Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Modificare iluminare habitaclu Tico

Recommended Posts

Exista si leduri vezi , intermitente , la 12V ..am unul si e verificat

Share this post


Link to post

salutare tuturor si la multi ani!

 

as vrea sa stiu daca mai este cineva pe aici care se ocupa cu shimbarea luminilor din bord.

 

am un tico sx si as vrea sa ii pun doar leduri albe

Share this post


Link to post

Gata mi-am terminat si eu ceasurile .. :) Pareri ??

post-29002-074251900 1296752458_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Iluminarea indicatoarelor eu zic ca e ok. da dracusorul ala nu prea imi place :P Da fiecare are alte gusturi! In clujul asta nu mai aduce nimeni leduri de 3mm de 6 saptamani. Nu stiu ce dracu se intampla. s-au oprit chinejii cu vaporu la o cafea si au uitat sa mearga inapoi la lucru? =)) Funny da trist. Azi iar am dat o tura pe la magazine sa intreb si inca nu au adus ...

Share this post


Link to post

Nu sunt leduri de 3 sua 5 mm sunt leduri smd pe banda . am dat 35 de rog pe o banda de un 1 metru si are o gramada . plus ca e flexibila ;)

Share this post


Link to post

Am facut si eu o modificare simpla la Tico. Am schimbat becurile clasice cu 2 leduri de pozitie. Practic in fiecare soclu sunt 4 leduri alb neon. Numai ca intensitatea pe bord nu este uniforma si dupa cum vedeti in poza de la 60 la 120 capata o tenta de verde. La inceput nu mi-a placut, dar acum dupa un drum mai lung e chiar ok pentru ca nu " iti sare in ochii ". Oricum am o lumina mult mai puternica decat vechile becuri si acum vad si cele 2 indicatoare apa si benzina. Inainte ma chioram sa vad ce indica. Am schimbat totodata si becul de pe consola centrala, iar acum am 1 led rosu. Se vede ok, dar vreau sa ii mai montez unul si pentru partea de jos pentru ca nu are aceasi intensitate cu randul de sus. Dupa ce termin o sa fac o poza sa vedeti si voi.

 

post-22261-0-08327100-1302596300_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Plansa vitezometrului e verde. De aceea capata nuanta

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...