Jump to content
Sign in to follow this  
dcornel107

Dezmembrez Nubira Impecabila

Recommended Posts

M am apucat de curand de o nubira care arata exceptional.Preturile sunt foarte bune.Pot fi contactat la dcornel107 sau 0747967075.Masina este gri.Voi reveni cu poze.

 

 

Share this post


Link to post

Multumesc Cornel pentru faruri! Super! Calitate foarte buna! Om de treaba si preturi mici!

Edited by nino

Share this post


Link to post

Salut, este cumva modelul CDX? Are cobina audio?

Share this post


Link to post

Salut, este cumva modelul CDX? Are cobina audio?

 

salut nu e cdx e varianta se...adica am 2 nubirici un se si un sx dar daca ai nevoie de alte piese te srvesc fara nicio problema.

Share this post


Link to post

Norocosi colegii cu "Nubirici".....nu ai si vreun Cielo la dezmembrat? Ca aia de calitate care se ocupa de asta sunt rari pe aici si tind spre zero. Nu cred ca ma poate contrazice careva.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Norocosi colegii cu "Nubirici".....nu ai si vreun Cielo la dezmembrat? Ca aia de calitate care se ocupa de asta sunt rari pe aici si tind spre zero. Nu cred ca ma poate contrazice careva.

 

Ms frumos! Eu nu traiesc din dez. si de aceea imi permit sa vand ieftin(e ca un extrajob sa zicem), iar daca am un produs de care am indoieli asupra calitatii il arunc (am 2 gramezi, una de plastice si una de fiare). Nu din pacate, nu am niciun Cielo.M-am ocupat pana acum doar de "Nubirici" si Mondeouri, desi ma gandeam intr o zi sa iau si o Nubira II si o Nexia. Cer scuze colegilor de forum pe care i-am pus sa astepte cu piesele, dar sunt in sesiune si merge putin mai greu cu piesele nedate inca jos de pe masina. O seara DAEWOOsebita!

Share this post


Link to post

Salutare?

Are scaune de piele? urmatoarele.. si ce pret?

Plastic portbagaj negru impecabil, fara zgarieturi

Plastic volan negru de CDX cu reglaj inaltime fara zgarieturi

Clipsi fete de usi

Clipsi ornament bord sub volan

Lucasuri/semnalizari laterale albe

Punte spate cu discuri

Volan reglabil pe inaltime

"modul" reglaj faruri cu tot cu dimmer iluminare bord

calculator airbag

 

Daca e CDX, instalatia electrica, completa, dar demontata cu foarte mare grija.. incat sa ramana mufele intacte?

 

Ceva poze?

Share this post


Link to post

Salutare?

Are scaune de piele? urmatoarele.. si ce pret?

Plastic portbagaj negru impecabil, fara zgarieturi

Plastic volan negru de CDX cu reglaj inaltime fara zgarieturi

Clipsi fete de usi

Clipsi ornament bord sub volan

Lucasuri/semnalizari laterale albe

Punte spate cu discuri

Volan reglabil pe inaltime

"modul" reglaj faruri cu tot cu dimmer iluminare bord

calculator airbag

 

Daca e CDX, instalatia electrica, completa, dar demontata cu foarte mare grija.. incat sa ramana mufele intacte?

 

Ceva poze?

 

 

Plastic portbagaj negru impecabil, fara zgarieturi - e break deci nu sunt la fel

Plastic volan negru de CDX cu reglaj inaltime fara zgarieturi e dat si volanul si plasticul

Clipsi fete de usi sunt date si fetele de usi

Clipsi ornament bord sub volan bordul il am dar n am bagat in seama clipsurile

Lucasuri/semnalizari laterale albe galbene

Punte spate cu discuri tamburi

Volan reglabil pe inaltime am...e ca si vandut(de unde se termina volanul pana in caseta :)

"modul" reglaj faruri cu tot cu dimmer iluminare bord asta mi se pare a l am e ala cu 0,1,2,3,4 sau ceva de genul?

calculator airbag si calculatorul de airbag il am ala care vine la frana de mana...nu?

 

E fara piele.dar interiorul e foarte curat si intretinut...de fapt ce a mai ramas din el :) vad ca a ta e gri acelasi gri ca pe asta care o dez.ai tabla buna pe ea?te intreb pt ca se dau foarte repede piesele.

Share this post


Link to post

Da, ala cu 1,2,3,4.. dar trebuie sa aiba 2 rotitze din alea.. unu pentru faruri si unul pentru bord..

Ala mare dintre scaune e calculatorul airbagului, da... are 2 airbaguri masina?

Cat vrei pe modulul de airbag... si eventual airbagul dreapta, daca il are...

Tabla pe a mea e impecabila... :thumbl:

Share this post


Link to post

Da, ala cu 1,2,3,4.. dar trebuie sa aiba 2 rotitze din alea.. unu pentru faruri si unul pentru bord..

Ala mare dintre scaune e calculatorul airbagului, da... are 2 airbaguri masina?

Cat vrei pe modulul de airbag... si eventual airbagul dreapta, daca il are...

Tabla pe a mea e impecabila... :thumbl:

 

N am idee...fa-ti tu pretul...cat crezi tu ca fac(airbag dreapta+ modul) ;) mecanismul de reglaj faruri pleaca din partea casei la tine, o data cu modulul si airbagul.

Share this post


Link to post

Avand in vedere ca pe volan cu tot cu airbag complet am dat 100 lei cu transportul inclus.. ti-as face o oferta de 200 lei... pentru airbagul pasager si modul?

Mai ai cumva si acel mecanism care "comunica" cu airbagul de pe volan... inclusiv cablajul pentru airbagul pasager?..? M-ar interesa si acela...

Bordul in ce stare se prezinta... e posibil sa am nevoie si de dansul pentru a monta airbagul pasager..

Share this post


Link to post

Avand in vedere ca pe volan cu tot cu airbag complet am dat 100 lei cu transportul inclus.. ti-as face o oferta de 200 lei... pentru airbagul pasager si modul?

Mai ai cumva si acel mecanism care "comunica" cu airbagul de pe volan... inclusiv cablajul pentru airbagul pasager?..? M-ar interesa si acela...

Bordul in ce stare se prezinta... e posibil sa am nevoie si de dansul pentru a monta airbagul pasager..

 

Bordul e tipla azi il demontez...e ok airbagul+calculator, iti dau si cablajele.Legat de bord..si modelul de nubira de Romania(cum ai si tu) e scobit acolo pt airbag.Iti zic asta daca vrei sa nu mai dai bani si pe bord..doar ca n o sa scrie "airbag" dar daca vrei iti fac pret bun si pe bord..cum crezi.

Share this post


Link to post

se goleste garajul din ce in ce mai mult...

Edited by dcornel107

Share this post


Link to post

Salut,

 

Ai cumva:

 

-faruri fata

- grila radiator

- spoiler fata ?

 

Pentru Nubira 2. Daca da da-mi te rog niste preturi.

 

Merci,

Razvan

Share this post


Link to post

Salut,

 

Ai cumva:

 

-faruri fata

- grila radiator

- spoiler fata ?

 

Pentru Nubira 2. Daca da da-mi te rog niste preturi.

 

Merci,

Razvan

 

salutare!din pacate am nubira 1, vreau sa aduc si nubira 2 dar deocamdata am doar N1 .La partea tehnica sunt identice gen(cutie, motor,electromotor,servofrana), sau daca e break sunt la fel in partea din spate..

Share this post


Link to post

salutare!din pacate am nubira 1, vreau sa aduc si nubira 2 dar deocamdata am doar N1 .La partea tehnica sunt identice gen(cutie, motor,electromotor,servofrana), sau daca e break sunt la fel in partea din spate..

 

Sanse sa mai dezmembrezi ceva asemanator in curand ?

Share this post


Link to post

Salut, cotiera centrala de la nubira o mai ai, poti sa imi dai o poza si un pret?

Share this post


Link to post

Salut, cotiera centrala de la nubira o mai ai, poti sa imi dai o poza si un pret?

 

ai mp.

 

Sanse sa mai dezmembrezi ceva asemanator in curand ?

 

80% voi continua cu nubira 2 dar nu pot sa ti spun exact..cel mai probabil in martie cand ies ghioceii :) si se mai incalzeste.

Share this post


Link to post

Foarte bine, astept cu nerabdare.

Share this post


Link to post

husele de schimbator si frana de mana (daca are) mai sunt? nu conteaza starea, pot fi si rupte.

imi poti spune un pret?

Share this post


Link to post

ai mp! Haideti ca m-ai sunt cateva 2 lazi de maruntisuri, piese de caroserie, cutie, motor

Share this post


Link to post

Mai am urmatoarele piese: schimbator (maciulie, cutie de plastic) 40 lei, planetara stanga(se vinde cu tot cu disc si fuzeta)150 lei, 6 usi 100lei buc , o capota 120 lei, 1 haion(break)120lei, radiator incalzire interir 50 lei, evaporator ac 50 lei, tevi ac (am de la 2 masini le dau colet pe toate) 100 lei, 2 seturi de etrieri 80 lei setul, centuri(am multe nu mai stiu exact cate)25 lei bucata sau 100..toate 8-9 nu mai stiu cate, ceasuri bord 100 lei, 3 triple break 50 lei bucata, electromotor 140 lei, oglinda stanga sofer completa 50 lei, clapeta acceleratie 50 lei (fara iac), 2 motoare 800 lei bucata, cutie de viteze 300 de lei, sau oferta 1000 lei cutie + motor nedemontat una de pe alta cu tot cu ansamblul ambreiajului.si mai am mici maruntisuri dinastea. astept comenzi.

Share this post


Link to post

Preturi piese Nubira 1

 

 

 

1.Bara fata 120 lei

 

2 Aripa stanga 50 lei

 

3 Capota motor 120 lei

 

4 Grila frontala capota 50 lei

 

5 Bloc de lumini 40 lei

 

6 Bloc stergatoare 30 lei

 

7 Conducte AC 100 lei

 

8 Borcan servo 20 lei

 

9 Pompa servo-frana cu ABS 50 lei

 

10 Pompa servo frana fara ABS 50 lei

 

11 Pompa servodirectie 60 lei

 

12 Electromotor 150 lei

 

13 Motor complet 800 lei

 

14 Planetara stg (cu disc, fuzeta etc) 150 Lei

 

15 Cutie de viteze 300 lei

 

16 timonerie schimbator 50 lei

 

17 etrieri 80 lei setul

 

18 ogl ext stanga 50 lei

 

19 usadezechipata 100 lei

 

20 motoras + macara sofer 70 lei

 

21 haion portbagaj 150 lei

 

22 lampi stop uzate break 60 lei setul

 

23 lampa stop excelenta break 50 lei

 

24 bara spate break 120 lei

 

25 janta de tabla 50 lei

 

26 ceasuri bord 80 lei

 

27 butoane geamuri 30 de lei toate

 

28 volan fara airbag 50 lei

 

29 moto stergator luneta 50 lei

 

30 moto stergator parbriz 50 lei

 

31 macara st parbriz 30 lei

 

32 oala servo-frana 50 lei

 

33 clapeta acceleratie 50 lei

 

34 calorifer aeroterma 50 lei

 

 

 

 

Preturile sunt negociabile in functie de cantitate.

 

post-25642-021393300 1298446343_thumb.jpg

post-25642-000290300 1298446367_thumb.jpg

post-25642-069270000 1298446390_thumb.jpg

post-25642-046308400 1298446413_thumb.jpg

post-25642-092395600 1298446446_thumb.jpg

post-25642-090164300 1298446497_thumb.jpg

post-25642-056682300 1298446515_thumb.jpg

post-25642-051553100 1298446542_thumb.jpg

post-25642-069063400 1298446570_thumb.jpg

post-25642-022733300 1298446742_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Primit si centurile! Super ok, sunt ca noi... super pret... super repede... ce sa zic, jos palaria... de-ar fi toti ca tine... heheee :thumbl:

Share this post


Link to post

Primit si centurile! Super ok, sunt ca noi... super pret... super repede... ce sa zic, jos palaria... de-ar fi toti ca tine... heheee :thumbl:

Ma bucur ca esti multumit Cristi si te felicit inca o data ca investesti in siguranta ta!

 

 

 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...