Jump to content
Sign in to follow this  
bogatu

Captiva - Piese

Recommended Posts

unde am putea gasi cel mai mic pret . fiecare din toate zonele tarii ne putem ajuta . chiar si piese din dezmebrari.

eu caut 2 amortizoare spate si am gasit preturi intre 23 si 27 mil/ bucata. scump? ieftin?

Share this post


Link to post

cred ca ma las pagubas. maine am sa demontez amortizorul cu probleme si am sa-l reconditionez. sa vad ce o sa iasa.

 

rog adminii sa mute undeva unde se vorbeste strict despre chevrolet captiva. multumesc

 

4 jante de 17 sau 18 pentru captiva. are cineva de vanzare sau stie un pret bun?

Share this post


Link to post

astazi am dus amortizorul spate la reparat. reactia a fost a mecanicului. sunt amortizoare care se fabricau acum 40 ani. vad eu maine daca face ceva.

Share this post


Link to post

nu a putut repara amortizorul . are presiune foarte mare. pana fac rost de bani sa cumpar nou ( 28mil ) 1 bucata. am cumparat 2 bucati de la iveco de 3,5 tone. se potrivesc dar sunt un pic mai rigide. si costa 3,5 mil bucata.

Share this post


Link to post

s-a rezolva 2 buc SH 10mil ambele.

Share this post


Link to post

acum am alta problema . un rulment fata huruie si asta dupa ce am schimbat discurile de fata care erau ovalizate. problema este ca nu se stie sigur 100% in ce parte huruie. stanga sau dreapta. stie cineva cum se pot identifica.

Share this post


Link to post

senzorul de purificare a aerului sau cam asa se numeste, stie cineva unde este pozitionat. ( captiva are un buton APS parca care cand e on si simte fum , praf etc inchide automat aerul ce intra in cabina).

Edited by bogatu

Share this post


Link to post

ajutor,

cine a avut problema cu supapa presiune pompa de inalta la captiva diesel ??/ un pret de la SH. noua nu cred ca se gasesc separat fara pompa.

Share this post


Link to post

Pe aici n-am auzit pe nimeni sa aiba problema asta, insa am vazut pe HyundaiClub motoare identice de pe tucson si santa fe avand problema respectiva. Incearca sa gasesti supapa la service-urile specializate in pompe de injectie, masina este echipata cu injectie Bosch.

Share this post


Link to post

alarma falsa, a fost doar lipsa motorinei in rezervor. acum 10 zile am schimbat senzorul de la sonda litrometrica din rezervor iar cei din service nu au reusit sa o regleze, ceasul arata aproape jumatate rezervor iar eu nu am dat importanta si am ramas fara motorina, a stat masina in service 5 zile si eraoarea pe tester era supapa de presiune la pompa de inalta ceea ce era si normal atat timp cat pompa nu are motorina. am cumparat si acea supapa SH 6,5 mil si era defecta, sper sa o primeasca inapoi ( cuparata de la autoparcleonard ). asa ca daca ramaneti fara motorina sa stiti ce erori apar...

 

am uitat , nici acum nu au reglat sonda litrometrica, arata doar pana aproape de jumatate dar in partea de jos iar masina are plinul facut. cine a mai avut probleme cu sonda litrometrica ( indica nivelul morotrinei din rezervor) multumesc

Share this post


Link to post

iar probleme,

dupa lipsa motorinei s-a constatat ca sunt injectoarele. am cumparat 4 injectoare SH si de 5 zile masina merge. sonda litrometrica tot nu au reusit sa o regleze.arata doar 3 liniute ca ar fi mototrina in rezervor desi plinul este facut.

Share this post


Link to post

Vezi ca aici discutam de piese Captiva. Pentru probleme tehnice exista un alt topic.

Share this post


Link to post

cumpar 4 injectoare sh , chevrolet captiva ??? 0745020928

Edited by bogatu

Share this post


Link to post

Vezi ca n-ai postat unde trebuie, pune la bursa, acolo se uita oamenii care vand. Vezi ca sunt unii in Bucuresti care repara injectoare Bosch, gasesti anuntul pe clubchevrolet.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...