Jump to content
Sign in to follow this  
cchrism

Piese Matiz

Recommended Posts

M-ar interesa niste deflectoare de aer pt Matiz...cine are de vanzare sa-mi dea un privat cu nr d tel sau il rog sa ma contacteze p nr 0727 744 575...tnx anticipat

 

 

www.autodaewoo.ro

Share this post


Link to post
stie cineva conectorii pentru farurile de ceata Matiz unde se gasesc? (proiectoerele au scoase niste fire care se termina cu conectori) sau cablajul complet cat ar costa?

 

:scarpin:

multumesc!

Ce treaba ai cu conectorii pentru faruri de ceata? Acolo poti pune un papuc simplu.

Share this post


Link to post
Ce treaba ai cu conectorii pentru faruri de ceata? Acolo poti pune un papuc simplu.

 

ai si tu dreptate,

vroiam sa nu tai firele si sa folosesc mufa cu care vine proiectorul de ceata din fabrica, de fapt o varianta si mai buna ar fi sa scot firele care sunt deja la proiector si sa le leg pe ale mele (mai groase) direct inauntru, nu?; dar mi-e ca daca demontez proiectorul nu mai este etans dupa ce il montez la loc si ori intra apa ori transpira...

 

:redface: Oricum spre rusinea mea, le-am cumparat de ceva saptamani si nu m-am obosit sa le montez inca.

Sambata vreau insa sa demarez operatiunea (sper sa o termin tot sambata :mrgreen: ).

 

Multumesc!

Share this post


Link to post
Salutare.Revin si eu dupa luni si luni , polita spate unde se gaseste?Am incercat la reprezentante si se aduc doar pe comanda iar pe comanda nu se poate ca nu au :(

 

 

Se numeste tableta portbagaj eu am luat de la Carpati din Bucuresti

Share this post


Link to post
Se numeste tableta portbagaj eu am luat de la Carpati din Bucuresti

 

am vazut ieri in bucuresti la un magazin linga magazinul de incaltaminte care e visavis de fostul cinema gloria.

locatie magazin

Edited by gion

Share this post


Link to post

super preturi la magazinul de pe crizantemelor( langa margeanului si antiaeriana 13 sept) piese nukmai originale la pret de importator. pt sume mai mari face si discount

Edited by Mircea
Zau? Si tu cu cielo faci reclama gratis sau cum? :-w

Share this post


Link to post

salutare..ca tot omu care are probleme vin si eu cu o intrebare: unde gasesc proiectoare de matiz originale?..sau cel putin sa arate la fel ca cele care vin din fabrica..daca aveti vreo idee..astept

Share this post


Link to post

La aproape orice magazin de piese Daewoo la exorbitantul pret de 320 Ron ( se vand si la bucata :D ).

Edited by nonel

Share this post


Link to post

hehe...merci nonel dar nu la magazin daewoo ma refeream pt ca pretul il stii prea bine si il stim cu totii...poate stie cineva un magazin de piese din import mai mic si ascuns pe undeva prin bucuresti care comercializeaza proiectoare de maty...daca nu ne-am luat dacie..gaseam pe toate drumurile

Share this post


Link to post

ca tot veni vorba de proiectoare cineva facuse "rost" de ele...de unde ai facut rost frate ca vreau si eu...sau daca stie cineva un spoiler de matiz cu tot cu proiectoare e bun si ala..dam banu'..am cautat pe la dezmembrari dar fara succes..orice idee este binevenita..ceau

Share this post


Link to post

Filtru ulei+filtru aer+filtru benzina ( toate GM Genuine Coreia) + 3 l ulei deu (api sj 5w-30 maid in iuropian iunion, formuleitid in Frans ) special pt. matiz si tico = 147 lei. Magazinul acsa de pe Brancusi.

Share this post


Link to post

Salutare,

 

am observat ca am tripla pe stanga un pic sparta, pare ca ar fi sarit o piatra, la ce pret mai ajunge o tripla?

Multam!

Share this post


Link to post

Luat azi de la Augsburg militari:

 

Filtru benzina matiz bosch - 38 lei

Filtu ulei matiz bosch- 16 lei

Share this post


Link to post
http://www.autoware.ro

--------------------------------

Cei de aici sunt cam dotati.

Ma intreb preturile sunt mari sau sunt bune?

Sa nu uitam sa luam in calcul si TRANSPORTUL ca magazinul este in Baia MARE! :(

...

 

Curea distributie + rola: 110 lei;

Curea alternator: 28 lei;

Furtun admisie aer (filtru->corp clapeta): 35 lei;

Transport la GL: 16 lei.

 

On-line au cataloage de piese pentru gama Daewoo.

Daca aveti intrebari trimite-ti-le e-mail pe adresa de contact.

O mica problema ar fi plata, care trebuie facuta in avans pentru piese. Probabil ca unii romani mai plaseaza comenzi si apoi se razgandesc...

Share this post


Link to post

Am gasit un magazin de piese pe strada Crizantemelor, Nr. 1 C, sector 5, in bucuresti: SC General Auto Trade S.R.L.

Au 90% piese coreene pt toate modelele Daewoo.

Telefonul lor e 0238 711 016.

post-7343-1194879428_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Am nevoie de preferabil din dezmembrari.

 

1. - TRAVERSE RADIATOR INFERIOARA SI SUPERIOARA

 

2. - BARA DE TORSIUNE

 

3. - SUPORT BARA TORSIUNE DREAPTA, pentru un Matiz bolnav

 

Astept oferte aici sau indrumati-ma catre "dezmembratori" din bucuresti si din tara.

 

Multumesc.

 

PS. De ce sunt diferente asa de mari ? Intr-un loc traversa de radiator inferioara noua e 80 RON in altul 196 RON ???

Share this post


Link to post

Gasesti sectiunea dedicata service-urilor, magazinelor de piese (noi sau din dezmembrari) aici.

 

Acest topic este doar pentru a posta preturi de piese.

Share this post


Link to post

Salutari la toti membrii acestui forum!

 

Recent am cumparat un Matiz lovit ( impact lateral cu un parapet iar apoi frontal cu un stalp de beton - rezultat avarieri grave, dar surprinzator motorul intact ) si as dori sa ma informati si pe mine, daca se poate, asupra unor preturi pentru piese si caroserie si unde as putea sa le gasesc. Mai are viata aceasta masinuta si decat sa aiba soarta dezmembrarii, m-am decis sa o salvez. Mentionez ca sunt din Bistrita si pt piese as prefera ceva magazine on-line . Ma intereseaza pentru inceput asa:

 

1. Aripa dreapta fata

2. Usa dreapta fata

3. Radiator

4. Faruri stang si drept fata

 

si cel mai important 5. Cadru longitudinal fata

 

Cu multumirile de rigoare pentru atentia acordata citirii acestui post, astept raspunsurile voastre.

Share this post


Link to post

M-ar interesa si pe mine 1 bucata curea distributie matiz+ rola aferenta.Stie cineva cati bani trebuie sa-mi pregatesc?am fost la magazinul ala de pe crizantemelor...si acolo ..curea distributie 105 ron ; rola 60 si ceva ron.mi se pare cam mult...

Share this post


Link to post
Am gasit un magazin de piese pe strada Crizantemelor, Nr. 1 C, sector 5, in bucuresti: SC General Auto Trade S.R.L.

Au 90% piese coreene pt toate modelele Daewoo.

Telefonul lor e 0238 711 016.

 

piese originale n-am ce zice.dar preturile sunt exagerate.curea distributie ..105 ron...rola intinzatoare 80 ron. de la alt magazin am luat amandoua cu 120 ron..si asa cam scump..parerea mea.deci...sfatul meu ..ocoliti`l

Share this post


Link to post

Pt cine are si doreste sa ma ajute . caut Parbriz pentru Matiz cu parasolar , din dezmembrari stare buna . Trebuie sa fac ITPul in februarie si imi trebuie urgent .

Share this post


Link to post

am cautat azi baterie bosch de 35 Ah pe la autovit si pe la 3 magazine daewoo si nu am gasit, a gasit cineva de curand pe undeva?

Share this post


Link to post

Cauta pe strada Masina de Paine , dar nu Bosch ci Varta de 45 de amperi. Are aceleasi dimensiuni dar amperaj mai mare.

Share this post


Link to post

baterie varta am gasit la magazinele de langa autovit la 240 de ron cu verificare si garantie dar eu caut bosch

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...