Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinno

Service Acasa.ro

Recommended Posts

Am ajuns si eu la service-ul lui Andrei, initial crezand ca doar pt a schimba rulmentii dar cum Tico-ul meu nu prea a avut parte de service serios de cand l-am cumparat anul trecut, am ajuns sa schimb si discurile de frana, flansele de la amortizor, cilindrii de frana spate (care erau intepeniti probabil dinainte sa cumpar eu masina), un cilindru pe fata, lichidul de frana... plus o inspectie generala ca sa stiu la ce sa ma mai astept. Cu alte cuvinte i-am stat pe cap lui Andrei 2 zile, l-am mai si incurcat cu o programare pt ca nu gasisem toate piesele si i-am dat si mult mai mult de lucru decat ne asteptam si cu toate astea nu si-a pierdut rabdarea, mi-a explicat toate nelamuririle ce le aveam plus ca a facut o treaba pe cinste la masina, a lucrat foarte ordonat, curat si cu scule adecvate... rulmentii pe fata au trebuit schimbati dupa apx 1000 km din cauza montarii proaste la ciocan. Andrei mi-a facut recomandari in ceea ce priveste piesele care mai merg folosite si ce este necesar a se schimba acum, am reusit sa salvam tamburii care aratau de parca masina a stat parcata 1 an in balta.

Concluzia este ca sunt foarte multumit de lucrare si linistit ca pot circula in siguranta. La cat a fost de lucru pt mine pretul a fost foarte ok, inclusiv timpul in care a reusit sa le rezolve avand in vedere ca trebuia sa plec din Bucuresti si nici nu am reusit sa respect o programare.

 

Mersi mult si spor la treaba!

Share this post


Link to post

Salut Andrei,

Long time no see...de fapt, de anul trecut de cand am vandut conserva :D si am facut un upgrade :)

Ma ajuti te rog cu o cotatie de pret pentru manopera urmatoarelor operatii la un Renault Megane2 1.5 dCI :

 

- schimb kit distributie + pompa apa

- schimb placute frana spate

- revizia ( ulei + filtru ulei, aer, motorina )

 

Multumesc !

Edited by SiNnY

Share this post


Link to post

La Multi Ani!!!!!

Share this post


Link to post

La Multi Ani!!!!!

 

La Multi Ani Andrei !

Am o problema cu al meu Cielo(EURO 3, SOHC, an 2004) ... mai exact motorul o ia razna in turatii cand ii vine pe chelie, am fost la mai multe service-uri care nu au facut decat s-a imi schimbe IAC-ul (de 3 ori) si s-a imi ia banii, crezi ca ma poti ajuta cu aceasta problema ?

Multumesc.

Share this post


Link to post

Imi para rau dar nu te pot ajuta...nu am tester original,iar unul aftermarket mai rau ma incurca...iti recomand o reprezentanta pt astfel de probleme..

Share this post


Link to post

Salut. Ai pus in functiune rampa pentru geometrie roti?

Share this post


Link to post

Salut Andrei,

O programare, te rog, pentru revizia anuala si in plus ceva probleme la ambreiaj (pierderi lichid)!

Multumesc!

 

 

Share this post


Link to post

Total neserios !Am facut programare in urma cu 2 saptamani pt azi la 9.30 pt distributie,amortizoare si altele.Cand am ajuns era inchis,am asteptat si pana la urma am sunat.Mi-a zis ca azi nu se lucreaza pt ca nu este curent.De unde... in jur lucrau cu totii.Daca nu mai avea nr meu de telefon mai avea adresa de mail de pe care am trimis lista de schimbat sa ma anunte sa nu mai vin.Nici plecat din Bucuresti( aveam alternativa) nici masina reparata.Un week-end pierdut.Nu ma asteptam dupa ce s-a scris pe aici...

Share this post


Link to post

Salut. Ai pus in functiune rampa pentru geometrie roti?

 

Incepand cu 1 august...Am asteptat ca un caine la usa R A R sa le dau un porcoi de bani sa vina sa ma autorizeze

Total neserios !Am facut programare in urma cu 2 saptamani pt azi la 9.30 pt distributie,amortizoare si altele.Cand am ajuns era inchis,am asteptat si pana la urma am sunat.Mi-a zis ca azi nu se lucreaza pt ca nu este curent.De unde... in jur lucrau cu totii.Daca nu mai avea nr meu de telefon mai avea adresa de mail de pe care am trimis lista de schimbat sa ma anunte sa nu mai vin.Nici plecat din Bucuresti( aveam alternativa) nici masina reparata.Un week-end pierdut.Nu ma asteptam dupa ce s-a scris pe aici...

 

Prietene ! Era 1 MAI.!!!!....Ma mai odihnesc si eu....si ai dreptate facusei programare cu 3 SAPATAMANI in urma...imi cer scuze ca nu am calculat in ce zii o sa pice programarea ta....Esti patetic...

Edited by Pepinno

Share this post


Link to post

Multumesc si pe aceasta cale lui Andrei, pentru rabdarea pe care a avut-o sa-mi schimbe conductele de frana si benzina la batranul meu Cielo. :aplauze:

Pacat ca nu am inlocuit si returul la benzina. Acum nu-l mai pun sa faca asta, nici de frica.

 

Nu mai face asa ceva decat poate cu pistolul la tampla.

Share this post


Link to post

Salut, Un I.T.P. pt. auto cu G.P.L. se poate?

Share this post


Link to post

Am fost astazi in vizita la Dl. Andrei cu Matizul meu.

Fabricat in 2006 si cu 41000 km la bord, astazi (putin cam tarziu) am reusit sa schimb distributia si lichidul de frana la masinuta. Am ales o rola INA si curea GATES, pompa de apa nefiind uzata nu a fost necesara schimbarea ei.

Dl. Andrei lucreaza foarte atent, cu manusi si da explicatii atunci cand aveti nelamuriri sau intrebari. Totul a durat in jur de 2-3 ore, timp in care a dat dovada de profesionalism.

In urma unei inspectii a masinii, a ramas ca voi reveni la Rux autoservice pentru un schimb de discuri, placute si rulmenti fata, lichid racire si bujii. (deja le-am comandat!). Discurile si placutele sunt foarte deteriorate raportat la kilometrajul masinii, cred ca mai mult au fost afectate de intemperii.

 

Recomand cu incredere, am ales sa merg la Dl. Andrei in urma recomandarilor de pe forum si ma declar complet multumit!

 

 

P.S.: Am uitat sa aduc cartea service a masinii pentru notarea interventiei, insa sper ca se poate remedia la urmatoarea vizita!

Share this post


Link to post

unde gasesc un numar de telefon pentru programari? am incercat cu un PM dar fara succes.

 

mersi

Share this post


Link to post

Te-ai gandit sa te uiti la PRIMUL post al topicului ?

Share this post


Link to post

Le multumesc baietilor pentru ajutorul acordat in reparatia cutiei de viteze a masinii din imagine. Suzy merge ok acum dupa o lucrare complexa care a presupus printre altele si demontarea completa a cutiei de viteze.

post-109-0-17784300-1451253736_thumb.jpg

post-109-0-19854700-1451253745_thumb.jpg

Share this post


Link to post

...Iar baietii iti multumesc pt. curajul tau de a lasa masinuta pe mainile lor...Nu stiu daca ai aflat ,dar dupa ce am terminat de montat cutia de viteze au ramas o gramada de rulmenti,garnituri...si alte chestii ,pe care neavand ce sa fac cu ele ,le-am pus intr-o cutie de carton in portbagaj... :) .....


Te-ai gandit sa te uiti la PRIMUL post al topicului ?

 

....man....esti prea pretentios.... :) oricum multumec de ajutor.Te asteptam la o cafea si o constatare generala gratuita...

Share this post


Link to post

Pentru sambata o programare la un tico se poate ...vreau sa reglez motorul cam tremura si merge intrerupt

Edited by mugur

Share this post


Link to post

Salut Andrei,

Stiam ca la partea electrica nu faci interventii! N-am vorbit de anul trecut si pentru ca se apropie perioada de revizie anuală, vreau să știu dacă cumva ai rezolvat cumva problema?

Mulțumesc!

Toate cele bune!

Share this post


Link to post

salut! mai desfasori activitatea la service?

Share this post


Link to post

Da, se desfasoara.

 

Numarul nou de telefon: 0744 493 113

Share this post


Link to post

Multumesc Andrei pentru profesionalism!

 

- a raspuns prompt

- m-a informat pana la capat

- foarte flexibil, a tinut cont si de programul meu (un mare +)

- a identificat si a rezolvat repede problemele (surprinzator de atent la detalii)

 

Service de incredere!

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

salutare! stie cineva unde gasesc in bucuresti sa schimb panoul de sigurante la cielo? ..as vrea o recomandare de la voi. multumesc!

Share this post


Link to post

Salut , imi permit sa spun si eu cateva cuvinte despre acest service asa de laudat ,, RUX AUTO SRL" .

O parere sincera : mi s-au parut amatori si nicidecum ,, profesionisti".

NU ofera informatii de lamurire cu privire la problemele masinii, timpul de reparatie extrem de mult ( nu zile ci luni de zile ), folosesc piese second hand nici macar aftermarket la pret de OE , Andrei nu lucreaza atent,(un om de putine cuvinte) , probabil e platit prea putin ca sa isi dea interesul.

Au dat dovada de neglijenta la locul de munca , nepasare fata de client , bunul , banii cat si siguranta acestuia.

AM plecat de la dansii cu o experienta cu adevarat neplacuta. Sincer sa fiu , eu nu as recomanda acest service nimanui!!

Bineinteles or sa fie oameni care ma vor contrazice, insa din experienta mea cu ei , nu mi-as mai duce masina la ei nici macar pentru o pana , nici daca ar fi ultimul service de pe pamant.

La ce poti sa te astepti de la un service din cartierul FERENTARI????

VA spun cum mana pe inima , oameni buni , regret ca am ajuns la ei . Un service de tot rahatul .

  • Confused 1

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...