Jump to content
Sign in to follow this  
raven84

Agresivitatea

Recommended Posts

Câţi aţi aderat măcar la campanii civice de genul...

 

Că la dat din gură (tastatură) suntem buni toţi.

 

Ia te uita aici: http://www.eunublochezintersectia.ro/ cu un click pe Cauta in orasul tau, daca tot te bagasi si nu cunosti!

 

Sa dam din tastatura e simplu, asa-i, dar nu considera tu, fara sa cunosti, ca toate sunt negre sau albe, da?

Share this post


Link to post

Mă întreb câţi din zmeii (re)educatori de pe forumul ăsta fac acelaşi lucru şi în viaţa de zi cu zi, cu oameni pe care nu îi cunosc...

Forumul este un fel un loc unde oamenii vin sa discute, nu sunt alesi aleator de pe strada. Agresivitatea, cum o numeste colegu', este in acest caz verbala, are loc pe un forum de discutii cu prezenta benevola si este chiar ontopic, in cazul de fata. In grupurile pe care le frecventez (si subliniez "grupurile) fac chestia asta si pun pariu ca si ceilalti o fac. Simplul fapt ca frecventez un grup presupune ca, la un moment dat, principiile acelui grup (sau majoritatea lor) s-au confundat cu ale mele. Nu m-am "inscris" in grupuri care nu satisfac aceste cerinte. Forumul acesta este un astfel de grup.

 

Câţi aţi aderat măcar la campanii civice de genul...

La Hraniti-copiii-cu-un-clic pe Facebook ai aderat? La campania-de-citit-in-public-cu-ochelari-de-soare-pe-nas ai aderat?

 

Că la dat din gură (tastatură) suntem buni toţi.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu credeam ca am sa cer asta vreodata, dar in calitate de initiator al topicului rog un admin sau moderator sa il inchida deoarece a ajuns si asta o zona de dat contre. Pana la urma nu asta doream, plus ca ultimele doua pagini sunt mai mult sau mai putin offtopic.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Pai ce credeai ca rezista baietii sa nu se contreze :drinkers: ? Mai ales ca sint si ontopic ? Unii vor sa fie "primii in frunte" altii vor macar pe locul 2...si altii care fac galerie de pe margine...

Pacat de unii care au un bagaj de cunostinte vast dar expunerea acestora lasa de dorit...de multe ori dau in mistocareala ieftina foarte acida cu pretentie de educatie...

Edited by lascarica
  • Like 5

Share this post


Link to post

Am urmarit si eu ce s-a intamplat si initial am avut impresia ca Tommy si Tolin au exagerat. Dar cu replica asta incep sa cred ca nu au reactionat destul de dur. Pacat ca ai dat cu bata in balta atat de tare aici.

 

 

Nu m-ai inteles.Ideea era ca prin acest comportament sarcastic suportat de mine si nu numai,pe care eu l-am numit umilire[poate putin cam dur numit ]am reusit sa atrag atentia catorva persoane de pe aici ca cei 3 domni intrec uneori masura.

Sant genul care nu iau foc usor,accept sfaturi ce cred ca merita acceptate si luate in seama.Insa toate acestea se pot formula sub cu totul alta forma.

  • Like 3

Share this post


Link to post
... am reusit sa atrag atentia catorva persoane de pe aici ca cei 3 domni intrec uneori masura...

Pacat ca n-ai inteles, nici pana astazi, unde ai intrecut tu masura, evitai suportarea usturaturilor.

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

Ei bine maestre, poate e timpul sa afirmi ceea ce crezi fara obisnuitul sarcasm. Valabil si pentru altii...

 

De altfel...uite, de exemplu, evitam un topic intreg.

Edited by raven84
  • Like 1

Share this post


Link to post

Ba e de apreciat ca mai simte inca ceva, fie si o usturatura. Spre deosebire de altii, al caror şoric s-a ingrosat pana la pietrificare.

Share this post


Link to post

Mama, ce ne-am fi facut noi fara tine, de la pieptul cui ne trageam seva necesara vietii ? Pacat ca te straduiesti sa intepi acolo unde spui ca-i piatra sau poate, nu crezi nici tu ce spui si incerci sa pui un vreasc peste focul deschis.

 

... poate e timpul sa afirmi ceea ce crezi ...

De altfel...uite, de exemplu, evitam un topic intreg.

Sa fac un rezumat, mi-ar fi greu dupa ce am imprastiat crezul in mii de postari. Altfel, sa evitam un topic intreg contravine scopului pentru care suntem aici.

Share this post


Link to post

Sa fac un rezumat, mi-ar fi greu dupa ce am imprastiat crezul in mii de postari.

Maestre, istoria nu se mai repeta insa viitorul e inainte de ce refuzi sa crezi ca prezentul poate fi schimbat?

Share this post


Link to post

Nu stiu, m-ai pierdut in timp, eu privesc in viitor si sunt vazut in trecut. Oricum, nu foloseste cuiva, eu imi neg crezul in fiecare clipa. Ca sa nu spuna vreun superficial ca-i filosofie, exemplific: toata povestea a devenit deja un fel de "masina mea", adica exact ce am criticat.

Share this post


Link to post

... eu privesc in viitor si sunt vazut in trecut...

 

Ca o statuie?

Share this post


Link to post

Am trecut la mima ?

Share this post


Link to post

Cine poate!

Share this post


Link to post

Eu sunt handicapat la asta, vezi bine ca nu pot mima in scris ce vreau sa spun ?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Deci revin la ce am scris mai sus: rog inchiderea topicului :thumbl:

  • Like 1

Share this post


Link to post

Se inchide, da' se deschide Zona libera. Sunt curios ce iese.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...