Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinno

Service Acasa.ro

Recommended Posts

Salut Andrei.

Ai PM.

Share this post


Link to post

Peppino - la instalatii de ac te bagi? La cielo-ul din profil.

merci

Share this post


Link to post

Cam acum o ora m'am intors si eu de la service-ul lui Andrei.

 

Mi a zis ca masina mea l-a chinuit cel mai mult pana acum(de la ora 9.30 dusa in service),asa o fi,am mai auzit asta si de la Salex.. :) )

 

Pe scurt:inlocuit garnitura capac tacheti,garnitura baie ulei,pompa apa,semeringurile distributie,spalat baie de ulei,schimbat ulei,antigel etc

 

Pe larg:facut motorul bucati si pus la loc cu tot cu proba surubului. :mrgreen:

 

 

Rezolvat pana la ultima picature de ulei ce ar mai fi putut scapa din motor.(si VAI ce era pe acolo!)

 

Multumit 100% si de calitate si de manopera si de faptul ca n am mai alergat dupa piese,pt ca s-a ocupat tot el.

 

 

A..si incepand din aceasta dimineata, pe langa garajul lui Pepino,umbla un animal periculos,ii place sa calatoreasca clandestin asa ca.. =))

Share this post


Link to post

Tocmai a trecut prin ”Laboratorul” lui Andrei Matizul, proprietate personala.

Impresia generala este una foarte buna. Se lucreaza curat (faza cu manusi albe e pe bune) si atent.

Mai mult decat atat, ”doctorul de fiare” te convinge ca stie ce face si ca masina a incaput pe maini bune.

 

Probleme rezolvate:

- inlocuit cilindri frana si saboti;

- rectificat tamburi;

- inlocuit bieleta directie;

- inlocuit bucsa caseta directie.

 

Raportul calitate/pret: foarte bun.

Share this post


Link to post

Salut Andrei,

Am nevoie de pret pe manopera si piese pentru schimb distributie si revizie la un Aveo, 1.2 benzina.

Este pentru un prieten, vrea undeva luna viitoare sa faca lucrarea asta si evident ca te-am recomandat :) .

Bafta maxima!

Share this post


Link to post

Salut Andrei,

Am nevoie de pret pe manopera si piese pentru schimb distributie si revizie la un Aveo, 1.2 benzina.

Este pentru un prieten, vrea undeva luna viitoare sa faca lucrarea asta si evident ca te-am recomandat :) .

Bafta maxima!

Buna dimineata...Multumesc mult de aprecieri si incredere...la urmatoare dv. vizita am sa am grija sa beneficiati de o reducere surpriza..

Pt. mine un client multumit este f.inportant deoarece imi poate aduce alti 10 clienti...lucru care observ ca se intampla...

Aveti PM...O zi placuta ...Mutumesc...

Share this post


Link to post

Salut, ce amortizoare imi poti recomanda pentru Leganza fata? Eventual si niste preturi pentru ele + manopera. Multumesc.

 

 

Share this post


Link to post

Salutare,

As dori, in limita timpului disponibil, o programare urgenta pentru o verificare (am o bataie la rece, primele 3 min. la o roata fata si un huruit viraj stanga).

Apoi, o verificare pe indelete la frane, bucse, rulmenti, elemente directie pentru a schimba ce trebuie. Ca operatii, obligatoriu schimbare lichid de frana, filtru benzina, eventual ulei si filtru, curatare clapeta acceleratie si EGR. :lavolan:

Masina din semnatura, multumesc mult.

Edited by ytip

Share this post


Link to post

Salut, ce amortizoare imi poti recomanda pentru Leganza fata? Eventual si niste preturi pentru ele + manopera. Multumesc.

Sal...pe stoc Monroe 244 lei / bucata sau Kayaba (super amortizoare ) 416 lei / bucata

Manopera 170 lei

 

Pt programare nu mai am loc sapatamana asta...cu mare placere saptamana viitoare...

Share this post


Link to post

Buna seara.

 

Fiindca masina (Daewoo Tico SL, 1999, pe gaz) se apropie destul de repede de 120.000 km, ma intereseaza urmatoarele (piese + manopera):

- schimb distributie (curea, intinzator, pompa apa)

- schimb simeringuri din partea cu distributia

- schimb ambreiaj + furca din interior (acum debreiaza foarte greu si in doua etape + ca se deregleaza mereu cablul de ambreiaj)

- schimb brate spate

- verificare motor (constant, la intervale de timp are fluctuatii de acceleratie + autoaprindere destul de des)

- la caseta de directie am schimbat capete de bara, bucsa caseta si totusi se aude un clic atunci cand iau volan stanga-dreapta, pe loc (am luat o groapa destul de mare).

 

La sfarsitul lunii va voi vizita; nu voi face toate operatiunile din prima, le voi face doar pe cele pe care le considerati importante.

 

Multumesc mult.

Sorin

Share this post


Link to post

Sal...pe stoc Monroe 244 lei / bucata sau Kayaba (super amortizoare ) 416 lei / bucata

Manopera 170 lei

 

Pt programare nu mai am loc sapatamana asta...cu mare placere saptamana viitoare...

 

 

170 manopera/amortizor sau pentru ambele?

Share this post


Link to post

170 manopera/amortizor sau pentru ambele?

Ambele...

 

Buna seara.

 

Fiindca masina (Daewoo Tico SL, 1999, pe gaz) se apropie destul de repede de 120.000 km, ma intereseaza urmatoarele (piese + manopera):

- schimb distributie (curea, intinzator, pompa apa)

- schimb simeringuri din partea cu distributia

- schimb ambreiaj + furca din interior (acum debreiaza foarte greu si in doua etape + ca se deregleaza mereu cablul de ambreiaj)

- schimb brate spate

- verificare motor (constant, la intervale de timp are fluctuatii de acceleratie + autoaprindere destul de des)

- la caseta de directie am schimbat capete de bara, bucsa caseta si totusi se aude un clic atunci cand iau volan stanga-dreapta, pe loc (am luat o groapa destul de mare).

 

La sfarsitul lunii va voi vizita; nu voi face toate operatiunile din prima, le voi face doar pe cele pe care le considerati importante.

 

Multumesc mult.

Sorin

Fiindca e destul de tarziu am sa incerc sa va dau un raspuns maine la pranz...

Share this post


Link to post

Salut, poate facem constatarea aia la Nubira joi, ca nu stiu ce e cu ea si vreau sa stiu ce ar trebui sa cumpar. :scarpin: ...

Share this post


Link to post

Buna dimineata...Multumesc mult de aprecieri si incredere...la urmatoare dv. vizita am sa am grija sa beneficiati de o reducere surpriza..

Pt. mine un client multumit este f.inportant deoarece imi poate aduce alti 10 clienti...lucru care observ ca se intampla...

Aveti PM...O zi placuta ...Mutumesc...

 

Salut Andrei,

apreciez gestul, dar stai linistit cu reducerea, sunt constient ca si tu trebuie sa scoti un profit din asta. Eu sunt foarte multumit de tratatia de care am parte eu si evident masina cand vin acolo si imi este suficient.

Sa nu uiti sa imi trimiti si preturile la piese pentru acel Aveo.

Bafta maxima!

Share this post


Link to post

Salut, poate facem constatarea aia la Nubira joi, ca nu stiu ce e cu ea si vreau sa stiu ce ar trebui sa cumpar. :scarpin: ...

Imi pare rau dar nu mai e loc nici sa respir...in nici un caz saptamana asta

Share this post


Link to post

Este imbucurator faptul ca este de munca si nu mai poti respira. O secretara n-ar strica...pentru clienti.

Share this post


Link to post

Salut Andrei,

apreciez gestul, dar stai linistit cu reducerea, sunt constient ca si tu trebuie sa scoti un profit din asta. Eu sunt foarte multumit de tratatia de care am parte eu si evident masina cand vin acolo si imi este suficient.

Sa nu uiti sa imi trimiti si preturile la piese pentru acel Aveo.

Bafta maxima!

Revizie -piese 225 lei cu ulei la alegere Motul,Mobil sau GM 5W - 40 SAU 5W - 30

Manopera 80 lei

 

Distrtibutie - Piese 197 lei fara pompa apa

- Manopera 110 lei fara pompa apa

 

Inca nu am un pret pt pompa apa dar inca sap.. :)

 

Este imbucurator faptul ca este de munca si nu mai poti respira. O secretara n-ar strica...pentru clienti.

Anunt!!! Caut secretara pana in 22 ani ,fara prejudecati ,disponibila la deplasar in interes de "serviciu" vorbitoare de limba romana fluent..evident la dispozitia clientilor::

 

 

:) )

 

 

Am zis bine? :)

Share this post


Link to post

Revizie -piese 225 lei cu ulei la alegere Motul,Mobil sau GM 5W - 40 SAU 5W - 30

Manopera 80 lei

 

Distrtibutie - Piese 197 lei fara pompa apa

- Manopera 110 lei fara pompa apa

 

Inca nu am un pret pt pompa apa dar inca sap.. :)

 

 

Anunt!!! Caut secretara pana in 22 ani ,fara prejudecati ,disponibila la deplasar in interes de "serviciu" vorbitoare de limba romana fluent..evident la dispozitia clientilor::

 

 

:) )

 

Cand ai pretul si pentru pompa imi spui.

ps: nu este neaparat nevoie de limba romana fluent, reusim noi si prin semne :)

 

Am zis bine? :)

Edited by chelloo

Share this post


Link to post

Salut.

Pentru o revizie la un renault megane 2.2, 1.5 dci te-ai baga? Revizie insemnand schimb de ulei, schimb de filtru ulei, schimb de filtru aer, schimb de filtru de polen si schimb de filtru de motorina.

Daca da cam cat m-ar costa operatia asta incluzand piesele si manopera?

Sau cat m-ar costa doar manopera daca reusesc eu sa fac rost de piesele necesare?

Multumesc frumos.

Edited by madalinbm

Share this post


Link to post

Salut.

Pentru o revizie la un renault megane 2.2, 1.5 dci te-ai baga? Revizie insemnand schimb de ulei, schimb de filtru ulei, schimb de filtru aer, schimb de filtru de polen si schimb de filtru de motorina.

Daca da cam cat m-ar costa operatia asta incluzand piesele si manopera?

Sau cat m-ar costa doar manopera daca reusesc eu sa fac rost de piesele necesare?

Multumesc frumos.

Sal...imi trebuie neaparat serie caroserie si cati kw are acel motor deoarece difera atat piesele cat si preturile lor..manopera este identica...

Share this post


Link to post

Am fost si eu pe la Andrei pentru distributie,pompa de apa,curea alternator,cablu de ambreiaj,suport modulator egr :) ) care la chinuit mult si reglat tacheti pe care a uitat sa-i faca :) .

De acum inainte timp de 2 ani o sa-mi aduc aminte de tine cand deschid capota si vad antigelul ala urat pe care l-ai bagat in motor :) )

Saptamana viitoare sunt in Bucuresti,nu scapi de mine.

 

Recomand cu mare incredere.

Edited by nonel

Share this post


Link to post

Am fost si eu pe la Andrei pentru distributie,pompa de apa,curea alternator,cablu de ambreiaj,suport modulator egr :) ) care la chinuit mult si reglat tacheti pe care a uitat sa-i faca :) .

De acum inainte timp de 2 ani o sa-mi aduc aminte de tine cand deschid capota si vad antigelul ala urat pe care l-ai bagat in motor :) )

Saptamana viitoare sunt in Bucuresti,nu scapi de mine.

 

Recomand cu mare incredere.

Datorita neatentiei mele si admosferei aglomerate de care am parte in ultima perioada...cu inima deschisa RECUNOSC...am uitat..si am recunoscut...faza tare era daca si incasam manopera pt. operatiune...in concluzie greseala ..sau neatentia se plateste...ma angajez sa remediez problema MOKA!!!

 

Datorita neatentiei mele si admosferei aglomerate de care am parte in ultima perioada...cu inima deschisa RECUNOSC...am uitat..si am recunoscut...faza tare era daca si incasam manopera pt. operatiune...in concluzie greseala ..sau neatentia se plateste...ma angajez sa remediez problema MOKA!!!

Cat despre antigel...ala frumos al tau avea -15 grade... ala urat al meu are - 37...hahahahaaaaaa. Sa iti aduci aminte de mine la iarna...

Share this post


Link to post

Daca e moka nu mai vin la tine.Iti multumesc inca o data pentru seriozitatea de care dai dovada.

Share this post


Link to post

Daca e moka nu mai vin la tine.Iti multumesc inca o data pentru seriozitatea de care dai dovada.

:) )

Share this post


Link to post

Tocmai ce am ajuns si eu acasa de la Andrei, dupa ce l-am stresat o zi intreaga cu rabla mea. Operatii: schimbat saboti, rectificat tamburi, schimbat bucsi bara stabilizatoare spate, schimbat bielete antiruliu spate, schimbat burdufe planetare roti, schimbat lichid frana, schimbat 1 tampon motor, schimbat 1 flansa amortizor,reglat frana de mana, schimbat bujii si fise bujii toate la un pret omenesc poate chiar mai mic decat cel corect. Atitudine foarte ok,(cred ca e cel mai calm mecanic pe care l-am intalnit pana acum :D ), l-am cam necajit ca am incurcat niste piese, dar tot el a rezolvat-o. Asadar nota maxima din toate privintele si vizitati-l cu incredere.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...