Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinno

Service Acasa.ro

Recommended Posts

 

ps.Alezzzzzu` multam de aprecieri

 

Am ajuns sa-mi fie frica sa pun frana la semafor, nici cand era noua nu tinea asa :D .

Share this post


Link to post

Schimbat garnitura de admisie si un capacel spate motor (aveam pierderi de antigel si ramane sa mai verific nivelul). Facut revizia.

In urma lucrarilor s-au desprins firele unui senzor de apa pt unitate Lovato... oare oi gasi pe undeva asa ceva ?

 

Ramas de schimbat cateva piese. Andrei, astept PM cu oferta.

 

Multumit de executia lucrarii :)

Share this post


Link to post

Salve Andre.

Long time no see, dar cum spui tu, pe la tine cat mai rar.

 

Este posibil ca la Cielo sa fie scos amortizorul fata, pe sus? Fara a mai demonta jamba?

Este foarte complicat?

 

Multumesc si

Toate cele bune.

 

Share this post


Link to post

cu o scula speciala ( pe care eu nu o am) se poate si fara a mai demonta jamba...exista deasemenea si riscuri prin acea metoda ...

  • Like 1

Share this post


Link to post

Salutare.Scriu acest mesaj pentru a-i multumi inca o data lui Andrei pentru ca s-a ocupat de al meu "ticalos".Acum masina merge altfel decat inainte, am parcurs in weekend cam 600 km fara probleme.Din partea mea are un +10, mai rar gasesti acum un adevarat meserias cum este Andrei.

Pentru cei care au probleme cu masina apelati cu incredere la Andrei si veti fi foarte multumiti.Nu veti regreta!

O seara buna tuturor si drive safe.

Share this post


Link to post

sa ne auzim sanatosi peste 600.000 km.... :)

Share this post


Link to post

vineri pur si simplu mi s-a desprins catalizatorul la tico din toba de mijloc, mentionez ca acel colier de prindere foarte ruginit a ramas in toba de mijloc, catalizatorul atarnand in racordul flexibil, am rezolvat problema provizoriu cu poxilina, soricei de plastic si sarma de aluminiu, nu mai rasufla dar urmeaza itpul si nu cred ca il ia asa

ma intereseaza in ce zi te pot gasi si dupa ora 5 pentru a face o evaluare de costuri si o scurta revizie a masinii si la frane inaintea itpului

Multumesc

Mihai

Edited by mikai24

Share this post


Link to post

...azi am dus-o prima oara pe Suzi la Rux Auto, pentru schimbat ulei motor & cv, filtre si placute...

Intrevederea a fost o placere pentru mine:

Lucrarea - ireprosabila;

Pep-ul - acelasi tip de gasca pe care il stiam :aplauze:

 

Multumesc Andrei! :)

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

E hai ca exagerezi un pic...dar multam`...ma oftic ca nu ai zis nimik de cafeaua mea.... :)

Share this post


Link to post

Mie nu mi-ai dat cafea :( Si mi-ai mai luat si bani, desi la telefon ai spus ca-i FREE! :P

Share this post


Link to post

Vrazvancule, tie n-o sa-ti tina franele dupa urmatoarea revizie :tongue:

Share this post


Link to post

Da... chiar ar trebui sa inlocuiesc ceva si pe acolo :) )

Share this post


Link to post

Promit sa iti dau cafea si sa nu iti fac nimik la masina :)

 

Share this post


Link to post

Am fost si eu prima data la Andrei la service pentru schimb ulei si filtre la loganul meu. Impresie foarte buna.

 

Este un tip foarte de treaba si foarte muncitor, si cred ca daca ar avea mai multe miini ar munci mai mult :) Cu siguranta voi reveni la el peste ceva timp sa-mi fac si distributia.

 

Merci Andrei, si spor la treaba!!

Share this post


Link to post

Salut Andrei

A sosit vremea sa schim si eu distributia la caruta. Te rog frumos sa-mi faci si mie o oferta ( piese + manopera ) si o programare. De preferat, programarea dupa ziua de salariu, adica 10.07.2014. Am solicitat asa devreme, pentru ca e perioada concediilor si poate nu se potriveste data.

Leganza, 1998 cmc, 98 kw, fabricatie 2002.

Ms,

Iulian.

Edited by iuli34

Share this post


Link to post

Ieri mi s-a aprins "Check Engine" la Matizel. Eram în mers.
Am fost azi la Pepinno şi mi-a înlocuit senzorul respectiv.
Pentru că l-am lăsat pe Matizel acolo, am primit un altul ca să-mi fac treaba. :)
Încă o dată, mulţam fain Pep, Paul and Co.

Share this post


Link to post

Cu mare placere oricand...

Share this post


Link to post

salut tuturor

dupa ce am stabilit o intalnire pt un schimb de ulei+filtre si flansele de la amortizoarele fata, ieri dimineata am fost si am lasat masina la Andrei sa se ocupe de ea. Seara revenit luat masina platit si plecat acasa.

multumit de lucrare. :aplauze:

 

Spor la lucru si la bani!

Share this post


Link to post

Nu c-ar mai avea nevoie de lauda dom' doctor, da' am schimbat ieri ambreiajul la agregat... a iesit perfect, desi operatia a fost efectuata in premiera pe Jimny :)

 

 

Share this post


Link to post

Salut , am si eu o intrebare ... cine imi poate spune unde este pozitionat cricul la Jimny ...??

Share this post


Link to post

In portbagaj, ridici plansa din spatele banchetelor (sub mocheta) si gasesti un spatiu de depozitare unde-ar trebui sa fie cricul si cheia de roti.

Share this post


Link to post

Salut Andrei,

 

Ai avea timp marti 30.09 dupa amiaza sa-mi schimbi rulmentii la ambele roti spate la Tico (posibil si la o roata fata-prost montat acum vreo luna, va trebui sa constati tu daca e cazul). Eu doar marti pana a doua dimineata sunt in trecere in Bucuresti si revin in 8.10 timp in care masina va ramane in Bucuresti. Rulmentii ii am deja pt toate 3 rotile, ai putea sa-mi estimezi si costul? Mersi. O seara faina.

Share this post


Link to post

eu lucrez doar pana la 17:30....incepand cu ora 09:30...daca te incadrezi in orar ,te servesc cu mare placere

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...