Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinno

Service Acasa.ro

Recommended Posts

Salut...principiul si cuvânt_urât si cu banii luati trag speranta sa nu se aplice in cazul meu...dar am mici semne de indoiala datorita faptului ca din 4 (patru) probleme aparute dupa ce ai plecat de la mine , nu mi-ai semnalat nici macat una ( nici pe mail nici telefonic) ...de fel sant un tip perfectionist si destul de atent cand vine vorba de siguranta atat a masinii cat si a soferului sau a celor din jur..ORICE LUCRARE EFECTUATA DE MINE BENEFICIAZA DE GARANTIE ...lucru demonstrat de nenumarate ori..piese cu renume ( Ambreaj LUK , semeringuri ELRING, discuri FERRODO...ETC), au fost inlocuite fara prea mari batai de cap in perioada acoperita de garantie...Sincer nu imi aduc aminte de tine sau de lucrarea aferenta masinii tale dar pot sa iti spun 3 lucruri 1` Strangera casetei de directie din surubul patrat se face atunci cand caseta este in ultimul stadiu de functionare (adica praf) iar bucsa se inlocuieste periodic pt a preintampina uzura prematura a casetei de directie In acest caz te sfatuiesc sa incepi sa cauti Caseta de directie noua. 2`Copozitia bucsilor de la cablurile de shcimbator este coplet din cauciuc , in cocluzie se pot toca si disparea definitiv, dar asta presupune un timp indelungat si cu siguranta va da semne de oboseala din timp "nu se dizolva din senin" 3` Strangerea flanselor de amortizor o fac un un pistol pneumatic ce strange la 160Nm( adika foarte tare pe intelesul tuturor)...in nici un caz nu ar mai fi putut srange cineva 2-3 ture...Nu contest faptul ca pot face si greseli din nenumarate motive (doar cine nu munceste nu greseste), dar am pretentia ca sant un om echilibrat si dispus oricat oricand sa imi recunosc si sa indrept o greseala Ma bucur ca ai postat aici problemele aparute la tine ,si am sa iau masuri in ceea ce ma priveste (mai multa atentie )...totodata sant un pic dezamagit ca nu ai discutat cu mine in prealabil situatia creata...sant sigur ca am fi rezolvat-o fara nici cea mai mica problema...O zii minunata va doresc

  • Like 1

Share this post


Link to post

Incepand cu de-mult-disparutul Ovi_Jer si terminand cu sufletistul Viktor, toti care se pricepeau dadeau / dau sfaturi de specialitate pe forum, asta fiind si rolul lui. Ma intreb, oarecum retoric, de ce domnul care se ocupa de acest service nu face macar din an in paste la fel? Totul se rezuma oare la a face bani?

Sa nu-mi spuna careva ca lipsa timpului, bla, bla...3 minute pe zi pentru intr-ajutorare online le gaseste oricine.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Totodata sant un pic dezamagit ca nu ai discutat cu mine in prealabil situatia creata

Pai normal este sa fie treaba facuta bine din prima, fara sa mai discuti nimic. Cand ajungi sa discuti, deja inseamna ca trebuie sa cauti pe altcineva. Si nu te supara, dar nu a fost reparatie la motor sau cutie sau mai stiu eu ce, sa zici ca sunt operatii complicate si cu risc de a merge ceva nasol. Nu stiu ce mai e de vorbit cand se pune cureaua de alternator cu japca, prin fortare, sau cand se uita slabirea unui amarat de surub.

 

 

2`Copozitia bucsilor de la cablurile de shcimbator este coplet din cauciuc , in cocluzie se pot toca si disparea definitiv, dar asta presupune un timp indelungat si cu siguranta va da semne de oboseala din timp "nu se dizolva din senin"

In imaginea atasata avem exact cum arata capatul dinspre selector al cablurilor de la schimbator si se observa clar tubul de metal din mijloc, care nu are alta cale de iesire decat prin dizolvare in aer, sau scoaterea sigurantei si indepartarea lui de pe bratul selectorului.

post-20306-0-90498700-1372759942_thumb.jpg

Edited by White Shadow

Share this post


Link to post

Incepand cu de-mult-disparutul Ovi_Jer si terminand cu sufletistul Viktor, toti care se pricepeau dadeau / dau sfaturi de specialitate pe forum, asta fiind si rolul lui. Ma intreb, oarecum retoric, de ce domnul care se ocupa de acest service nu face macar din an in paste la fel? Totul se rezuma oare la a face bani?

Sa nu-mi spuna careva ca lipsa timpului, bla, bla...3 minute pe zi pentru intr-ajutorare online le gaseste oricine.

 

Man...eu am dat si dau nenumarate sfaturi pe forum...este adevarat ca o fac pe PRIVATE ...si daca ma gandesc bine chiar si tu mi-ai cerut ceva sfaturi cu nu foarte mult timp in urma ...

Share this post


Link to post

Azi am fost la andrei pentru revizia anuala la masina; contrar celor spuse recent pe forum eu am primit, ca si pana acum, servicii de calitate la preturi rezonabile. Raman fidel Rux auto :)

  • Like 1

Share this post


Link to post

Eu am schimbat la andrei distributia,arcuri,amortizoare,cablu frana de mana,saboti spate,pompa de benzina,flanse amortizoare si revizia masini plus uleiul din cutie si rulmentii fata si reglat tachetii.Nu am avut nici cea mai mica problema cu masinuta in cei 2000 de km facuti de atunci si pana acum si intotdeauna a lucrat bine chiar daca era aglomerat,per total sunt multumit de colaborarea mea cu baietii de la Rux

 

Toate cele bune.

post-37210-137287783892_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Eu unul nu sunt multumit de colaborarea cu cei din Laborator.Pai in loc sa primesc vestita cafea,am primit bere rece !!!!!!

Toata admiratia pentru Andrei si colegii lui!

Share this post


Link to post

Eu am schimbat la andrei 1`distributia2`arcuri,3`amortizoare,4`cablu frana de mana,5`saboti spate,6`pompa de benzina,7`flanse amortizoare si8` revizia masini plus9` uleiul din cutie si 10`rulmentii fata si 11`reglat tachetii.Nu am avut nici cea mai mica problema cu masinuta in cei 2000 de km facuti de atunci

....daca mai demontam un pic cred ca imi ramanea si de`o mitraliera... :) Iti urez inca 100.000 km fara interventii...

 

 

O seara minunata...

Share this post


Link to post

Am ajuns si eu pentru prima data la Andrei. Am schimbat amortizoare pe fata + flanse, inlocuire garnituri piston etrier , schimbat cilindru frana spate, placute, saboti, aerisire frane + reglat si cam tot ce inseamna "fluide" + reglaj soc automat ( Tico )

 

Sunt foarte multumit. Andrei este un profesionist.

Preturi Ok, s-a lucrat repede si atent.Am baut cafea si am avut chiar si desert

 

Recomand.

Share this post


Link to post

O revizie de 3 ani (masina are 25 k km) la un Aveo, benzina, 1.4, se poate? Se pastreaza garantia masinii? Multumesc.

Share this post


Link to post

Garantia Extinsa a masini dv. se pastreaza numai in cadrul Reprezentantelor Chevrolet.Serviceul meu este service autorizat R.A.R si ofera garantie doar produselor si seviciilor comercializate de mineTeoretic reviziile si reparatiile efectuate in serviceuri autorizate RAR ar trebuii recunoscute de reprezentante dar din experienta ( am lucrat f.multi ani in reprezentanta) va spun ca in caz de nevoie ((probleme de garantie) vor stramba din nas...

O zi minunata....

Share this post


Link to post

putem deabea peste 2 saptamani am sa plec in concediu...

Edited by Pepinno

Share this post


Link to post

Nu-i nimic, asteptam. Concediu placut. As fi plecat si eu in concediu, dar al meu baiat are mana in gips, de la fotbal.

Share this post


Link to post

Am fost si eu vineri la Andrei pentru cateva interventii usoare asupra masinii, intre care: schimbat fluide motor cu aerisirile de rigoare (antigel, lichid frana, ulei cutie viteze) schimbat bucsi bara stabilizatoare si bietele bara stabilizatoare fata+spate, plus inlocuit curele accesorii. M-am bucurat sa vad ca si-au extins echipa si s-au "rebranduit" acum se numesc"laborator". Pe buna dreptate laborator pentru ca spre deosebire de alte service-uri care mereu adopta cea mai usoara si comoda solutie si anume cea de inlocuire repere, ei se pricep sa si rectifice, sa adapteze si cel mai important sa repare. O sa ii mai vizitez pe baieti si pentru alte operatiuni pentru ca la reprezentanta marcii mele preturile pentru manopera si piese sunt cel putin duble.

Share this post


Link to post

Salut Andrei !

Pentru Nubi a mea trebuie schimbate bucsi bascula pe stanga si aripa dreapta. Vin eu cu piesele . Cat face masa si dansul ?

 

Cam pe 27 luna asta pot sa ajung la tine .

 

Multumesc !

Share this post


Link to post

cu aripa nu te pot ajuta bucsile 50 lei...din nefericire azi am vazut mesajul ( 31 august)

Share this post


Link to post

Salut Andrei,

 

Vreau sa ma programez si eu la tine dupa ce te intorci din concediu pentru schimbare bucse bara stabilizatoare la Matiz (si cele de pe bascule si cele de pe caroserie) si curatare baie de ulei si + schimbare garnitura + schimb de ulei si filtru.

Pot sa iau si piesele tot de la tine sau trebuie sa le achizitionez din alta parte? Cat ma costa manopera si cat ma costa piesele? Cu uleiul vin eu ca l-am pregatit deja.

 

Cand vin, rezolvam si cu DRL-ul daca mai vrei sa iti pui.

 

Multam!

Vali

Edited by ches

Share this post


Link to post

Am fost si eu la Pepinno cu o Leganza pentru schimbat distributie, revizie si probleme (zgomot mare) la evacuare.

 

A rezolvat toate problemele mele + semnalat si rezolvat si alte defectiuni.

 

Masina merge fara probleme de cand am luat-o de acolo (curata, spalata) acum 3 saptamani. Evacuarea suna a masina (nu a tanc cum o dusesem acolo :scarpin :)

 

Eu voi reveni, desi e foarte ocupat cred ca merita sa ai putina rabdare si sa lasi masina pe mana lui.

 

 

 

Share this post


Link to post

Salut Andrei,

 

Vreau sa ma programez si eu la tine dupa ce te intorci din concediu pentru schimbare bucse bara stabilizatoare la Matiz (si cele de pe bascule si cele de pe caroserie) si curatare baie de ulei si + schimbare garnitura + schimb de ulei si filtru.

Pot sa iau si piesele tot de la tine sau trebuie sa le achizitionez din alta parte? Cat ma costa manopera si cat ma costa piesele? Cu uleiul vin eu ca l-am pregatit deja.

 

Cand vin, rezolvam si cu DRL-ul daca mai vrei sa iti pui.

 

Multam!

Vali

Fabuloasa suma de 100 lei

Share this post


Link to post

Si daca mai este nevoie de laude la adresa lui Andrei, un prieten caruia i-a mesterit o zi intreaga la masina, mi-a spus ca "batrana doamna a intinerit"

Share this post


Link to post

Vali ...acea masina avea nevoie de un pic de "botox" ....tanara nu prea mai e .... :) )....stiu ca m-a sunat propietarul sa imi zica ca i-am schimbat masina...dar nu era suparat :)

Share this post


Link to post

Daca el este super-multumit, de ce sa ne punem in calea fericirii lui?

Multumesc inca o data.

 

Te sun pt o programare a Matizului la schimbat ulei si lichid de frana.

 

Toate bune

Share this post


Link to post

Fabuloasa suma de 100 lei

 

Oau, big bucks :) )

Marti sau miercuri daca trec pe la tine e OK, ce zi e mai convenabila pt tine? Pe la ce ora sa vin?

 

Merci!

Vali

Edited by ches

Share this post


Link to post

Sa traiti! :caaalm: Inlocuire lichid frana, pret, privat. Merci!

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...