site un aveo sedan, din 2008, de culoare neagra, motor 1,4l, cu 1200 de euro+Tva. Si nu vei avea cum sa-l mananci cu paine pentru ca se va supara actualul proprietar! :) )

Share this post


Link to post

Daca va intereseaza va astept cu un telefon la ...

Edited by Salex
Alooo ! Pentru anunturi comerciale avem sectiunea Bursa !

Share this post


Link to post

Sa nu mai deschid alt topic intreb si eu pe aici.Am un vecin care pleca din tara in primavara si vrea sa-mi lase mie masina cu 3000 de euro, 1500 la plecare si 1500 platibili in 3 rate de 500, o rata la 6 luni.

Masina este un Peugeot 307 break 2.0 HDI 90CP din 2004 280 kkm.Au fost inlocuite injectoarele cu unele noi pe la 260 kkm si rezolvate problemele care au mai fost( zgatieturi, infundaturi).Masina e la el de vreo 2 ani.

Merita afacerea? Nu stiu mai nimic despre Peugeot in general asa ca sunt binevenite orice informatii.Oare cat duce motorul ala? Daca mai poate pana la 350 kkm imi este suficient.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Eu unul nu as lua-o, dar e alegerea ta!

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Prea mare pretul pentru 280K km. Este "obosita" masina.

Share this post


Link to post

Nu te baga. Am un prieten care are un Peugeot 407 care a stat mai mult prin service.

Share this post


Link to post

O sa vad daca mai lasa ceva.Dupa primele pareri se pare ca stau pe loc si nu ma bag inca.Daca o lasa pe la 2000 ma mai gandesc.

Share this post


Link to post

Revin cu informatii proaspete privind Peugeotul.M-am uitat cu vecinul in bord si are 194 kkm desi eram convinsi amandoi ca are aproape 300kkm.La kilometrajul asta se cam schimba datele problemei.Injectoarele au fost schimbate la 160 kkm, kilometrajul nu este manarit sigur.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...