Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Zona Libera

Recommended Posts

Toline, oamenii vin la nationale daca le permit timpul, banii, serviciul si multe altele. Din pacate, cei mai multi dintre noi nu mai suntem niste pusti, avem tot felul de responsabilitati, familii, copii. Cei care se straduiesc sa le oragnizeze(si care sunt aproape de fiecare data aceiasi), fac eforturi sa gaseasca perioada care e potrivita pentru cat mai multi, sa gaseasca locatia care sa multumeasca si sa se plieze pe bugetul nostru, sa cumpere cele necesare, sa faca rezervarile, etc, etc. Nu vor putea veni de fiecare data toti si vor fi tot timpul si nemultumiti. Eu ma voi duce la Nationale de cate ori voi putea. Tu reusesti sa fii critic pe topicul fiecarei nationale, desi nu te-am mai vazut de mult la vreuna...

Share this post


Link to post

@Julius > Renunta, te rog, la "stimate", primul gand ma duce la o forma peiorativa in stil Ileana. Ideea era alta si am deschis-o mai demult: contradictia in termeni. Stiu ca unii nu sesizeaza ridicolul situatiei sau alti sunt ei insisi o contradictie, dar ma mir ca unii sar ca arsi, desi nu era vorba despre oameni stimabili cu toti (exceptiile intaresc regula) sau despre masinile lor de toata lauda. De mai mult timp am avertizat asupra acestui ridicol si a unei forme de uzurpare, de falosenie cu ce n-ai, iar spre stupefactia mea constat ca unii nu vad, desi sunt in toate facultatile mintale, din contra, unii trec la injurii, dau sfaturi cand nu este cazul (dovada a lipsei lor de informatii sau a prejudecatilor). Eu stau si ma amuz in fata unui disperat de 20 si un pic de ani, care nu stie ca maine face 57 si care nu stie ca, poate, transporta prin lume rodul muncii mele. Dar ma crucesc in fata unei mame, sotie, functionar de toata stima, care se face de tot rahatul pe un forum public pentru a apara ceva. Deja, s-a nascut o noua intrebare: ce merita aparat cu un pret asa mare ? In niciun caz nu banuiesc ca e vorba despre o idee.

 

... Eu ma voi duce la Nationale de cate ori voi putea...

Pe mine m-au convins 3 persoane sa nu mai vin pe acolo, dintre cei care merg. Motivul este simplu, alaturarea imposibila, avem semne de sarcina diferite (evident, eu am semnul negativ).

 

PS @all > daca intalnirea a folosit cum zice zmeul, s-ar fi raspuns simplu si eficient la postarea mea, ca in reclama aia la bere: "Asa este ea !" si nu s-ar fi ajuns la "intinarea" intalnirii, dar unii au vrut sa-si ridice poalele in public.

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

Dar ma crucesc in fata unei mame, sotie, functionar de toata stima, care se face de tot rahatul pe un forum public pentru a apara ceva. Deja, s-a nascut o noua intrebare: ce merita aparat cu un pret asa mare ? In niciun caz nu banuiesc ca e vorba despre o idee.

Un lucru pe care tu l-ai pierdut pe drum: spiritul DWCC.

Share this post


Link to post

Aloooo, asta se transformase in topic de osanale pentru greutatea mea :mrgreen: dar l-ati deturnat :mrgreen:

 

Oferta: cine doreste sa-si "ajusteze" greutatea sa dea o PM :mrgreen: si ii trimit programul scanat pe mail.

 

...si nu uitati semnatura mea, daca tot va ciondaniti :mrgreen: ambele parti dar mai ales: We are just animals pretending to be something more

Share this post


Link to post

Un lucru pe care tu l-ai pierdut pe drum: spiritul DWCC.

 

Daca eu am pierdut spiritul DWCC, cum pretinzi tu, inseamna ca l-am avut. Imi amintesc de el, spiritul DWCC, ca de ziua in care te-ai inscris pe forum. Nu intamplator m-am referit la ea, atunci au fost mobilizati de urgenta si exceptional mai multi indivizi, necunoscuti tie, care si-au lasat pana si job-urile part-time (fapt criticat acum de catre un discipol de-al tau) pentru a te ajuta sa-ti rezolvi masina achizitionata, cu toate ca tu reprezentai pentru ei un simplu ID, despre care unii nici nu auzisera, o membra (cum se exprima unii fara a realiza peiorativul din termen), nu stia cineva cine esti, cu ce te ocupi, ce varsta ai sau daca te basesti ca toata lumea (amanunte la care faci referire tot mai insistent).

Asa tin minte eu spiritul DWCC. Intre timp, cred ca l-am pierdut pe drum cand a devenit prea greu de dus datorita numeroaselor proprietati adaugate: impostura (falsa identitate), ipocrizia (falsitatea suprema), linguseala, lovitura pe la spate, denigrarea, barfa, shtanga (raspandirea de informatii false), fitilismul (divergenta), codosia (uniunea), bisericuta (gruparea), mima (simularea), exhibitionismul (boala psihica), coalitia mediocritatii (starea normala de agregare).

 

Sebiane, ai perfecta dreptate, cu un singur amendament: si in regnul animal exista diferente, unii sunt delfini, iar altii sunt animalele de povara.

 

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post

Tolin, tie mai ales ti se potriveste prima parte a semnaturii mele ;)

 

Nu ma bag in conflictul asta dar...recunosc destul de multe adevaruri spuse aici :) nu spui care ;)

Share this post


Link to post

Departe de mine, Sebiane, sa caut adevarul, aia e placerea pubertatii, dar la insulte nu poti riposta cu altceva. Daca nu, nu mai apare diferenta specifica. Iar conflict nu poate sa existe, nu avem interese comune.

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

Din pdv-ul meu lipsa de daewoo/chevy la intalniri are doua cauze simple: lipsa de noi membri care sa fie interesati si lipsa de interes fata de marca. Mai departe sunt animozitati, vechi conflicte, aparitia unor personaje colorate etc.

 

Daca legat de interesul fata de marca forumul nu poate face mai nimic lipsa de mebri noi are motive evidente.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Daca un membru nou citeste "Zona libera" fii sigur ca nu o sa vina la nici o intalnire nationala. D.p.d.v. tehnic, insa, jos palaria, ai ce "culege". Restul...vanare de vant.

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

Eu cred ca lipsa de noi membri e cauzata mai degraba de lipsa promovarii forumului / clubului / etc. O pagina de start cu articole, poze, diverse, da intotdeauna bine, decat sa intri direct pe forum.

 

Cat despre pervertirea scopului initial al intrarii pe forum / in club imi rezerv dreptul de a ma abtine

 

(Sper ca observati ca de cand am aflat ca voi fi tatic am devenit si foarte grijuliu cu sanatatea mea :mrgreen: si foarte pacifist :mrgreen: )

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Daca un membru nou citeste "Zona libera" fii sigur ca nu o sa vina la nici o intalnire nationala...

Te inseli, abia dupa ce citeste aici o sa aiba dorinta mai mare, sa vada pe viu menajeria, sa se pozeze cu maimuta, sa filmeze girafa, sa dea de mancare la hipopotam. Nu-ti dai seama cu ce avere de poze se intoarce la copil.

 

Sebiane, te rabdam asa pacifist pana cand dau sa-i iasa dintii copilului.

Edited by tolin
  • Like 2

Share this post


Link to post
poze-maimute-haioase-roaba.jpg

Share this post


Link to post

Sebiane, te rabdam asa pacifist pana cand dau sa-i iasa dintii copilului.

Pana la dinti trebuie sa treaca de colici. Ce inseamna domle` copiii. Bravo, Sebiane !

P.S.: De cand sunt tatic am trecut si eu din nou la bicicleta ( atat pentru mine cat si pentru ala mic ), sanatate curata.

Edited by korydon

Share this post


Link to post

Eu bicicleta o am pe nas :D iar pentru deplasat combin metrorez sau masina proprie, in functie de cate drumuri am de facut peste zi :D

 

Multam mult :)

Share this post


Link to post

@andreib - exista si membrii noi si unii chiar vin la nationale.

Share this post


Link to post

Tolin:"daca adevarul nu doare, atunci de ce au sarit toti sa-l combata, fiecare dupa cat il duce mintea ?" De cand sunt toate scrierile dvs. adevaruri absolute, Maestre?! :mda: Inceri sa arunci in derizoriu, prin afirmatii facute in totala necunostiinta de cauza si dispret aprioric si nejustificat, actiunile de grup ale UNOR membrii PREZENTI la un moment dat intr-un anumit loc, intr-un cadru organizat de comun acord, nu neaprat cu scop reprezentativ. Ne-am rezervat dreptul de a organiza si comenta pe o sectiune dedicata, care se numeste : "Intalniri Nationale", nu " Menajeria Forumului". ASTA este adevarul! Si acum CLARIFICAM anumite aspecte pe care dvs. le comentati " cum va duce mintea", care va duce...si va duce...numai D-zeu stie unde se va opri! Pentru ca ciuda argumentelor de bun simt, sfidezi in continuare multi oameni care se implica si fac eforturi pentru "spiritul forumului" , nu doar emit edicte carbogazoase din varful scaunului sau...ma rog...N-am facut gratar,in fata usii dvs., nu v-am orbit cu blitzul , e adevarat ca gratarul nu e marca Deawoo, iar unii si-au permis sa poarte discutii tehnice fara viza dvs. Mai ai si alta placere in afara de a tintui la insectar tot ce misca liber in acest spatiu virtual? Iar in ceea ce o priveste pe Ileana, te roade pana la os ca nu merge strategia "o scot din minti cu marlania si sarcasmul, pana incalca vreun punct din ", cum se intampla cu adversarii tai traditionali! Tu o poti ataca democratic (numai pt. dvs. Forumul trebuie sa dea dovada de flexibilitate), ea n-are voie sa riposteze DELOC! Dar daca o va face , cred ca va fi in asentimentul multora, inclusiv al celor care sustin forumul cu postari si care nu se pozeaza cu maimutza, dar care ar fi dispusi sa se schimbe regulamentul doar ca sa-ti iei o papara zdravana, odata pentru totdeauna, Preluminate!

  • Like 4

Share this post


Link to post

Pe mine m-au convins 3 persoane sa nu mai vin pe acolo, dintre cei care merg. Motivul este simplu, alaturarea imposibila, avem semne de sarcina diferite (evident, eu am semnul negativ).

 

Deci pe de-o parte zici "unde sunt membrii cu Daewoo si Chevy", pe de-o parte zici "eu nu vin din cauza a 3 oameni". Eh, asta ziceam si eu: detinerea aceleiasi marci de autoturism nu inseamna implicit amicitie/prietenie/simpatie. Daca vrei sa vii si te deranjeaza 3 persoane, poti foarte bine sa le ignori si sa te simti bine cu aia pe care-i simpatizezi. N-a pretins nimeni ca suntem adunare MISA, sa ne bem pipiul reciproc in grup doar pentru ca avem Daewoo si Chevrolet. Pe forum militezi impotriva unora care posteaza la "masina mea", desi au Daewoo-uri pe care le intretin cat pot de bine si altii apreciaza pe forum munca lor. Pe de alta parte, te miri ca nu vin la nationale. Care-i varianta corecta ?

 

Daca un membru nou citeste "Zona libera" fii sigur ca nu o sa vina la nici o intalnire nationala. D.p.d.v. tehnic, insa, jos palaria, ai ce "culege". Restul...vanare de vant.

 

Probabil da, la prima vedere. Daca are minte sa si filtreze dorinta unora de-a arunca cu mizerie din turnul de fildes spre cei care nu se inalta la altitudinea eterica a foisorului lor, o sa vada ca nu-i chiar asa. La cate forumuri am moderat (multicele) pe langa alea pe care le citesc, am ajuns la concluzia ca e o chestie tipic romaneasca starnirea de scandal sub orice forma posibila; pe forumurile straine foarte rar se intampla asa ceva. Spirit balcanic amestecat cu frustrari/saracie/lipsa de educatie/invidie/alte sentimente negative, probabil (nu ma refer la zona libera de pe forumul nostru, vorbesc la modul general).

 

Te inseli, abia dupa ce citeste aici o sa aiba dorinta mai mare, sa vada pe viu menajeria, sa se pozeze cu maimuta, sa filmeze girafa, sa dea de mancare la hipopotam.

 

Daca pana acum mai aveam un respect pentru tine, ar trebui sa-ti ceri scuze in public pentru magaria asta. Sa iti fie rusine, domnule.

  • Like 5

Share this post


Link to post

La cate forumuri am moderat...am ajuns la concluzia ca e o chestie tipic romaneasca starnirea de scandal...

Pai tocmai aici e si problema. Tu ai putere sa faci "curatenie" si sa ii "elimini din joc " pe cei ce nu au cei 7 ani de acasa. Parerea mea este ca nu ar trebui sa lasi discutiile sa degenereze in lucruri murdare, chiar si aici in "Zona Libera".

Share this post


Link to post

N-ai dreptate. Cum orice oras care se respecta are o gradina zoologica :mrgreen: asa si pe orice forum e nevoie de un coltisor de porcaiala / rafuieli / plangeri altfel te vei trezi ca ajung sa se porcaiasca pe alte topicuri si nu mai prididesti cu stersul dup-aia.

Share this post


Link to post

Vrei exemple de topicuri in care lumea se porceste ? Eu recunosc ca am "alunecat" de cateva ori in astfel de discutii si de atunci incerc sa le evit cat de mult pot.

Share this post


Link to post

Nu vreau, imi menajez neuronii :mrgreen:

Share this post


Link to post

Pastreaza-i pentru cel(cea) mic(a), o sa ai nevoie de ei.

Edited by korydon

Share this post


Link to post

Pai eu ce ziceam? :D

Share this post


Link to post

Daca tu nu realizezi ridicolul situatie ca in poza din parcarea Intalnirii Nationale a "Daewoo/Chevrolet" Club sa vezi 3 masini ale marcilor in cauza [...]

Domnu' Tolin... :mrgreen: dar dumneata chiar eşti avizat să vorbeşti despre situaţii ridicole! La reputaţia dumitale...

 

Hai să vedem dacă observă cineva ridicolul situaţiei de mai jos:

 

03.04.2011 > 19.37 > -112

04.04.2011 > 06.32 > - 81

04.04.2011 > 17.17 > - 52

04.04.2011 > 18.39 > - 22

05.04.2011 > 16.39 > + 11

05.04.2011 > 22.11 > + 46

06.04.2011 > 16.28 > +103

06.04.2011 > 21.03 > +133

...

adineauri > +208

post-3777-0-71409200-1306865450_thumb.jpg

post-3777-0-19494700-1306865451_thumb.jpg

post-3777-0-77368900-1306865451_thumb.jpg

post-3777-0-09640700-1306865452_thumb.jpg

post-3777-0-69763400-1306865452_thumb.jpg

post-3777-0-21814100-1306865453_thumb.jpg

post-3777-0-58191800-1306865453_thumb.jpg

post-3777-0-09888200-1306865454_thumb.jpg

post-3777-0-59055300-1306865454_thumb.jpg

 

Războiul clonelor. Cu părul alb. :-?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Stai linistit, nu-i nicio clona, 100 de bucati le are de la mine, vreo suta de la &^%^&& si restul de la *&^%$# :mrgreen: ...iar situatia e ridicola vav de obsesia ta privind evolutia reputatiei lui Tolin :mrgreen: Te oftica ca n-ai reusit sa-l tii pe minus? :thumbl:

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...