Jump to content
Sign in to follow this  
TM85DAL

Voaln Lacetti

Recommended Posts

Buna ziua tuturor.in primul rand imi cer scuze daca am deschis un topic care exista deja.dar am dat search pe mai multe criteri si nu am gasit nimic.

Acum sa trec la subiect.As avea nevoie de o poza sau niste invormatii despre cum arata butucul pe care vine montat volanul la Lacetti.

De asemeana daca cineva stie daca pe butucl origianl se pot monta si alt tip de volan de la alta masina.

Multumesc anticipat

Edited by EM!L
Pt. oferte comerciale există secţiunea Bursă

Share this post


Link to post

Prin butuc te referi la prinderea de pe coloana de directie?

Daca da, salta si tu airbagul si vezi acolo. Trebuie sa demontezi carcasa neagra care acopera zona cu comanda luminilor (suruburile sunt dedesubt) si apoi sa desurubezi suruburile care tin aibagul prin spatele volanului (2 suruburi). Iti ia 15min. Baga si o poza, poate mai au si altii nevoie.

 

Spor!

 

PS: Sa nu scoti mufa de la airbag sau daca vrei/trebuie s-o faci sa decuplezi intai bateria masinii. Altfel cand o sa bagi mufa la loc risti sa sara airbag-ul.

Share this post


Link to post

Nu m-am riscat sa imi pocneasca airbagu dar... o sa caut un Lacetti lovit pe la vreun shrot si o sa ma uit.Intrebam ...pt. ca lucrez la o fabrica care face volane si "pot sa fac rost " :) ) si eram curios daca se fac la mine ce am eu nevoie.Ca la urma urmei prinderea e importanta.MS oricum...NU am sa incerc sa demontez eu,caci la cat sunt de STANGACI la lucruri din astea de finete s-ar putea sa pun o poza cu un ochi vanat in loc de una cu butucul.

Edited by TM85DAL

Share this post


Link to post

Need to remove the black casing that covers the controlled lights (screws are below) and then unscrew the screws that hold the rear wheel aibagul (2 screws). It takes 15min. Put a picture, may also have other needs. Spor! PS: Do not remove the plug from the bag or if you want / have to do to disconnect the car battery first

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...