Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Zona Libera

Recommended Posts

Daca tu nu realizezi ridicolul situatie ca in poza din parcarea Intalnirii Nationale a "Daewoo/Chevrolet" Club sa vezi 3 masini ale marcilor in cauza, atunci iti imaginezi polite neplatite sau frustrari personale (adica ale tale). Fiecare cu imaginatia de care este capabil.

 

PS Asta explica si numarul redus de participanti si reprezentativitatea denumirii pompoase a unei intalniri de gashca. Membri celorlalte cluburi de marca se tavalesc de ras cand intra pe acest topic "intinat" de catre mine. Reactia voastra spune totul, inclusiv ce aparati fara succes. Exact din acest motiv Intalnirea Nationala Daewoo/Chevrolet Club se poate tine intr-o garsoniera, iar voi aratati cu degetul catre altii, adica vinovati sunt cei care nu vin.

 

PS2: diletantismul, superficialul si ipocrizia s-au raspandit si in paginile acestui forum. Unde se hotaraste (deobicei) politica unui forum ? Ati ghicit, la Intalnirile Nationale. Iar cine nu este cu voi, "intineaza nobilele idealuri" si pagini ale clubului.

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

That's deep ...

Share this post


Link to post

Lucrurile stau chiar foarte simplu. Daca la un moment dat am fost simpatizanti sau detinatori ai unei marci auto nu inseamna ca si trebuie sa imbatranim asa.

Fiarele se schimba, oamenii nu ii schimbi asa usor. Daca intre timp ai optat catre alta marca, inseamna ca te-ai autoexclus dintr-o comunitate? Deci oamenii aia au fost buni doar pentru ca, intamplator, aveau acelasi marca/model de masina? Eventual, nu ne mai cunoastem intre noi, nu mai vrem sa ne intalnim, doar pentru ca avem alte masini si asta inseamna un alt clan? Dap, asta doveste cu adevarat ipocrizia unora.

Share this post


Link to post

N-ai inteles ceva si te adancesti in scuze. Puneti o intrebare simpla: unde sunt detinatorii de Daewoo/Chevrolet, cei care sustin forumul prin postari, care nu sunt prezenti la Intalnirea Nationala, cine-i reprezinta pe ei ? Cand vei raspunde la intrebarea aceasta vei regreta ca te-ai bagat intr-o discutie in care nu era vorba despre tine.

Edited by tolin
  • Like 2

Share this post


Link to post

Esti dus rau nene!

Share this post


Link to post

Mda :) asa cum trebuia daca nu a iesit balci la intalnire trebuia sa iasa post intalnire :( tragic si jenant in acelasi timp, oare de ce mereu trebuie sa se trezeasca cate un spargator de buna dispozitie???

 

La intalnirile nationale e liber sa participe oricine vrea si oricine isi permite... asa cum s-a mai spus intalnirile sunt pentru oameni... nu e cazul sa se devieze in halul acesta de la subiect.

Edited by elprypas

Share this post


Link to post

Ignorati-l ca e pedeapsa cea mai mare ptr d-astia ca el si ca cei care dau plusuri la posturile lui aberante.

Share this post


Link to post

Esti dus rau nene!

 

"Felicitari sincere pentru ultimile posturi. Exprima perfect ...neexprimatele. 41000000.gif "

 

Mai vrei exemple care sa te trezeasca la realitate ?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Cand vei raspunde la intrebarea aceasta vei regreta ca te-ai bagat intr-o discutie in care nu era vorba despre tine.

Discutia din topicul asta este despre intalnirea care tocmai s-a terminat. Eu am fost acolo. Tu NU. Deci tu esti in plus aici. N-o mai intoarce ca devine deja penibil.

Si cred ca deja nu mai meriti vreun raspuns, asa ca nu te mai obosi sa mi te adresezi.

Share this post


Link to post

"Exact din acest motiv Intalnirea Nationala Daewoo/Chevrolet Club se poate tine intr-o garsoniera" Deci invitatia e facuta,urmatoarea Nationala se tine in garsoniera lui Tolin si in felul acesta nu se va mai simti vinovat ca nu a venit. Iar in drum luam cu japca vreo 16 posesori de Daewoo, ii colantam si ii aducem sa admire micu , sa zguduie Fanta roz si sa se imbete cu spiritul clubului. Admine, ti-am spus eu ca tre' sa bagam in club tot ce prindem Daewoo-made pe autostrada! Oteleste privirea si pregateste funia! Ileano,scoate toate autocolantele din portbagaj! Sa-i aducem noi ofrande Maestrului amator de party-uri branduite :osanale: Maestre, ne bucuram sa te vedem pe un topic de oameni normali! :mrgreen:

Share this post


Link to post

Penibil a fost de la primul sau post... nu are cum sa fie mai penibil de atat. cu trecerea timpului unii se cam ramolesc si devin janghinosi, avem defata un exemplu in toata puterea cuvantului.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Educatia si cei 7 ani de-acasa le-ai facut la FF. Nu trebuie s-o dovedesti, se stia.

  • Like 1

Share this post


Link to post

cand deja iti dai seama ca ai sarit calul treci la jigniri personale? asta nu arata decat mediocritatea si frustrarea ce iti bantuie batranetile... incearca sa fi si tu ca restul oamenilor normali.pana una alta ... nu te-am vazut la nici o nationala sau macar locala... si cu toate astea esti tare in clanta... plictiseala isi spune iar cuvantul... cauta un job cu juma de norma ca sa iti mai ocupe timpul maestre.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Daca tu nu realizezi ridicolul situatie ca in poza din parcarea Intalnirii Nationale a "Daewoo/Chevrolet" Club sa vezi 3 masini ale marcilor in cauza, atunci iti imaginezi polite neplatite sau frustrari personale (adica ale tale). Fiecare cu imaginatia de care este capabil.

 

Pai, tehnic vorbind masini Daewoo nu se mai fabrica. Din moment ce piesele pentru masini vor inceta la un moment dat sa existe, inseamna ca si numarul de masini Daewoo in circulatie va scadea, tinzand la 0. Ce-ar trebui sa se intample atunci ?

 

 

PS Asta explica si numarul redus de participanti si reprezentativitatea denumirii pompoase a unei intalniri de gashca. Membri celorlalte cluburi de marca se tavalesc de ras cand intra pe acest topic "intinat" de catre mine. Reactia voastra spune totul, inclusiv ce aparati fara succes. Exact din acest motiv Intalnirea Nationala Daewoo/Chevrolet Club se poate tine intr-o garsoniera, iar voi aratati cu degetul catre altii, adica vinovati sunt cei care nu vin.

 

Vreau si eu garsoniera de-aia de 25 de camere. Pana una alta, vad ca cei care-au fost la intalnire nu arata cu degetul catre nimeni, dar cei care n-au fost o fac. Nu e intalnire din obligatie, nu e intalnire cu prezente la catalog, e intalnire de placere.

 

PS2: diletantismul, superficialul si ipocrizia s-au raspandit si in paginile acestui forum. Unde se hotaraste (deobicei) politica unui forum ? Ati ghicit, la Intalnirile Nationale. Iar cine nu este cu voi, "intineaza nobilele idealuri" si pagini ale clubului.

 

Un forum ESTE/TREBUIE sa fie APOLITIC, ca nu e partid. Singurul lui rol ESTE/TREBUIE sa fie acela de a facilita schimbarea de informatie si mentinerea informatiei scrise pentru a fi utila si altora, gratuit. Asta s-a intamplat si se intampla in continuare, prin eforturi pe care multi nu le vad sau nu le pasa. Oh-vai-ce drama ca un grup format pe interese comune la un moment dat in timp continua sa se intalneasca si dupa ce au devenit posesori de alte masini. Prieteniile se formeaza intre oameni si nu pe criterii de "conducem aceeasi masina", "am lucrat sub acelasi acoperis" sau "am fost in aceeasi clasa la liceu". Sunt convins ca atmosfera e mult mai placuta pe forumurile auto unde postarile sunt atent inspectate si cenzurate de firma producatoare care tine forumul in viata, pe forumurile auto unde utilizatorii trebuie sa fie clienti si sa marce banu', pe forumurile unde la intalniri se sterge englezeste si nu iese nota de plata la terasa.

 

Puneti o intrebare simpla: unde sunt detinatorii de Daewoo/Chevrolet, cei care sustin forumul prin postari, care nu sunt prezenti la Intalnirea Nationala, cine-i reprezinta pe ei ? Cand vei raspunde la intrebarea aceasta vei regreta ca te-ai bagat intr-o discutie in care nu era vorba despre tine.

 

Sunt acolo unde vor ei sa fie, ca nu e armata. Daca le place la intalnirile nationale, vin - ca nu-i opreste nimeni si nici nu li se imputa ceva. Daca le place la intalnirile de joia din parcare, vin in parcare. Daca le place la intalnirile de joia la terasa, vin la terasa. Daca nu le place, raman acasa/posteaza pe alt forum/citesc o carte.

  • Like 4

Share this post


Link to post

Regele este gol.

 

Punct ochit, punct lovit

.

Explicatie pentru cine n-a apucat sa vada titlul topicului si postarea Ilenei: daca adevarul nu doare, atunci de ce au sarit toti sa-l combata, fiecare dupa cat il duce mintea ?

 

Apropo, prea-marite detinator al adevarului, i-ai dat (macar) un avertisment personal, pe PM sau pe mess Ilenei pentru derapajul facut in public sau ai felicitat-o pentru avertismentul dat mie de catre ea ?

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

O fi. Da' atata timp cat forumul nu a devenit biznisul unei persoane fizice sau juridice, n-a ajuns sa perceapa taxa de membru, n-a ajuns sa cenzureze informatii dupa dorinta unuia sau altuia ... regele e multumit asa nudist cum e el, inseamna ca s-a pastrat ideea de la infiintarea lui.

 

Apropo, prea-marite detinator al adevarului, i-ai dat (macar) un avertisment personal, pe PM sau pe mess Ilenei pentru derapajul facut in public sau ai felicitat-o pentru avertismentul dat mie de catre ea ?

 

Avertisment conform regulamentului. Fac si printscreen, daca nu consideri ca mai am cuvant.

Share this post


Link to post

Inseamna ca Zmeul detine poze cu tine la Costinesti. =)) De asta era atat de linistit.

Share this post


Link to post

Eu atat am de spus: Tolin, imi pare sincer rau pentru tine. Dar daca nu mai apreciezi compania noastra, nu te tinem cu forta. Nici pe forum si cu atat mai putin la nationale. Noi cei care am fost acolo ne-am simtit bine. Daca tu nu te-ai simtit bine acasa, nu e vina noastra. Nu ai nici un drept sa ne strici buna dispozitie!

Share this post


Link to post
... Dar daca nu mai apreciezi compania noastra, nu te tinem cu forta. Nici pe forum si cu atat mai putin la nationale.

Ami, cine a pus la indoiala compania ta sau a altora ? Exceptie face elprypas, alaturare imposibila, evidenta, iar tu stii asta pentru ca ne cunosti. Am facut si eu o remarca de bun simt ( 3 masini de marca respectiva in parcarea la "Intalnirea Nationala" ) si au sarit toti dulaii apararii cauzei. Unii cu jigniri, pentru ca altceva nu-s capabili sa scrie, indivizi pe care am refuzat sa-i intalnesc si sa discut cu ei (ignore si spam), iar Ileana, decana de varsta a grupului, exemplul viu de intelepciune, se apuca sa-mi dea avertisment si sa deschida un topic nou "despre basinile maestrului tolin" ! Acesta este rezultatul intalnirii ? Nu-si dau seama cat de mult au decazut ? Iar "regele" se plimba gol pe toata aceasta plaja de optiuni ! 41000000.gif

Edited by tolin
  • Like 2

Share this post


Link to post

Reiau ideile succint:

 

- intalnirile nu sunt conditionate sau obligatorii de masina din dotare, numarul de la pantofi sau alte criterii

- nu exista "o cauza" sau "o politica"

- eu nu sunt "rege", ci doar gestionar de biti; sanctiunile de comportament se dau de la sine prin recenzii peer-to-peer in viata reala si prin pe forum conform prevederilor sale.

Share this post


Link to post

Preamarite rege, fa-ti datoria si arde-ma. Nu-mi cere scuze ptr topicul nou deschis numit " Topic ptr basinile maestrului tolin", ulterior sters. Aerele maestrului oricum put, indiferet de directia vantului.

  • Like 4

Share this post


Link to post

Asa, Ileana, arata adevarata ta fatza, sa te cunoasca toata lumea, nu doar cei care vin la intalniri sau cei care nu vin sa te auda.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Maitre, eu am intrat in Club mult dupa tine, Ileana sau Vaxxi. Aveam la vremea aia Matiz si am tinut foarte mult la masinuta aia. Cand am vandut-o, am avut grija sa fie cumparata de o persoana care sa tina la ea cum am tinut si eu. Dar ideea ca marca masinii m-ar putea include sau exclude din club, ma scoate din sarite. Poate ca a inceput totul de la o marca de autoturism. Dar lagaturile se fac intre oameni nu intre table. Peste 3 ani poate ca voi avea alta masina, dar sper ca si aceea va avea autocolant daewooclub.ro pe ea si ca ma voi intalni in continuare cu oamenii care imi sunt dragi, desi woo-ri nu prea cred ca vor mai fi multe.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Dar ideea ca marca masinii m-ar putea include sau exclude din club, ma scoate din sarite.

Unde ai vazut tu ideea asta ? Cine s-a legat de marca masinii celor care activeaza pe forum sau se duc la Intalniri ? Eu am intrebat un singur lucru: unde sunt ceilalti, daca este vorba despre o "Intalnire Nationala", deranjeaza asta pe cineva ? Din cate am vazut, deranjeaza pe vreo 2-3. Inexplicabil, cel putin in privinta Iuliei.

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

Stimate tolin, in parte iti inteleg logica. Si eu imi inchipuiam acum 2 ani, cand am participat la prima intalnire nationala ca va fi un eveniment de genul KIA, care atunci parca a organizat un mars pe roti pe itinerarul Bucuresti-Brasov (daca nu ma insel). I-am invidiat.

Si atunci erau mai multi posesori de Daewoo la intalnire. Dar asta e... Macar am "defilat" in toamna lui 2009 pana la Albena :)

Nu reusesc cei din "MatizClub" sa faca o miscare de genul asta prin Bucuresti, daramite la nivel national... Vin matizarii la intalniri doar cand iau chenzina si mai baga ceva benzina in rezervor. Cat sa umple o bricheta.

Am concluzionat ca acum majoritatea posesorilor de Daewoo sunt persoane cu posibilitati financiare care nu le-ar permite luxul de a participa la eveniment de genul asta.

Si cu ce ar semana un mars de masini Daewoo? Masini de epoca nu sunt, ca n-au 50-100 de ani. Nici masini noi, care sa rupa gura targului si sa intoarca privirile nu sunt. Mai degraba cu o coloana de rable in drum spre Remat... :) N-ar starni nici un feeling, poate doar amuzament si compasiune...

Ca sa revin, ma bucur ca am participat la intalnirile nationale ale clubului. Am fost bine primit si m-am simtit ok de fiecare data.

Si sper sa mai particip daca voi putea.

Edited by Julius
  • Like 3

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...