Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Zona Libera

Recommended Posts

Cand m-am alaturat voua,familiei DWC,am citit vreo 3 luni fara sa postez nimic.Admiram cateva persoane pt mesajele lor concrete despre zona tehnica in special,Ovi_jer,Pepino,Salex,Tolin,etc.

Ideea e urmatoarea,pacat ca primii au ales sa inceteze cu aparitiile,insa ce nu inteleg de ce s-a tranformat Tolin asa mult.

 

Poate ca plecarea lor si schimbarea mea a coincis cu 'tabloidizarea' lui, cand forumul s-a transformat intr-un album personal, intr-un altar.

  • Like 5

Share this post


Link to post

Ceata lui pitigoi, dai intr-unul tipa doi =))

 

Baieti, nici nu vreau sa ma gandesc cat de ofticati sunteti, banuiesc ca va doare rau, dar sincer, ma doare la 22 de cm in fata :) )

 

Victimitza, ai punctat la efort, nu e ceva nou sa incerci sa arunci anatema pe cel mai bun, crezandu-te challenger,

de obicei nu se ard etape daca vrei sa si reusesti :)

Edited by Tommy
  • Like 2

Share this post


Link to post

Si fiindca tot a adus vorba, eu zic sa deschidem o sectiune de matrimoniale pentru marele Maestru. Poate ii gasim un suflet sa-i potoleasca pofta de intepat.

  • Like 4

Share this post


Link to post

Mama draga, eu te stiu pe partea cealalta, nu in cea a victimitzelor. Si nu te face ca plangi de dorul lor cand le duci spre gura lupului, stiu ce placere iti provoaca asta.

Edited by tolin
  • Like 3

Share this post


Link to post

Adevar graiesti Tommy,de ciuda ce ti-o port nici sa ma mai scarpin nu pot.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Asa, nu forta zona, nu avem cum sa ne intersectam, eu nu m-am inscris pe daewoo-matrimoniale si nici pe daewoo-cercul jucatorilor de mima.

 

Asa-i, fereasca sfantu' sa mai iesim si din casa cu vreo ocazie sa bem bere, mai bine stam cuminti in casa si postam pe forum mistouri la adresa celor care nu si-au segmentat macar de 2 ori motorul (iarna, in fata blocului, desigur). Iar apropourile astea cu tenta personala imi confirma doar ca intre maret si penibil e intr-adevar o granita foaaaarte fina, ca si-ntre domn si cineva care doar se da domn.

 

Poate ca plecarea lor si schimbarea mea a coincis cu 'tabloidizarea' lui, cand forumul s-a transformat intr-un album personal, intr-un altar.

 

Pai na, cine are ceva de spus, ori se baga in politica ori isi face blog. Album personal ? nimic nou, mai toate forumurile auto au sectiune pentru prezentarea masinilor proprii. Sunt si-acolo masini ale caror topicuri nu le citesc, pentru ca nu e nimic interesant pe ele, dar altele sunt chiar interesante. Asta nu inseamna ca daca o masina e plictisitoare pentru cineva, n-are loc pe forum.

 

anatema pe cel mai bun, crezandu-te challenger

 

Cine-i cel mai bun ? pentru el e altaru' ?

 

 

Asa. Ca tot e zona libera: tot n-am priceput de fapt ideile exprimate voalat pan' acum, c-asa sunt eu greu de cap. Nu va plac anumite topicuri, anumiti oameni ? ghinion, e forum si nu site personal. Atata timp cat nu se incalca regulamentul, sanatate; nici mie nu-mi place OTV-ul, nu ma uit, altora le place, nu se uita, dar nu inseamna ca ma duc in fata studioului lor sa le strig mascari cand ies de la servici. Nu imi aduc aminte sa fie necesar examenul de cunostinte tehnice, CNP-ul sau fluturasul de salariu la inscriere.

 

Definitia zice: forumul reprezinta un tip de site pe care utilizatorii il pot folosi pentru a discuta centralizat si organizat pe un anumit subiect. Subiectu' este evident auto, cu Daewoo si Chevrolet. Exista activitate pe sectiunile respective ? exista. De la infiintare, a avut forumul sectiune de Cafenea ? a avut. Se discuta si pe aia in paralel cu sectiunile tehnice ? se discuta. In rest, mi se pare o plangere continua de tip "nu e cum vreau eu, vreau sa fie cum vreau eu". Case closed.

  • Like 8

Share this post


Link to post

Pai iti raspund. Cel mai bun tehnic e Tolin, fara drept de apel. Daca cineva crede altceva, e liber sa o afirme.

Si cu ocazia asta, confirm prietenei tale ca sunt idolul lui in materie de electronica si masini.

Share this post


Link to post

Ratezi niste chestii esentiale:

 

- n-am contestat nicaieri priceperea tehnica a lui Tolin

- am intrebat pentru cine e altarul

- un om matur si in firea lui nu are idoli

- valoarea nu se afirma, se demonstreaza si se recunoaste

- faptul ca in ciuda mentiunii mele de mai sus continui sa aduci in discutie subiecte cu natura personala, nu te face deloc un domn :dacucapul:

  • Like 4

Share this post


Link to post

...Ceata lui pitigoi, dai intr-unul tipa doi...

...Baieti, nici nu vreau sa ma gandesc cat de ofticati sunteti, banuiesc ca va doare rau,...

"E grele domnu', e grele"...

Daca nu era "zona libera" gaseati un motiv sa nu mai "tipe" nimeni...

Sintem asa ofticati de ne "doare la toc" ...

PS: Nu ai gresit unitatea de masura,sau ai ochelarii pe nas ? :o

 

Parca am mai zis-o, nimeni nu contesta cunostintele tehnice ale unor persoane, din pacate "strica" tot prin nota aroganta de a impartasi aceste cunostinte...

Edited by lascarica
  • Like 3

Share this post


Link to post

Lascarica, tu ai uitat de ce ai plecat in vacanta? Iti amintesc eu, pentru ca ai injurat moderatori.

 

In veci nu o sa aprob unul ca tine, si nu ma voi ralia cu unul ca tine si nu voi aproba pe cineva care o face.

Asta ca sa nu uitam ca ai injurat si pe altii pe privat, stenogramele exista si pe teste.

 

Vaxxi, ma mira ca ironia nu a fost inteleasa, de altfel nu sunt un domn, tu personal m-ai facut "taran", dar ai editat, acum ceva vreme.

Asta e, pot trai foarte bine si cu asta, desi eu ti-am aratat respectul de intelectual si prietenei tale respectul cuvenit unei femei.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Mama draga, eu te stiu pe partea cealalta, nu in cea a victimitzelor. Si nu te face ca plangi de dorul lor cand le duci spre gura lupului, stiu ce placere iti provoaca asta.

 

Gura lupilor al caror schelalait in toiul luptelor pentru ierarhia in haita ne polueaza forumul? Nu cred! Din fericire mai exista si alte creatii ale Domnului care nu transforma orice alta vietate intr-o victima. Dar asta pentru ca educatia si statutul le permite sa nu mai aiba nevoie de lupte, haite ,confirmari , reconfirmari si provocari. Asa! Acum astept sa aflu ce ai mai vazut tu pe gaura cheii :shock:

  • Like 3

Share this post


Link to post
... Asta nu inseamna ca daca o masina e plictisitoare pentru cineva, n-are loc pe forum...

Prin "masina mea/ masina lui tata" nu se doreste si parerea altora, este doar altar pentru laudatori ? Cum se raspunde la istericale si la dat cu curul de pamant la peste 21 de ani, cu o mangaiere pe cap ? Asta-i treaba parintilor.

  • Like 4

Share this post


Link to post

"ne"? ai 18 posturi si istorie din 25 septembrie 09. Sau vorbesti din punct de vedere al actionarilor?

 

 

 

 

Treceti din modul anamorfic in modul squize sau size.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Acum astept sa aflu ce ai mai vazut tu pe gaura cheii :shock:

 

Cum sa se coboare maestrul pana la nivelul gaurii??!!..Pune mana doamna, si hai sa ridicam impreuna usa.

Edited by ileana
  • Like 2

Share this post


Link to post
... Acum astept sa aflu ce ai mai vazut tu pe gaura cheii :shock:

Cand vrei sa dai o replica pe 8 Dec la o postare de pe 27 Nov trebuie sa ai continuarea in plic. Dupa atatea ore, arbitrii au strans fileul, spectatorii au plecat spre ceva mai interesant, deci, game over. Mai vorbim cand ne vedem.

  • Like 5

Share this post


Link to post

Vaxxi, ma mira ca ironia nu a fost inteleasa, de altfel nu sunt un domn, tu personal m-ai facut "taran", dar ai editat, acum ceva vreme.

Asta e, pot trai foarte bine si cu asta, desi eu ti-am aratat respectul de intelectual si prietenei tale respectul cuvenit unei femei.

 

Dupa cum am zis, asa-s eu, mai greu de cap. Atunci era in alt context, si am editat nu ca sa ascund, ci pentru ca mi s-a parut a fi exagerat. Nu e vorba de respectul acordat, ci de implicarea (impreuna cu Zmeul) a unei relatii personale in acest subiect.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu, nu, nu, noi, din contra, incecam sa ignoram relatia personala. E greu.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Prin "masina mea/ masina lui tata" nu se doreste si parerea altora, este doar altar pentru laudatori ? Cum se raspunde la istericale si la dat cu curul de pamant la peste 21 de ani, cu o mangaiere pe cap ? Asta-i treaba parintilor.

 

Ei se lauda intre ei, cu masinile; voi va laudati intre voi "ce destepti si frumosi suntem, idolii de noi". Vazand la modul general, care-i diferenta ?

 

O fi treaba parintilor, dar unii parinti nu si-au facut treaba. In rest, asa cum am zis si mai demult: zici o data, zici de doua ori, daca nu pricepe cu frumosul si nici cu ironia: sanatate si-un praz verde. Asta nu inseamna ca e permisa hartuirea, datul in cap, vanarea pe forum a tuturor greselilor, samd.

  • Like 4

Share this post


Link to post

...In veci nu o sa aprob unul ca tine, si nu ma voi ralia cu unul ca tine si nu voi aproba pe cineva care o face.

Asta ca sa nu uitam ca ai injurat si pe altii pe privat, stenogramele exista si pe teste.

Pina una alta nu am nevoie de "aprobarea ta"...o am de la alti zeci de useri...care conteaza...

E usor sa dai cu parul, sa acuzi...daca ai dovezi pt acuzatiile aduse publica-le, e ZONA LIBERA asa ca ai putea sa o faci...am mai auzit asa ceva si la cererea mea de a demontra acuzatiile toata lumea "s-a dat lovita" ...nimeni nu a demonstrat ca EU am injurat pe cineva...

Mai zicea cineva ca am injurat pe altul pe Yahoo Messenger. Cind am rugat persoana sa lamurim problema, s-a facut liniste...

Cine afirma ca a fost INJURAT de mine pe forum sau prin alte mijloace este un MINCINOS...

Nu ma cobor asa jos...las pe altii...

Asa ca las-o ca "miroase"...prea urit, chiar si pt tine...

Edited by lascarica
  • Like 2

Share this post


Link to post

Cu toate ca e o cavalcada pe cinste pentru ochi lacomi si guri flamande ( ca sa pastrez alegoria), in pofida libertatii topicului, as propune o oaresce moderatie si renuntarea la cinism. Rabufnirile in public intre oameni care se cunosc de ani de zile dirijeaza un spectacol trist iar eleganta, din toate punctele de vedere, sufera ...ca un caine. Si e pacat.

  • Like 6

Share this post


Link to post
... Nu e vorba de respectul acordat, ci de implicarea (impreuna cu Zmeul) a unei relatii personale in acest subiect.

Protestez pentru excluderea mea din aceasta conspiratie marsava ! Nu suport sa fiu dat la o parte din ce-i mai rau pe acest forum, cand eu l-am creat (raul).

Edited by tolin
  • Like 3

Share this post


Link to post

Protestez pentru excluderea mea din aceasta conspiratie marsava !

Nu erai prezent, te uitai pe gaura cheii :o

 

... in pofida libertatii topicului, as propune o oaresce moderatie si renuntarea la cinism. Rabufnirile in public intre oameni care se cunosc de ani de zile dirijeaza un spectacol trist iar eleganta, din toate punctele de vedere, sufera ...ca un caine. Si e pacat.

Pai asta era si scopul topicului...oarecare libertate de exprimare, mai ales al userului "anonim" care a avut parte de:

"... Asta nu inseamna ca e permisa hartuirea, datul in cap, vanarea pe forum a tuturor greselilor, samd. ..."

dar fara posibilitatea de a protesta fara sa o "ia la cap" , sa fie luat in ris/bascalie etc...eventual warn etc...

Edited by lascarica
  • Like 5

Share this post


Link to post

Iar ti-ai dat doua plusuri, te-am resetat.

  • Like 3

Share this post


Link to post

"Medicamente, medicamente!!!" tipa unul din public...

Persisti in "greseala" sa nu zic altceva...poti ruga un "pretin" admin sa verifice citi useri intra de pe IP-ul lui "Lascarica"...vad ca tot afirmi ca am mai multi "useri"/"clone" etc...

Bag sama ca esti "individios" =))

Edited by lascarica
  • Like 2

Share this post


Link to post

Intr-adevar, nu-s legat atat de ombilical de 1(.)12.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...