Jump to content
Sign in to follow this  
argon

Jurnalul Meu

Recommended Posts

Mda, dar 1.6 16V ala are bube din nastere (fulia defazoare, bobine aprindere, etc).

Share this post


Link to post

Neglijabile, mai ales la masinile mai noi in comparate cu avantajele majore :D

Share this post


Link to post

Cat de nou poate fi un Megane din 2005? :rolleyes:

Edited by Wolfman

Share this post


Link to post

Frumusele jantele,sa le invarti sanatos.

 

Totusi,as fi ales 16.greenguy.gif

 

De ce 16? Diametrul total al rotii cu janta de 15 e mai mare decat cu cele de 16.

 

Si cateva poze: post-3429-0-69561500-1312631596_thumb.jpg post-3429-0-12389500-1312631601_thumb.jpg post-3429-0-39035500-1312631605_thumb.jpg

 

Felicitari dar eu as fi facut orice pt motorul de 1.6. Am condus 1.4 16v pe clio si nu se compara cu cel de 1.6 16v cu distributie variabila care trage mult mai uniform si mai bine.

 

Nu conduc eu agresiv de obicei, ci potolit, si cand chiar vreau, sau intr-o depasire la limita daca e cazul, am observat ca pe la 4500 -5000 isi da drumul si motorul asta, trage bine, probabil pe atunci isi arata toti cei 100 de cai.

Edited by argon

Share this post


Link to post

Jantele de mai sus s-au dus demult, mi-au zis atatia ca-s stil cocalar pana am inceput sa le vad si eu asa, acum am de tabla cu capace originale, pe viitor doar originale voi pune, daca mai pun de aliaj.

 

In rest merge de zici ca-i Daewoo, are 130.000 km, n'am schimbat nimic la ea, decat uleiul de la motor, ca s-au facut 30.000 km cu vechiul ulei, si uleiul de la cutie pe care nu l-as fi schimbat daca nu schimbam si sonda de marsarier, asa am luat-o cu ea defecta, boala lor.

Share this post


Link to post

Jantele de mai sus s-au dus demult, mi-au zis atatia ca-s stil cocalar pana am inceput sa le vad si eu asa ...

 

:) ) Copil mai esti.

Frumos e ceia ce-ti place, nu ce spune cineva!

Share this post


Link to post

Frumos e ceia ce-ti place, nu ce spune cineva!

...sau ceea ce iti permiti. Cu alte cuvinte argoane ai aruncat banii pe fereastra, si piesele de Renault nu-s ieftine deloc.

Share this post


Link to post

Ce am aruncat pe fereastra? Le-am dat cu mai mult decat le-am luat

 

si piesele de Renault nu-s ieftine deloc.

 

Asta e un mit, si nu te condamn, ca si eu credeam la fel, piesele sunt ieftine, sau ma rog, ca la alte masini daca stii de unde sa le iei, iti dau un exemplu, la singura sa-i spunem piesa ce am schimbat-o la masina, sonda marsarier la reprezentanta 280 ron, la magazin marca 'Facet' 70 ron. E valabil la orice altceva, toti producatorii fac piese, nu trebuie luate originale Reno, merg si Lemforder, de exemplu la articulatii.

Edited by argon

Share this post


Link to post

Nu la deuuri se referea.

Share this post


Link to post

Eu ma refeream la jante, credeam ca si el.

Share this post


Link to post

Nu am postat demult, inafara de niste jante mai ciudate, dar originale, nu i-am facut nimic, nu s-a stricat nimic.

post-3429-0-55492500-1336757707_thumb.jpg

post-3429-0-61955600-1336757722_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Chiar ca sunt mai ciudate, inca nu (cred ca) am vazut asa model. Pe ce masini le monteaza?

Share this post


Link to post

Kangoo 3, Modus, din cate am aflat.

Share this post


Link to post

Mda, am gasit pe un kangoo ceva asemanator

Renault-Kangoo_2008_photo_21.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...