Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Zona Libera

Recommended Posts

Nici eu nu sunt de acord cu inchiderea acelor topicuri.

 

Exact asta e motivul pentru care noi romanii nu vom realiza niciodata nimic, pentru ca nu stim sa fim uniti.

 

Uniti in ce, in prostie ? Tu chiar crezi ca vei face ceva asa, dansand ca pinguinul prin benzinariile lor ? Cate proteste de succes prin astfel de metode ai la activ ? Pentru boicotarea unui mamut din acesta este nevoie de inteligenta, organizare, pregatire, dezinformare, diversiune, protectie informativa, protectie anti-diversiune ..., adica militarie. Putina violenta la inceput, asa cat sa apara 1 minut pe toate canalele de stiri, cat sa inteleaga hotararea sau disperarea protestului ii face pe proprietari sa te bage in seama. Abia dupa asta incep comunicatele de ambele parti, negocierile, cedarile si in final atingerea scopului. Cati dispusi la treaba asta pe 3 luni poti aduce ? Cine organizeaza nucleul de coordonare si conducere al intregii operatiuni ?

 

Protestul trebuie cuprinda si ambasada statului proprietar, pentru ca presiunea sa vina din doua parti (fritz go home).

Edited by tolin
  • Like 2

Share this post


Link to post

Eu cred ca, pentru a ajunge campania timp de 1 minut la toate emisiunile de stiri, e suficent ca, intai, cineva sa isi toarne benzina in cap si sa isi dea foc intr-o statie peco. Oare la noi pe forum gasim pe cineva dispus sa se sinucida? E pentru o cauza nobila.

  • Like 3

Share this post


Link to post

E suficient sa se arunce unul in cap de pe o benzinarie, din astia gasim, pe aici.

Edited by tolin
  • Like 3

Share this post


Link to post

mmmm... Nu stiu daca ar avea acelasi efect. Insa, in lipsa de altceva...

Share this post


Link to post

Pentru inceput, strange (balanel) cativa amatori si va invartiti (nu stationati), pe domeniul public din jurul unei benzinarii xxx cu lumari aprinse. Daca va intreaba cineva: asa este obiceiul la romani sa vina la priveghiul "mortului". Nu trebuie mult, pana inchid ei benzinaria. De ce sa facem noi asa mare efort sa nu cumpere cineva de la ei, nu-i mai simplu sa nu vanda ei ? Daca apare asta pe stiri, o sa iasa si altii care au inteles demersul si incet, incet, inchid ei benzinariile din marile orase. Daca puneti si lumanari in jurul ambasadei cu mesaje clare (go home !), ii suna aia pe proprietari.

Edited by tolin
  • Like 2

Share this post


Link to post

Bun, eu , prostul, unit cu alti prosti, n-am sa alimentez de nicaieri in zilele mentionate. De-a dracu, sa sara zmeu in lumanarea lui tolin :D

  • Like 2

Share this post


Link to post

Daca nu alimentezi de la cineva, nu rezolvi, faci doar economie, o perioada. Cat timp nu veti alimenta de niciunde ? Doar daca va ajuta bok si va taie salariile, atunci perioada va fi semnificativa.

Cand te ataca o gashca, nu te apuci sa dai ca bezmeticul in stanga si in dreapta, n-ai vreo sansa. Singura tactica victorioasa este sa te concentrzi si sa-l pocnesti decisiv pe liderul ei. A nu cumpara de niciunde nu este un demers inteligent, trebuie pocnit seful lor, valsatorul vienez.

Edited by tolin
  • Like 3

Share this post


Link to post

Bun. Acum, crezi ca daca tu si zmeu pe gmclub.ro ponegriti ceea ce s-a propus prin "spam", o sa se intample sau n-o sa se intample?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Eu n-am pretentiile tale, eu nici nu exist. Nu ti-am mai zis ?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Pai tinand cont ca eu fac misto de ponegresc parada gayilor in fiecare an...

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu stiu de ce esti atat de vesel, insa sa stii ca eu in Pangarati nu pun piciorul.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Pai unui guy din Pingarati nu-i tre' zmei.

Apropos, banana exprima miscarea gayului :D

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

OMV/ Petrom, deoarece tin sus nejustificat pretul la carburanti, in conditiile in care ei au gratis petrolul

cati v-ati adunat ca sa scoateti ideea asta stralucita si cam care e IQ-ul vostru consolidat? Nu-mi raspunde, era o intrebare retorica :mrgreen:

 

 

http://dexonline.ro/definitie/redeventa

  • Like 1

Share this post


Link to post

Apropos, banana exprima miscarea gayului :D

Si...tu stii asta pentru ca... :-?

Share this post


Link to post

Ca l-a dat asear' pe zmeu la stiri :D Acum sa-l iertam. N-am nimic personal cu dumnealui.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Acum.. dumneata nu o mai da la intors, noi stim ca esti pasiv, doar se vede din satelit ca iti place s-o iei :)

Edited by Tommy
  • Like 3

Share this post


Link to post

strategia gainii, nu? :mrgreen:

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ce n-ati inteles voi e ca benzinarii pot supravietui bine mersi chiar daca fraierimea face greva, sau uitati voit de contractele grase? Hai sa va zis eu cateva doar de la mine din oras: Transurb, Politie, Arabesque, Ginavidor etc asta ca sa nu mai vorbesc de soferi de tir din alte judete sau de oameni care chiar isi permit sa dea si 7 lei pe litru si ii doare in...mhmm...unde nu bate soarele. Deci greva asta de trei zile o sa determine in cel mai rau caz o noua scumpire ca sa isi protejeze ei rata de profit. Sa fim seriosi. Daca nu se baga statul suntem arsi. Eu unul imi bag piciorul. In primavara imi fac pasaport si ma duc sa fac plinul peste Prut. Sa-i ia gaia cu pagaia pe benzinarii din Romania cea putreda.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Sunt curios de ce s-au inchis topicurile alea cu protestele in benzinarii.

Să nu rămână curiozitatea nesatisfăcută ..

Motiv(e) topic 1.

Motiv topic 2.

Share this post


Link to post

Nu-i place, dar mereu... se impiedica.

...sau aluneca pe...coaja de banana?!?....

Share this post


Link to post

Bun, eu , prostul, unit cu alti prosti, n-am sa alimentez de nicaieri in zilele mentionate.

Să nu uitaţi să face plinul înainte de protest ...

Share this post


Link to post

Să nu uitaţi să face plinul înainte de protest ...

... si dupa.

  • Like 1

Share this post


Link to post

strategia gainii, nu? :mrgreen:

 

Deduc, Domnule, ca Dumneavoastra sunteti expert. In gaini.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...