Jump to content
Sign in to follow this  
KzN

Stergatoare Aveo

stergatoare  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Am un aveo 2007 cu 4 usi si recent am schimbat parbrizul si vreau sa schimb si stergatoarele deoarece vechiul parbriz fiind ciobit in multe locuri le-a taiat si lasa multe dare... Acum nu stiu de care sa pun: tot acelea clasice cum sunt pe masina? sau tip nou fara parte metalica, cu suport clasic? Cele din urma mi se par un pic cam inestetice deoarece au prinderea deasupra nu lateral ca la majoritatea auto care le au montate din fabrica... Dar daca sunt mai performante parca merita? Voi ce ziceti?

Edited by KzN

Share this post


Link to post

Eu am trecut de mult la stergatoarele aero si sunt multumit. Oricum nu costa o avere. Daca nu-ti plac iti iei clasice si gata. Gasesti aero si cu prindere in lateral pentru masina ta (in pachete au tot felul de adaptoare) numai ca trebuie sa cauti mai mult.

Share this post


Link to post

ai vreun link pt unele cu prindere laterala? sau macar unde au...ca am tot cautat...

Share this post


Link to post

Stiti cumva cum se desfac stergatoarele cu brat cu tot la Aveo Hb ? Am desfacut piulita din cap si am incercat sa trag de el dar nu iese .

Share this post


Link to post

Gaura din brat se aseaza pe un con, daca n-ai o parghie sa execiti o forta de jos in sus mai mare, incearca miscari laterale, in plan vertical.

 

 

Share this post


Link to post

Mersi Tolin pt . informatie , o sa incerc maine ,am scurgerile infundate si vreau sa vad daca am acces la ele sa le desfund , cand ploua intra apa in masina pe partea dreapta (pasager fata ).

Edited by sparkus

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...