Jump to content
Sign in to follow this  
Razvan_thor

Panasonic Cq-C1400N

Recommended Posts

Va salut cu respect. Detin un casetofon panasonic, modelul cq-c1400n care nu este in stare sa retina posturile de radio pe care eu le programez. Poate metoda mea este de vina. Stiu ca treb sa setezi frecventa respectiva si apoi sa tii apasat pe unul din butoanele numerice 3,4 sec. Gresesc eu cu ceva? Problema apare cand opresc masina, sau scot fata radioului sau scot cheia din contact. La reintroducere nici unul din posturi nu este prezent. Si iar trebuie sa o iau de la capat. Ma poate ajuta cineva? Va multumesc anticipat.

 

 

Share this post


Link to post

Problema este la alimentarea cd-player ului, sunt 2 fire care trebuiesc alimentate cu +12V. Incearca sa faci rost de manual si sa verifici schema electrica.

Share this post


Link to post

Si asta ce presupune? Sa umblu eu in el ? Eu nu ma pricep la partea electronica. Poti sa fi mai explicit te rog?

Edited by Razvan_thor
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii!

Share this post


Link to post

Alimentarea electrica este standard. Gasesti descrierea modului de legare a partii de alimentare pentru orice conector standard ISO.

Daca, desi nu te pricepi la electronica, ai macar o mana dreapta (sau stanga, dupa preferinte, la electrice) si te descurci cu engleza, cauta pe net "standard car audio iso connector pinout".

Altfel, cauta un atelier care monteaza scule si roaga-i/plateste-i sa-ti verifice modul de instalare al sculei.

Share this post


Link to post

Salut.

Din cate imi aduc aminte, exista 2 fire care trebuiesc legate la plus. Unul direct, si altul prin contact. Cred ca au montat doar unul, iar atunci cand tai contactul ramai fara tensiune la scula. Nu e grav, dar trebuie sa mai faci un drum la ''meseriasi''

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...