Jump to content
Sign in to follow this  
Blidoc

Probleme Incuietoare Lacceti

Recommended Posts

Buna ziua,

 

Am cautat pe forum sa vad daca gasesc ceva asemantor ca sa nu postez aiurea. Cam ce problema as avea ... indiferent daca masina e incuiata sau nu , manerul exterior se comprta normal, cel interior e pe dos :( si anume : clapeta de la portiera e blocata pe pozitia incuiata(sper sa ma exprim corect)Adica te poti suii in masina se deschide norml(din afara) dar nu mai poti cobora. cand vreis aiesi clapita se comporta ca si cum ar fi incuiata, desii ea este descuiata.in cazul in care incui masina ea se comporta ca atare, ramane blocata. indiferent daca masina e incuiata sau nu , manerul exterior se comprta normal, cel interior e pe dos :( Am pe masina inchidere centralizata. Are cineva idee daca o pot repara singur, sid aca da cum sa fac asta? sau e necesar sa m duc la un service. Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post

La usa din fata sau la usa din spate?

Share this post


Link to post

Mircea, cel mai probabil pe spate, are siguranta pt copii pusa. Colegu, cauta dupa ce deschizi usa ca ai un butonel mic pe laterala usii.

 

 

Share this post


Link to post

Pai stiam de siguranta aia, de-aia l-am intrebat :)

Share this post


Link to post

am revenit...da la usa din spate pe partea sofrului...idea e ca nu stiu unde e butonelul acela tot ce gasesc este cuiul acela de la inchiderea centralizata si nimik altceva...dar voi mai cauta sa vad unde ar putea fi acel butonel de siguranta pt copii

 

 

 

Pai stiam de siguranta aia, de-aia l-am intrebat :)

Share this post


Link to post

Nu acolo colegu. Este pe laterala usii unde vine si incuietoarea, exact pe partea opusa balamalelor. Fa altfel, aseaza-te in spate, cu usa deschisa, priveste spre ea, ei e un buton f micut, negru pe care il vezi doar cu usa deschisa. si are si un mic desen langa tot negru pe alb..e relativ usor de gasit. daca nu il vezi pana mai tz o sa iti atasez o poza.

 

 

Share this post


Link to post

oricum multumesc frumos pentru ajutor :)

 

aaaaaa ok. imi pare rau ca pun intrebari stupide dar cum nu prea am avut deaface cu asa ceva pana acum e mai greu. o sa caut si sper sa rezolv ca momentan nu am masina la dispozitie ca sunt ai mei plecati cu ea prin afara :) dar cu siguranta il voi gasii. si totusi e posibil sa fie activat din greseala? :D

 

 

 

Nu acolo colegu. Este pe laterala usii unde vine si incuietoarea, exact pe partea opusa balamalelor. Fa altfel, aseaza-te in spate, cu usa deschisa, priveste spre ea, ei e un buton f micut, negru pe care il vezi doar cu usa deschisa. si are si un mic desen langa tot negru pe alb..e relativ usor de gasit. daca nu il vezi pana mai tz o sa iti atasez o poza.

 

 

Share this post


Link to post

Fa repede un bebe si sa vezi cum inveti sa folosesti sigurantele alea :) )

Share this post


Link to post

Si din greseala si cineva curios(sau care stia ce face si a vrut sa se amuze pe seama ta)..e fosrte usor de dar de butonel. :) Cum zice si Mircea, daca ai avea copii sa vezii ce repede ai afla cum :D

Share this post


Link to post

sa dea domnul sa ajung si acolo. App Mircea fain chevroletul tau. In special grila radiator imi place mult :)

 

 

 

Fa repede un bebe si sa vezi cum inveti sa folosesti sigurantele alea :) )

Share this post


Link to post

Vezi la Tuning Lacetti, se face simplu :)

Share this post


Link to post

Salutare,

 

Am si eu o problema cu inchiderea centralizata de pe cheie...nu mai functioneaza. Adaug, bateria e noua, am incercat resincronizarea si nimic. Cand tin oricare buton de pe cheie apasat, becul rosu se aprinde intermitent. Aveti idei? in special ...daca se poate repara...in ultimul caz inlocui.

 

Specific ca vreau sa o repar deoarece aveam deschidere portbagaj pe ea...ca altfel ma puteam lipsi de acea telecomanda incorporata.

 

Multumesc anticipat,

Cosmin

PS: Chevrolet Lacetti 2005...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...