Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinno

Service Acasa.ro

Recommended Posts

Buna ziua,

 

Ma intereseaza sa stiu cam cat ar fi manopera pentru schimbare tampoane motor (toate), distributie si ambreiaj pentru un Tico din 99.

 

Multumesc mult.

Share this post


Link to post

Salut Andrei,

 

ma intreaba un prieten cat il costa manopera pentru schimbarea unui tampon la cutia de viteze la un Golf 5 pe benzina...

Share this post


Link to post

Salut Andrei,

 

ma intreaba un prieten cat il costa manopera pentru schimbarea unui tampon la cutia de viteze la un Golf 5 pe benzina...

Nerata ...masina are la cutie 3 tampoane din care 2 sant infect de greu de schimbat...iti poti imagina ca nu are cum sa coste o avere...treci pe la mine si o rezolvam...

 

Buna ziua,

 

Ma intereseaza sa stiu cam cat ar fi manopera pentru schimbare tampoane motor (toate), distributie si ambreiaj pentru un Tico din 99.

 

Multumesc mult.

Aveti PM. Multumesc...

Share this post


Link to post

Salut Andrei.

Ai PM.

Am primit reclamatzii de la ADMIN ca nu raspund la PM dv...sincer imi cer scuze dar sa moara toti titiroii ca nu am gasit nici unul...

Share this post


Link to post

Am primit reclamatzii de la ADMIN ca nu raspund la PM dv...sincer imi cer scuze dar sa moara toti titiroii ca nu am gasit nici unul...

Salut Andrei.

Nu au fost reclamatii, nu e cu suparare, doar m-am gandit ca poate fi ceva in neregula cu forumul si am apelat la Admin.

Se pare ca nu ai primit PM-urile de la mine.

Am raspuns pe PM.

 

Spor.

Share this post


Link to post

Skoda vrea sa vina la schimbat de consumabile. Discutam la telefon.

Share this post


Link to post

poate un reglaj de carburator la un tico, pe sapt viitoare ...

te contactez pe-atunci :)

Share this post


Link to post

poate un reglaj de carburator la un tico, pe sapt viitoare ...

te contactez pe-atunci :)

 

 

Cu mare placere oricand...

Share this post


Link to post

scopul si durata vizitei :) )

Scopul : schimbat ulei motor/cutie lucrare executata foarte frumos de catre dl Andrei + imi place mult ca se pune la mintea mea si ma lasa sa mai bibilesc pe acolo pe sub masina :mrgreen:

Durata vizitei: scurta exceptand mica problema cu uleiul(care nu il mai aducea curierul) dar pana la urma am stat cu toti acolo o glumita,atmosfera...etc... a trecut timpu repede.

Parerea mea il RECOMAND pe Andrei este a 2x cand ma duc la el (sper sa ma duc mai rar de acum incolo doar din schimb in schimb de ulei :) ) restu vizite)

Share this post


Link to post

Pepinno, ai PM. Thx! :)

Share this post


Link to post

Acest topic de BURSA s-a transformat intr-o discutie extinsa. Va rugam sa nu divagati: daca aveti nevoie de o cerere de pret postati aici, initiatorul va va raspunde. De asemeni, puteti face o recomandare pe baza serviciilor primite.

Multumirile si raspunsurile se pot face prin mesaje private. Deasemeni, nu este necesar sa amintiti initiatorului cand trimiteti un PM, la inceputul topicului aveti un numar de telefon. Astfel de interventii sunt considerate BUMPING

Share this post


Link to post

Vreau sa-i multumesc si pe aceasta cale lui Peppino, pentru rabdarea cu care a lucrat la al meu Cielo.

Il recomand cu toata increderea.

Share this post


Link to post

Promotie Schimb ulei(castrlol 5w - 40 ) 4 litri + Filtru ulei MANN la numai 130 lei manopera inclusa...

Valabil doar saptamana 30 mai - 4 iunie

Share this post


Link to post

Pepo, la cat apreciezi urmatoarea lucrare:

- schimbat simering palier la un BXE cu cutie JCX.

Desigur, trebuie desfacuta si baia de ulei si resiliconata pe urma.

Ai elevator acolo?

 

Cu ce te-au suparat cei de la Grand Garage?

Share this post


Link to post

Banuiesc ca este vb de un ticozaur...se poate face tot ceea ce ceri...

Am elevator...si mai am inca unul in plan...adika cam in 2 saptamani...cat despre pret vreau sa stii ca lucrarea ceruta de tine inplica demontarea motorului de pe caroserie si dureaza o zi intreaga..in acest caz am sa te rog sa te gandesti bine daca mai ai si alte operatii de efectuat gen inlocuit tamppoane motor sau inlocuit ambreaj...este ocazia perfecta sa o faci

Ai PM...

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Este vorba de un 1.9TDi PD BXE.

 

Cred ca este nevoie sa revizuiesti oferta de pe PM.

Share this post


Link to post

Este vorba de un 1.9TDi PD BXE.

 

Cred ca este nevoie sa revizuiesti oferta de pe PM.

 

HaHaHAaaaaaa...iti citisem posturile anterioare si asta dedusesem...pretul ramane acellasi dar in el intra si un control general al masinii cu completari gratuite la orice lichid constatat lipsa

Share this post


Link to post

Ce program ai in mod obisnuit la atelier?

Share this post


Link to post

Ce program ai in mod obisnuit la atelier?

09:30 - 17:00 cu prelungire 19:30 - dimineata... :) )

Share this post


Link to post

Salut! pentru reglarea avansului la matiz e2? :)

Share this post


Link to post

Si eu vreau reglarea avansului la Matiz E2 :) )

Share this post


Link to post

Si eu vreau reglarea avansului la Matiz E2 :) )

...si eu...si eu as vrea....(da` nam cu ce...)

Share this post


Link to post

pepinno buna seara,

v-am intrebat ceva pe mesageria asta a forumului, despre doua chestii la un cielo si un matiz

le cititi va rog ? sau nu merge mesageria

multumesc

Share this post


Link to post

Ingros si eu randurile celor multumiti de calitatea serviciilor oferite de Andrei.

 

Operatiuni efectuate: schimbat ulei motor, discuri frana, placute si rulmenti fata + spate.

 

Locatie usor de gasit iar in materie de dotari nu pot spune ca am observat vreo diferenta fata de un service autorizat. Preturile insa incomparabil mai mici fata de alte service-uri.

 

Strict referitor la Andrei: un om de nota 20, foarte energetic si se vede de la o posta ca e pasionat de ceea ce face. Obisnuit cu atitudunea flegmatica a mecanicilor din serviceurile unde am fost pana acum, pot spune ca toata experienta de ieri a fost ca o gura de aer proaspat. Cum spunea cineva mai sus: de acum incolo mergem la Andrei. Singurul regret pe care-l am e ca nu l-am descoperit mai devreme :) ...cu siguranta o sa-l recomand tututor cunoscutilor.

Recomand cu caldura si de abia astept sa ma duc data viitoare sa rezolv restul micilor probleme ramase. Senzatia pe care mi-a lasat-o, adica de lucru bine facut & siguranta e incomparabila. :thumbl:

 

Vedeti ca manusile albe si cafeaua buna nu sunt mituri...chiar exista :mrgreen:

 

ps: salutari si lui Maniaku, cu care am avut placerea sa schimb cateva vorbe.

Edited by stryder

Share this post


Link to post

pepinno buna seara,

v-am intrebat ceva pe mesageria asta a forumului, despre doua chestii la un cielo si un matiz

le cititi va rog ? sau nu merge mesageria

multumesc

Rog mult retrimiteti sau sunati-ma deoarece cred ca din greseala am sters cateva PM necitite...0766753381

Edited by Pepinno

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...