Jump to content
Sign in to follow this  
Razi3lL

Probleme Faruri Kalos

Recommended Posts

Salut!

 

Am si eu o problema cu farurile de la Kalos. Cand dau pe luminile de drum ramanepe pozitie, daca dau pe faza lunga ... merg perfect ...

 

trebuie sa spun asina o am de 5 luni .. de cand am si carnetul ... deci sunt un incepator.(an de fabricatie 2004)

 

 

Ms anticipat!

Edited by Razi3lL

Share this post


Link to post

Siguranta sau comutatorul, zic eu.

Share this post


Link to post

... sau releu, zice tot el.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Siguranta sau comutatorul, zic eu.

 

 

pot sa imi bag eu nasul ... sau trebuie dusa in service?

Share this post


Link to post

Depinde (tot el zice :D ). Daca crezi ca merge, spor la lucru. La urma toata nu-i mare inginetie sa schimbi o siguranta sau un releu, doar ca inainte de a schimba trebuesc verificate.

Share this post


Link to post

Iei mataluta la verificat in ordinea urmatoare:

- siguranta Ef19 de 25A (in cutiuta din spate-dreapta de la baterie, poti sa te uiti pe capac care e...) - daca e arsa o schimbi

- siguranta F18 de 10A (deschizi usa de la sofer, scoti capacul din stanga bordului, te uiti care e...) - daca e arsa o schimbi

- releele pentru faruri (tot ca la prima siguranta, cum te uiti la cutie, primele relee in rad cu... primele sigurante - spre parbriz, ar trebuisa fie schita si pe dosul capacului) - in principiu, poti schimba oricare din relee cu unul mai dinspre tine)

- daca nu ai gasit nimic pana acum, mai bine mergi in service :( - daca insa te ambitionezi, intrerupatorul de lumini e legat la maneta de unde aprinzi farurile ;)

Share this post


Link to post

Eu tare as verifica si becurile :)

Share this post


Link to post

buna ziua.angrenajul electric de la faruri nu se gasesc separat,se potrivesc de la alte masini daewoo?multumesc

Share this post


Link to post

Si eu as opta pentru angrenaj nou, dar daca nu se gasesc, ma multumesc cu unul SH, functionabil.

Share this post


Link to post

buna ziua.angrenajul electric de la faruri nu se gasesc separat,se potrivesc de la alte masini daewoo?...

 

Ce intelegi prin "angrenaj electric",nu ai faruri cu motoras incorporat? Daca ai probleme cu reglajul electric al farurilor se potriveste releu de opel.

Share this post


Link to post

buna ziua.angrenajul electric de la faruri nu se gasesc separat,se potrivesc de la alte masini daewoo?...

 

Ce intelegi prin "angrenaj electric",nu ai faruri cu motoras incorporat? Daca ai probleme cu reglajul electric al farurilor se potriveste releu de opel.

 

cumva fasungul in care intra becul?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...