Jump to content
Sign in to follow this  
neonne

Magazine piese dezmembrari

Recommended Posts

I-mi puteti da niste numere si adrese de la niste magazine sau shroturi de piese de daewoo sh.

 

 

Multumesc

Share this post


Link to post

N-u, căci nu ţi-ai completat locaţia !

Share this post


Link to post

Si ce daca nu si-a completat locatia?

Nu mai fi asa de rau, VAXXI...

@neonne... vezi in Vit-a'n, ca trebuie sa gasesti cate ceva...

Share this post


Link to post

pai daca e din sighetu' marmatiei si vrea un buton de far de ceatza sh? crezi ca ii foloseste faptul ca il gaseste in vitan-buc.?

Share this post


Link to post

eu sunt din jud. humedoara, dar nu conteaza, eu am firma de transport si camioanele mele umbla in toata tara. (nu am multe 3 :( 7,5t) ori unde e shrot de piese auto daewoo, dar sa nu fie in centrul orasului pentru ca nu are cum sa intre camioanele acolo, pe centura sau pe langa oras undeva.

 

- am nevoie de corp clapeta espero (acolo unde este acceleratia, sensorul de relantiu, etc si de unde pleaca galeria in filtrul de aer)

 

 

stiti la ce ma reler ?

 

 

merci

Edited by neonne

Share this post


Link to post

...da pe langa vitan si in targul vitan gasesti piese de Daewoo.. mai exact targul se numeste AUTOVIT...si pot ajunge camioanele ca merg pe centura ies la catelu si o iau pe cheiul dambovitei si la prima intersectie cand vin dinspre Catelu(un sat sau ce vrea sa fie.... :) ) o sa vada targul de masini autovit pe stanga... :thumbl:

Share this post


Link to post
eu sunt din jud. humedoara, dar nu conteaza, eu am firma de transport si camioanele mele umbla in toata tara. (nu am multe 3 :(   7,5t) ori unde e shrot de piese auto daewoo, dar sa nu fie in centrul orasului pentru ca nu are cum sa intre camioanele acolo, pe centura sau pe langa oras undeva.

 

- am nevoie de corp clapeta espero (acolo unde este acceleratia, sensorul de relantiu, etc si de unde pleaca galeria in filtrul de aer)

stiti la ce ma reler ?

merci

 

Sau in Voluntari la Rompetrol( e magazin in incinta peco-ului) . Camioanele merg pana acolo ca e inainte de intrarea pe centura .

App. e vorba de voluntari - bucuresti

Share this post


Link to post

am fost plecat la iasi si doar astazi am ajuns, am cumparat niste piese de la nicu barbu si am gasit si corp clapeta sh tot la el foarte ieftina.

 

multumesc pentru raspunsuri.

Share this post


Link to post

Gasesti in Bucuresti pe strada Avionului (import piese SH Daewoo)

Share this post


Link to post

Unde pe strada Avionului ?

O adresa ceva .

Share this post


Link to post
Unde pe strada Avionului ?

O adresa ceva .

La numarul 24 este un magazin de piese si un service auto.Poate ca acolo.Cand am trecut eu era un Tico in fata.

Cum intri din Barbu Vacarescu pe partea dreapta la vreo 200m.

Share this post


Link to post

:-W Foarte slaba oferta acolo !!!!!!!!

Share this post


Link to post

Amendez ce am scris mai sus. este putin mai departe.motoare multeee...de toate.da' scumpe.Era un arab care mi-a cerut 800.000 pe placa de la haion(tico).Mult tare.

post-1228-1117710073_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Daca mai treceti pe-acolo intrebati va rog de o chiuloasa in stare buna de nubira 2.0l sau de leganza 2.2l . Daca aflati ceva PM me ! 10x

Share this post


Link to post

Este o locatzie ,la iesirea din buc prin pantelimon ,visavis de "LukOill"

Share this post


Link to post
Daca mai treceti pe-acolo intrebati va rog de o chiuloasa in stare buna de nubira 2.0l sau de leganza 2.2l . Daca aflati ceva PM me ! 10x

 

 

Suna-l aici: 0724967766

Pretul e negociabil, sint niste arabi acolo, asa ca... :banana:

 

Apropo, un radiator de Cielo? Cineva...?

Share this post


Link to post

Caut si eu un actuator sau solenoid de la portbagaj Cielo pentru Deschidere Electrica Portbagaj, este cineva care ma poate ajuta? Nu am gasit nicaieri, nici pe net, nici la fata locului. Multumiri.

 

P.S.: Nu dati cu pietre ca-s mic si eu :D

Edited by Siconi

Share this post


Link to post

Salut , am cumparat vara trecuta un cielo din 95 , model hatchback si as vrea sa ii fac cateva modificari. vreau sa incep cu niste jenti , dar nu am foarte multi bani. Un prieten mi-e spus ca as putea sa gasesc jenti la preturi accesibile la dezmembrari. Am fost la remat pe soseaua de centura si nu am gasit , le fel si pe vacaresti. As vrea sa stiu si eu daca exista un astfel de parc de dezmembrari numai cu masini daewoo sau , "si cu" , si cam pe unde ar fi.

PS : imi pare rau daca am postat unde nu trebuia dar sunt incepator in ale forumului :D

 

Da, ai postat unde nu trebuia. :) Pe viitor foloseste functia .

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Mai este un depozit de dezmembrari la locatia din atasatment ( Str Musetesti nu stiu ce numar, in capatul strazii ) . Oricum, mie mi se par exagerat de scumpe. Am dat pe bagheta aia de plastic de deasupra lunetei pentru Cielo 20 RON ceea ce mi se pare exorbitant tinand cont ca este un amarat de plastic. Sfatul meu, daca aveti nevoie de ceva de inlocuit, vorbiti cu mecanicul ( daca aveti unul ), el cu siguranta are intrarile necesare pentru a obtine ce aveti nevoie repede si ieftin.

post-3313-1159699439_thumb.jpg

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Am mai scris si eu de arabetii astia din st. avionului. Scumpi, au o nesimtire grasa dar daca ai nevoie de ceva neaparat poti trece peste "amanunte" si iti poti gasi ceva acolo. Au ceva marfa.

Share this post


Link to post

Am auzit ca e un parc de dezmembrari pe autostrada Bucuresti-Pitesti.Stie cineva nr de tel de acolo?Multumesc!

Share this post


Link to post

Este ceva. Nu stiu exact la ce kilometru, dar parca este mai aproape de Pitesti. Trec mereu pe langa ei, da nu m-am oprit niciodata. Este acolo de ceva timp, insa nu prea am vazut Daewoo-uri. Poate cand o sa am timp/nevoie de ceva o sa opresc.

Share this post


Link to post

Nu,este unul mai aproape...pana in Bolintin pe stg

Share this post


Link to post

Inseamna ca e altul acolo unde zici tu. Uite o sa tin minte maine cand vin in Bucuresti la ce km este ala de care zic eu.

Share this post


Link to post

Gata, am revenit cu informatia. Km este 101-102 pe dreapta pe sensul Buc-Pit

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...