Jump to content
Sign in to follow this  
Zmeul cel rau

Suntem Golani Sau Nu Mai Suntem?

Vreti sa fie voturile vizibile?  

70 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Propun o chestie: voturile (+ sau -) sa fie publice sau sa nu mai fie!

Edited by Zmeul cel rau
  • Like 8

Share this post


Link to post

Plus pentru transparenta de la mine :)

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ori suntem "da dreapta", ori nu mai suntem !

 

PS Minus da la mine pentru curaj.

Edited by tolin
  • Like 2

Share this post


Link to post

Constat, ca in multe alte cazuri (inclusiv pe la mine la servici), ca atunci cand nu mai avem ceva "concret" (aka tehnic, sofat, intalniri, etc.) de discutat, lumea se ocupa de... politica.

Habar n-am ce draq vreti sa votati "transparent", dar... sunt impotriva. Si nu o sa votez asta :D

  • Like 2

Share this post


Link to post

Sunt de acord.

Putina barbatie sau sânge în p... mouse, nu strica nimanui :P !

Share this post


Link to post

Sa fie publice.. primesc!

La fel şi IP-urile votanţilor şi al votatului, să ştim şi noi clonele cu drept de vot. :mrgreen:

  • Like 1

Share this post


Link to post

Degeaba facem votare, atata timp cat nu se poate face asta tehnic. Cel putin deocamdata, in versiunile urmatoare de IPB poate poate. Da', sa curga voturili !

  • Like 1

Share this post


Link to post

@ Zmeu : un plus si de la mine si un vot pro :)

  • Like 2

Share this post


Link to post

Asta e din ciclul, ne plictisim rau la servici? =)) .

 

Adevarul e ca ma intereseaza extrem de mult cine imi da + si cine -, oricum nu reflecta si nu va reflecta niciodata calitatea informatiilor oferite in postari.

 

In orice caz, am dat pro.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Sistemul de +/- nu a adus din Ppdv-ul meu nici o utilitate forumului in afara de manifestarea (ascunsa) a rafuielilor intre useri. Vot nul, din perspectiva mea sistemul este inutil.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Cum sa nu ? E foarte amuzant sa vezi cum se manifesta oamenii sub protectia anonimatului, cand nu trebuie sa-si asume propriul vot. De-aia ies probabil si rezultatele care ies la alegerile parlamentare/prezidentiale greenguy.gif

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ori ...

Share this post


Link to post

Din partea mea sa nu mai fie deloc. Iar cei ce au pierdut timpul si au proiectat sistemul asta de votare mai degraba lucrau putin la IPB 3.0 sa il faca sa arate ca 2.0, cu butoanele si facilitatile lui, ca tare bun mai era.

 

Stiu ca la vechiul IPB era sistemul de reputatie si, cel "reputat", putea sa vada un log al celor care l-au votat.

Share this post


Link to post

Un DA. :-?

Share this post


Link to post

Stiu ca la vechiul IPB era sistemul de reputatie si, cel "reputat", putea sa vada un log al celor care l-au votat.

 

 

 

Era un addon neoficial, ce-i acum e "inclus din fabrica".

Share this post


Link to post

Sistemul de +/- nu a adus din Ppdv-ul meu nici o utilitate forumului in afara de manifestarea (ascunsa) a rafuielilor intre useri. Vot nul, din perspectiva mea sistemul este inutil.

De data asta sunt de acord cu tine... o mare porcarie. Numai un retard putea sa vorbeasca cu adminii sa-i faca reputatia de la -6 la +25 peste noapte =))

  • Like 2

Share this post


Link to post

Iti dai seama ce idiot e ala care a ajuns la +272, cred ca are clone si le pune la treaba toata noaptea. :) )

  • Like 2

Share this post


Link to post

@ Alezz : Ai perfecta dreptate cu asta. Insa , la fel de bine, tu iti dai seama citi colegi vineaza orice post, bun sau rau, doar pentru a da "-" din motive de rafuiala ?

 

Este careva pe aici caruia sa i se pare relevant faptul ca un coleg, de buna credinta, care da un sfat sau o idee buna pe un topic tehnic primeste "-" de la cine stie ce frustrat pentru care notiunea de valoare este egala cu 0 ? Ceilalti utilizatori, interesati de subiectul in cauza, oare cu ce impresie pleaca de aici ??? "Daca asta a primit '-' inseamna ca bate cimpii ... ".

 

Deci ...

 

LE: Si daca respectivul a apelat la un admin pentru a reseta minusurile primite aiurea, ramine valabila catalogarea ?

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Nu conteaza plus sau minus, important este ca te-ai evidentiat, ca ai obligat pe cineva la un minim efort. Poate n-a tintit bine campul si in loc de plus a dat in minus. :) ) Cine pleaca cu o impresie gresita, trebuie sa fie fericit, a fost pe un forum auto. Acesta-i rolul lor, de-a mari confuzia.

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

In unele cazurile in care mi-am luat minus, mi-am pus intrebarea daca acel cineva stie a explica de ce a dat cu minus. De-ar fi fost voturile vizibil, sugur i-ar fi articulat citeva minusuri, doar ca astfel vom asista la piese de teatru, jigniri ... intre useri.

  • Like 1

Share this post


Link to post

In unele cazurile in care mi-am luat minus, mi-am pus intrebarea daca acel cineva stie a explica de ce a dat cu minus...

E ca la caine sau la delfin, stie, dar nu poate explica.

  • Like 3

Share this post


Link to post

Cel putin sta in banca lui. Dar omul nu.

Edited by Viktor
  • Like 2

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...