Jump to content
Sign in to follow this  
piese daewoo

Dezmembrez Nubira 1

Recommended Posts

masina e break are faruri cu lupa ac geamuri etc

tel 0766807576

post-19585-127877890255_thumb.jpg

post-19585-127877891231_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pret faruri? Coloana de directie e reglabila? Care ar fi pretul pentru ea? Cutia de viteze e D-16? :rolleyes: Poti pune o poza (buna) cu fetele de usi, mai ales cele din fata?

Multumesc anticipat, Mugurel!

Share this post


Link to post

faruri 3mil amandoua

coloana reglabila 150 lei

cutia nu situ ce e trebui e sa ma uti daca e d16

Share this post


Link to post

M-am interesat, cu toate ca la motorul de 2000 cutia e D-20, are aceleasi rapoarte cu D-16 pentru Euro 2, dar nu pot fi sigur...Ambreiajul e acelasi... Mai cercetez...

Oricum, multumesc Mugurel, mai am nevoie si de alte piese marunte, sa vad daca strang banutii in timp util... :(

Edited by nino

Share this post


Link to post

Salut,

 

Un pret pentru supapele de proportionare, te rog. Multumesc.

Share this post


Link to post

De la pompa de frana:

Share this post


Link to post

Daca din pompa de frina pleaca 2 conducte, astea intra intr-un dispozitiv. Asta e ceea ce ma intereseaza. E usor de recunoscut, are 2 conducte care intra (cele de la pompa de frina) si 4 care ies si se duc catre fiecare roata.

 

Daca din pompa pleaca 4 conducte, asta e, nu imi e de folos.

 

LE: NU despre SUPAPELE PUSE DE NINO este vorba !!!

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Sorry, Salex... :-?

Share this post


Link to post

Spune-mi daca din pompa pleaca doar 2 conducte sau daca pompa arata ca in poza postata de nino. Daca e cu 2 conducte, atunci fac niste poze ca sa identifici exact supapele limitatoare si le si iau.

Share this post


Link to post

Salut. Am facut o poza la supapele de proportionare/limitare. Spune-mi, te rog, daca le mai ai si, daca da, cit ma costa.

Supape.jpg

Share this post


Link to post

masina are mtor 2000 8 valve benzina fa mi ofertga pe piesea aia

Share this post


Link to post

Daca piesa are 6 conducte (2 IN si 4 OUT, adica exact cum arata in imaginea asta ) pretul ei ar trebui sa fie sub pretul unei pompe de frina. Cum o pompa de frina noua costa intre 35-50 USD, sint dispus sa ofer 20USD deci 70-75 lei.

Share this post


Link to post

Am nevoie de mufa blocului de lumini.

Share this post


Link to post

Blocul de lumini are doua mufe, una neagra, mai mare, care intra direct in bloc (asta ma intereseaza pe mine) si alta mai mica, alba, la care se conecteaza prin intermediul unor fire (mufate) ce vin impreuna cu blocul.

 

Nu stiu ce pret sa ofer, habar n-am cat poate costa.

 

 

Inteleg ca esi in Craiova; am mai gasit o mufa si la Braila, sper s-o gasesc totusi in Bucuresti, s-o pot lua astazi - daca nu, sa vad de unde o pot lua mai repede, poate gasesc pe cineva care s-o aduca mai rapid decat posta / curierii..

Share this post


Link to post

Compresor a/c ? si un pret in cazul in care'l ai

ps: sper ca compresorul e stas pentru toate motoarele

Share this post


Link to post

Spoilerul de fata este intreg? Adica sa nu fie crapat sau cu urechile de prindere rupte. Din ce stiu eu, este cu tot cu bara metalica. Care ar fi pretul?

Share this post


Link to post

Ofer 200ron pe faruri. Sticla e matuita si oricum trebuie schimbata. Daca esti de acord da un PM. Daca nu, bafta la vanzare! ;)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...