Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Zona Libera

Recommended Posts

Vad ca la acest sfarsit de an, lumea se mai linisteste. Se gandesc sa fie mai buni,mai intelegatori si zona libera ramane neocupata. :) >-

 

Sau sunt ocupati cu facutul sarmalelor, umplutul carnatilor, f.ututul nevestelor, si nu mai au timp de forum :mrgreen:

  • Like 2

Share this post


Link to post

Cred ca se f.ut de colo colo dupa cadouri...

  • Like 1

Share this post


Link to post

Deci am apărut la teve :redface: (ai draq.. ziceau că n-au camere de supraveghere în cabinele de probă :rolleyes: )

Share this post


Link to post

Mai important e ce faceai acolo nu ca te-au filmat :mrgreen:

  • Like 1

Share this post


Link to post

o fi de stanga?...o fi de dreapta?... :mrgreen:

  • Like 1

Share this post


Link to post

...si asa ajungem la dilema cainelui: oare o lua sau o dadea? :thumbl:

  • Like 1

Share this post


Link to post

O probam. Pe geacă :P

Share this post


Link to post

deci o luai :( ...nasol... :(

 

 

 

:mrgreen: bine v-am regasit :thumbl:

Edited by Sebian
  • Like 1

Share this post


Link to post

Da, vânzătoarea. Pe geacă, după cum ţi-am spus. Da' mă strângea, cu amândouă mâinile pe lângă corp.

Share this post


Link to post

Am inteles, ea pe geaca si tu o probai.... :P

Share this post


Link to post

Mă duc să-l aştept pe Moj Creciun. Cu voi n-o scoate omu' la capăt :mrgreen:

 

Ideea e că am fost la şoping. Cum face orice rumân în prag de sărbătoare. Şi am "achiziţionat" 5 cămăşi, 7 tricouri, 3 flanele şi-am vrut să iau o geacă peste. Da' nu m-a încăput. Şi-a venit şi vânzătoarea să facă scandal.. Ce vină am eu, acum, că n-am găsit cărucior la intrare?!

 

Nuş cum de-aţi ajuns voi să denaturaţi ... :P =))

Share this post


Link to post

Domnu' nu mai spuneti metoda la toata lumea ca o sa ajungem sa ne masoare vanzatoarele circumferinta la intrare si la iesire (din magazin :mrgreen: ) si ramanem fara meserie [-O<

  • Like 1

Share this post


Link to post

 

 

Nuş cum de-aţi ajuns voi să denaturaţi ... :P =))

Asa e vorba romaneasca! Cu doua intelesuri! Sau intelese?sau succesuri? =))

Share this post


Link to post

Sau!

Proiecturi :thumbl:

Share this post


Link to post

Sunt curios de ce s-au inchis topicurile alea cu protestele in benzinarii. Ok, ideea e naiva si foarte probabil ineficienta, insa incalca vre-o regula (in afara de 3.2)?. Nu scrie nicaieri ca e interzis sa ai idei proaste sau rasuflate.

 

Unii ar putea spune ca sunteti vanduti petrolistilor :D

 

PS

N-am de gand sa polemizez pe tema asta, asa ca daca mi se va raspunde e foarte frumos, voi citi raspunsul insa nu-l voi dezbate. Sunt curios sa pricep doar care e principiul care se aplica, nu ma intereseaza foarte tare tema in sine si nici polemica despre moderare cu moderatorii :D .

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Protestele ca atare nu au efect direct, dar mediatizarea lor poate...chiar si BOK a pus "bot" si cica "sapa"...

Share this post


Link to post
... Sunt curios sa pricep doar care e principiul care se aplica ...

Principiul este sa punem de-o catirinca, sa ne radem de vanzatori, sa ne simtem bine si sa vedem care pune in rezervor cel mai mic volum de combustibil. Oricum, cei pe care-i vezi acum la pompa cheltuiau deobicei 50 lei la o alimentare pe saptamana, luau 4 redbull, ca principal si de restul bagau benzina. Principalii consumatori pagubiti sunt firmele care nu prea pot protesta la petrolisti pentru ca au semnate contracte cu benzinariile. Acestia reclama, pe buna dreptate, statul (hotul cel mare) pentru acciza si taxa foarte mare. Restul, are treaba cu vanzatoarele, ca atat poate ei.

Edited by tolin
  • Like 2

Share this post


Link to post

Explic eu de ce: pentru ca respectivele noi "subiecte" deschise sunt 100% spam si nu aduc plusvaloare forumului, fiind simple anunturi. Mai mult decat atat, se discuta dinainte despre ideea respectiva.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Protestele ca atare nu au efect direct, dar mediatizarea lor poate...chiar si BOK a pus "bot" si cica "sapa"...

 

Si pana cand sapa, pana da de petrol?

Share this post


Link to post

Poate pana ajunge la poporul prieten chinez...

 

 

Share this post


Link to post

Nici eu nu sunt de acord cu inchiderea acelor topicuri.

 

Exact asta e motivul pentru care noi romanii nu vom realiza niciodata nimic, pentru ca nu stim sa fim uniti.

 

Primele doua forme de protest (plata cu monezi si cele 3 zile fara achizitie de carburanti) nu sunt penibile, sunt doar un apropo ca s-a intrecut o limita, si pot urma forme de protest care chiar sa-i usture. Si forma a treia de protest chiar ca o sa-i usture!

Si aici sustin 100% boicotarea unei singure companii, din 15 februarie, anume OMV/ Petrom, deoarece tin sus nejustificat pretul la carburanti, in conditiile in care ei au gratis petrolul, iar costurile cu logistica, chirii si salarii sunt mult mai mici ca in UE.

Pericolul falimentului pentru aceasta companie va rupe intelegerea de cartel dintre benzinarii din Romania, si atunci vor fi obligati sa scada preturile si sa le adapteze in functie de piata, anume de cerere/ oferta.

 

Patronii care au carduri pentru flota le pot schimba pana pe 15 februarie, bineinteles daca ii va duce mintea ca asa vor avea doar de castigat.

Edited by balanel
  • Like 2

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...