Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Zona Libera

Recommended Posts

Asadar, iata o provocare in urma topicului cu agresivitatea. E clar ca antipatiile existente pe forum se ascund sub diverse forme (inclusiv hulitul sistem de reputatie, folosit la greu tocmai de cei care scriu ca-l considera inutil).

 

Acest topic e liber pentru a spune raspicat ce va sta pe suflet, direct si fara ocolisuri. Ori la modul generic, ori la modul direct (Gigele, nu-mi place culoarea sosetelor tale), ori subtil ... cum doriti. Nu se admit injuriile, nici chiar deghizate.

 

Ia, sa vedem cine sparge gheata in aceste conditii de asumare a propriilor spuse, si fara ascunderea in spatele bulinelor cu +/-.

  • Like 1

Share this post


Link to post

A... un subiect fara subiect. Ce dragut! Inteleg ca esti intr-o tara unde este permis accesul la alcool... Esti la Botosani?

  • Like 2

Share this post


Link to post

Nu-mi plac Gigeii care nu dau cu lunile pe aici, iar cind revin incep cu "Am si eu o problema", dar ei nu pun umarul la problema altuia. Asta e ceia ce ma roade. :D

Share this post


Link to post

Par'igzamplu, la vremile respective, am fost scârbit de modul în care forumişti ca Lucian M sau Cumnatu' (şi nu numai ei) au fost făcuţi uşor-uşor (sau mai repejor) s-o rărească cu gmclubu'.

Chiar dacă erau mai exaltaţi, aveau un farmec al lor pe care nici una din vedetele rămase pe teren nu îl poate egala.

Culmea e că unul din cei care i-au contrat constant (Satori, dar n-a fost el singurul) a cam rărit-o şi el cu clubu'. Noroc că au rămas vedetele, că nu mai rămânea nimic.

Şi-acu' hai cu minuşii... :D

 

LE: Viktor, eşti destul de nou pe aici. Să ştii că sunt destui "Gigei vechi" care dau constant pe aici, dar din timiditate (a se citi lehamite) au cam renunţat să şi posteze.

Edited by rm.popa

Share this post


Link to post

A... un subiect fara subiect. Ce dragut! Inteleg ca esti intr-o tara unde este permis accesul la alcool... Esti la Botosani?

 

Sunt intr-o tara unde nu e permis accesul la alcool, dar am alcool :tongue: exista un subiect si cred ca l-am exprimat destul de clar.

 

Nu-mi plac Gigeii care nu dau cu lunile pe aici, iar cind revin incep cu "Am si eu o problema", dar ei nu pun umarul la problema altuia. Asta e ceia ce ma roade. :D

 

Da, cei care confunda forumul cu un service gratuit, si pe mine ma enerveaza. Mai ma enerveaza cei care nu stiu sa puna o intrebare, si cei care nu fac nici un efort de-a cauta problema lor, pur si simplu posteaza cerand rezolvarea (eventual mentionand si ca "e urgent").

Share this post


Link to post

Bleah, un topic pe care nu poti fi offtopic, e mai interesant sa postezi la "dezmembrata mea".

Edited by tolin
  • Like 2

Share this post


Link to post

Pe mine nu ma enerveaza nimic, eu sunt fericit, Titeica insa raspundea la un interviu de genul cam asa :)

Reporter: Ce va enerveaza domnule profesor?

Titetica: Oamenii prosti!

  • Like 1

Share this post


Link to post

LE: Viktor, eşti destul de nou pe aici. Să ştii că sunt destui "Gigei vechi" care dau constant pe aici, dar din timiditate (a se citi lehamite) au cam renunţat să şi posteze.

 

 

Citind postiri din urma, am reusit sa-i identific pe "Gigeii vechi" care intr-adavar au contribuit cu informatii utile pe acest forum. Mai sus m-am referit la Gigeii care au cont de ani de zile, vreo 20 posturi dintre care 19 incep cu AJUTOR! Ei, asta nu-mi place. Pai chear asa? Ori punem toti umarul, ori ...

Share this post


Link to post

Acest topic e liber pentru a spune raspicat ce va sta pe suflet, direct si fara ocolisuri.

 

Bleah, un topic pe care nu poti fi offtopic.

 

Ba se poate:

 

Pe mine nu ma enerveaza nimic, eu sunt fericit.

Share this post


Link to post

nenea Vaxxi e un geniu, a creat locul perfect pe forum: te enerveaza cineva vii aici si refulezi, te oftica vreunul, vii aici si iti versi naduful, ai pata pe altul, ii dai minus la reputatie pana e mai rau ca mersul pe jos, dupa care desfaci o bere, vii pe topicul asta si schimbi subiectul :) )

  • Like 1

Share this post


Link to post

Io` am vechea mea problema cu fo` doi moderatori ( in ultima vreme chiar fo` 3) care sunt mai invizibili decat LucianM si Cumnatu` si pe care exact in shpitz ii doare de luni de zile ( chiar si ani intregi au trecut fara o singura actiune de moderare....) de bunul mers al forumului.

Se stie care sunt, nu merita mentionati.

 

Si a dracu`, nici posturi minusabile nu au...

Edited by Englishman
  • Like 1

Share this post


Link to post

Topicul asta o sa foloseasca la ceva, or sa se traga concluzii, se vor da indicatii pretioase echipei de moderatori in urma dezbaterilor de aici?

 

De exemplu rezultatul sondajului despre sistemul de reputatie e destul de clar, da' degeaba :D

 

Sau o sa fie un nou topic inflacarat, pe care se agita lumea vreo cateva zile dupa care se pune praful, cam ca pe stirile senzationale din presa romaneasca? :D

Share this post


Link to post

Io` am vechea mea problema cu fo` doi moderatori ( in ultima vreme chiar fo` 3) care sunt mai invizibili decat LucianM si Cumnatu` si pe care exact in shpitz ii doare de luni de zile ( chiar si ani intregi au trecut fara o singura actiune de moderare....) de bunul mers al forumului.

Se stie care sunt, nu merita mentionati.

 

Adica, 2 moderatori care nu mai modereaza (pana la urma alegerea lor) si pe tine te roade ca apar in lista de moderatori ? daca n-ar mai fi in lista de moderatori, ti-ai considera problema rezolvata ?

 

Topicul asta o sa foloseasca la ceva, or sa se traga concluzii, se vor da indicatii pretioase echipei de moderatori in urma dezbaterilor de aici?

De exemplu rezultatul sondajului despre sistemul de reputatie e destul de clar, da' degeaba :D

 

Habar n-am in ce va evolua (sau involua, desigur). Nu s-a inchis sondajul pe topicul despre reputatii :)

Share this post


Link to post

Nu s-a inchis, insa au votat deja peste 50 de forumisti :) Chiar, sunt curios, cati utilizatori activi mai sunt pe aici. Cati posteaza macar o data pe saptamana sa zicem? In afara de Gigeii cu "Ajutoooor" :)

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Adica, 2 moderatori care nu mai modereaza (pana la urma alegerea lor) si pe tine te roade ca apar in lista de moderatori ? daca n-ar mai fi in lista de moderatori, ti-ai considera problema rezolvata ?

 

 

Cu siguranta. :) Asa cum am mai spus si am cam fost tras de urechi ca " n-am alta treaba", nu e cinstit fata de (super) moderatorii care pun pasiune in ceea ce fac.

 

Imi reiterez acum refularea :) ) ( ca e la moda termenul) doar datorita topicului permisiv.

 

Daca in schimb ar fi sa dau un mare plus unui user relativ nou, s-ar duce fara dubii la Viktor. ( cunostinte tehnice, activ, implicat zilnic in viata forumului, bun simt cat cuprinde )

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Nu s-a inchis, insa au votat deja peste 50 de forumisti :) Chiar, sunt curios, cati utilizatori activi mai sunt pe aici. Cati posteaza macar o data pe saptamana sa zicem? In afara de Gigeii cu "Ajutoooor" :)

 

Tre' sa stau sa scriu queryuri de SQL si n-am chef acum. Ochiometric, cam 1 treime au intrat recent.

 

Cu siguranta. :) Asa cum am mai spus si am cam fost tras de urechi ca " n-am alta treaba", nu e cinstit fata de (super) moderatorii care pun pasiune in ceea ce fac.

 

Imi reiterez acum refularea :) ) ( ca e la moda termenul) doar datorita topicului permisiv.

 

Stai sa pricep, tu te ingrijorezi ca moderatorii/supermoderatorii activi sunt nemultumiti ca exista 2 moderatori in lista, care nu mai modereaza ? da' pe moderatori/supermoderatori i-ai intrebat ? poate nici nu stiau ca au problema asta :) )

Share this post


Link to post

...Par'igzamplu, la vremile respective, am fost scârbit de modul în care forumişti ca Lucian M sau Cumnatu' (şi nu numai ei) au fost făcuţi uşor-uşor (sau mai repejor) s-o rărească cu gmclubu'....

Crezi ca numai ei? Multi useri au facut asta...

Culmea e ca nu sint multe persoane agasante in zona, ajung degetele de la o mina...dar sint deajuns sa strice aproape tot...

Pacat, deoarece din cei plecati sau cei care au rarit-o multi erau si meseriasi si oameni de nota 20...

"Daca nu am mai spus-o o repet" (citat din...) degeaba "stii daca nu cunosti"...

Neuronii si cunostintele in plus (de multe ori mult in plus) nu sint de ajuns... in primul rind conteaza sa fii OM, sa tolerezi si pe ala mai "prost" ca tine...

Pe unii i-am intilnit si in realitate...se pare ca asa sint si nu poti sa-i schimbi...

  • Like 2

Share this post


Link to post

sa tolerezi si pe ala mai "prost" ca tine...

Pe unii i-am intilnit si in realitate...se pare ca asa sint si nu poti sa-i schimbi...

Un mare adevar, ti-am mai dat un plus pe linga alea vreo 50 pe care te-ai minunat de unde le primeai :D

De restul pina la 112 sa nu intrebi :) )

  • Like 1

Share this post


Link to post

Stai sa pricep, tu te ingrijorezi ca moderatorii/supermoderatorii activi sunt nemultumiti ca exista 2 moderatori in lista, care nu mai modereaza ? da' pe moderatori/supermoderatori i-ai intrebat ? poate nici nu stiau ca au problema asta :) )

 

E baieti fini si pasionati, n-or sa recunoasca in veci.

 

Fiind un topic liber, in locul unuia dintre cei doi obositi il propun pe Viktor. Si in locul celuilalt, pe Cris06.

Voila, pe sleau.

Daca nu sunt alte...afinitati la mijloc, cred ca nu exista coleg care s-ar impotrivi argumentat acestor numiri.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Ce?!? Da chiar vrei sa ramin singur pe forum? :) ) Nu-mi aduc aminte sa vi dat cuiva vreun minus (-) dar, primul dat va fi celui care ma propus. =))

Share this post


Link to post

Eu propun ca userii cu o vechime mai mica de o saptamana sa nu poata posta fara acordul initial al moderatorului, ceva in genul sectiunii de bursa, asa se evita cele "n" topic-uri noi si inutile deschise de istetii care nu au rabdare sa stea si sa citeasca. Ce parere aveti?

Share this post


Link to post

Ca ne vor trebui vreo 100 de mozi... Si asa multi nici n-au rabdare sa-si valideze contul si posteaza - sau cel putin asa cred ei - folosind butonul Report...

  • Like 1

Share this post


Link to post

Foarte bine, se poate si fara ei nu? :) )

De fapt folosirea butonului report in asemenea conditii se poate numi si autodenuntz, asa-i?

Edited by raven84

Share this post


Link to post

Eu propun ca userii cu o vechime mai mica de o saptamana sa nu poata posta fara acordul initial al moderatorului, ceva in genul sectiunii de bursa, asa se evita cele "n" topic-uri noi si inutile deschise de istetii care nu au rabdare sa stea si sa citeasca. Ce parere aveti?

Nu postare ci creare de topic...sa caute topicul pe problema lui si sa poata eventual posta acolo.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...