Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinno

Service Acasa.ro

Recommended Posts

salut! imi poti regla senzorul TPS si clapeta acceleratie la un matiz euro 2? cat ma costa daca trag o fuga pana la tine..as dori si o constatare generala(sa stiu macar daca ma apuc de strans bani ;) )

Share this post


Link to post

Nota 10 pentru Pepinno! Recomand!

 

Pepino are nevoie si de pareri pro si pareri contra. Alti useri doresc sa-si faca o impresie despre multe aspecte ce tin de reparatul unei masini.

Daca i-ai dat nota 10, ofera si altora informatii din care acestia sa-si formeze o parere pentru nota acordata.

 

Pepino afirma ca a rezolvat multe situatii. Cine sa il creada daca nimeni nu posteaza? Ce se poate subintelege?

I-ai acordat nota 10 pentru ce?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Eu mi-am rezolvat la el acum ceva timp o problema destul de spinoasa careia nu-i dadeam de cap, amestec, bogat, comportament avans initial haotic.

 

Problema, nu a fost de la distributie cu a crezut el ( de altfel scuzabil, si eu tot la asta m-as fi gandit initial numai ca o pusesem eu cu mana mea si o reverificasem de 10 ori :) ) Insa dupa ce a vazut semnele bine aliniate s-a dus direct la pinionul arborelui cotit care nu mai avea pana de blocare.

 

Rezolvarea a fost inlocuirea pinionului cu pricina si masina si-a revenit miraculos. Alte comentarii sunt de prisos, diagnoza a durat 15 minute, timpul de asteptare dupa piesa irelevant, remontarea inca 15.

 

Motorul 1.5 DOHC.

Share this post


Link to post

Pepino are nevoie si de pareri pro si pareri contra. Alti useri doresc sa-si faca o impresie despre multe aspecte ce tin de reparatul unei masini.

Daca i-ai dat nota 10, ofera si altora informatii din care acestia sa-si formeze o parere pentru nota acordata.

 

Pepino afirma ca a rezolvat multe situatii. Cine sa il creada daca nimeni nu posteaza? Ce se poate subintelege?

I-ai acordat nota 10 pentru ce?

Salut...foarte adevarat..am nevoie de opini atat pro cat si contra dar mai ales contra...numai asa poti invata si dezvolta o afacere..sper ca cele contra sa fie cat mai putine dar cu siguranta nu as vrea sa lipseasca(daca e cazul)..Dv.domnule SAM Chuck ati trecut prin mainile mele si inca nu v-ati exprimat in nici un fel fata de prestanta,atitudinea si cat de profesionist m-am comportat si lucrat la masina dv...sa putem subintelege ceva??? :) )

Sant convins ca aveti unele retineri..dar va rog sa vi le exprimati liber in acest forum ...ca doar aici santem o gasca care incercam sa pastram o prietenie si sa ne ajutam pe cat de mult posibil...

 

O zi minunata va doresc.. :) )

Share this post


Link to post

daca tot te lauda lumea.... :D la un reno megane 2002 1.6 16v te bagi?

Edited by sorin1983

Share this post


Link to post

daca tot te lauda lumea.... :D la un reno megane 2002 1.6 16v te bagi?

 

 

 

Mmmmm...iubesc masina asta...Ce te doare...??

Share this post


Link to post

Dv.domnule SAM Chuck ati trecut prin mainile mele si inca nu v-ati exprimat in nici un fel fata de prestanta,atitudinea si cat de profesionist m-am comportat si lucrat la masina dv...sa putem subintelege ceva??? :) )

Sant convins ca aveti unele retineri..dar va rog sa vi le exprimati liber in acest forum ...ca doar aici santem o gasca care incercam sa pastram o prietenie si sa ne ajutam pe cat de mult posibil...

 

O zi minunata va doresc.. :) )

 

Zau ca nu am trecut eu prin mainile tale :) ), masina :lavolan: . Pai nu am fost clar? Stie unde, ce si cum sa faca.

 

Prestanta? Nu pot sa ma concentrez acum.

 

Atitudine? Mi-a dat Cola sa beau.

 

Profesionist? Domnule stie, pe bune.

 

Daca a lucrat? Pai a lucrat, ca de asta merge bine masina.

 

Retineri? Muta mai aproape service-ul :banana:

Daca mai revin la el? Da.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Pai asa mai vi deacasa...sa nu creada lumea ca e vre-o smecherie la mijloc...sper ca te-ai lamurit si cu factura...care vine,vine,vine...calca totul in picioare... :)

 

P.S Multzam` de aprecieri...

Share this post


Link to post

Vreau sa fie clar ca nu este nimic aranjat si nu fac lobby decat pe dovezi:

 

- am fost client ca orisicine

- am relatat ce s-a intamplat cu maxima obiectivitate

- mai am o retinere dar asta i-am spus-o lui Pepino si o rezolvam noi

- nu am periat pe nimeni

- ceva experienta cred ca am in service-uri si masini

Share this post


Link to post

@ Sam Chuck Yin

 

Nota i-am acordat-o pentru modul in care lucreaza. E atent, are rabdare si stie ce face spre deosebire de alti mecanici.

Revin cu placere de fiecare data la el. :)

 

Share this post


Link to post

O gramada de cazuri brezolvate ...si totusi nici un comentariu...prea multumiti ...sau...nu mai vor sa auda de mine... :)

 

 

Daca tot esti pe principiul "Lauda-ma gura ca-ti dau friptura" poate te-nduri de mai ajuti si forumul cu o comanda de autocolante, suporti de nr, d-astea ieftine ;)

Share this post


Link to post

Pai chiar ma gandeam la un barter...io ma angajez sa lipesc cat mai multe autocolante...si voi sa imi asigurati pe ce sa le lipesc...inteligent nu??...hahahahaha... :) )

Share this post


Link to post

Succesuri maxime mai Andrei, oricum din pacate este greu in domeniul asta dar cand iti faci un nume devine mai usor. Succes inca o data .

Share this post


Link to post

Schimbat distributia la el , super meserias omul recomand cu placere,.... la mananca pe paine :)

Share this post


Link to post

Mai bogdane ..dupa 15 ani de service ..nu prea mai imi e greu in domeniu...

Share this post


Link to post

Salut, am un Hyundai Accent model 2004 motor shoc 1,3. Fiind corean ma gandesc ca nu are cine stie ce particularitati ca sa iti ridice probleme.Ma intereseaza o diagnoza generala plus urmatoarele operatii:

-schimbat antigel+aerisire instalatie+punct de inghet;

-schimbat lichid servodirectie;

-schimbat lichid de frana+ aerisire circuit;

-aerisit ambreiaj;

-schimb ulei+aditiv(apropo ce parere ai despre tufoil?)

-schimbat amortizoare spate;

-schimbat bucsi bara stabilizatoare spate;

-schimbat bielete spate;

 

Un pret defalcat daca se poate si daca e ok te sun imediat pentru programare pentru diagnoza.

Share this post


Link to post

Ai Pm...o zi placuta...oricare va fi decizia dv rog reply...

Share this post


Link to post

Unde ai garajul mai exact? Muncesti si in weekend?

Multumesc.

Share this post


Link to post

Unde ai garajul mai exact? Muncesti si in weekend?

Multumesc.

Str.Veseliei 5A... trafic greu cu Cutitul de argint

Da muncsc si in Weekend ,dar urmatorul am programari full...

Cu ce te pot ajuta...??

Edited by Pepinno

Share this post


Link to post

Str.Veseliei 5A... trafic greu cu Cutitul de argint

 

 

 

mai exact aici:http://www.norc.ro/pano/SU78koM0/

 

ramane sa vin saptamana viitoare pentru diagnosticare si reglare tps, respectiv clapeta acceleratie(momentan sunt lefter :) )

 

 

Share this post


Link to post

Str.Veseliei 5A... trafic greu cu Cutitul de argint

Cu ce te pot ajuta...??

O diagnosticare vream dar nu acum.

Share this post


Link to post

Da-mi si mie un pm cu pret pt reglare TPS pt Matiz si discutam mai pe larg acolo. Mersi.

Edited by AmunDei

Share this post


Link to post

Da-mi si mie un pm cu pret pt reglare TPS pt Matiz si discutam mai pe larg acolo. Mersi.

 

 

 

Ai Pm...o zi placuta

Share this post


Link to post

Am fost la acest service pentru o schimbare de garnitura capac, lichid frana si verificare generala. Impresia generala a fost pozitiva, mi s-a parut foarte bine dotat si omul si-a facut treaba. O sa mai revin in curand deoarece mai trebuie sa schimb cateva piese.

Share this post


Link to post

Vreau sa multumesc si pe aceasta cale lui Andrei pentru profesionalism si seriozitate.

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...