Jump to content
Sign in to follow this  
cchrism

Piese Matiz

Recommended Posts

Capat de bara 105 lei bieleta 87 de lei pe Iuliu Maniu fatain fata cu Bingo este un magazin si gasesti acolo preturi convenabile

 

iar manopera pentru amandoua este 100 de lei si garantat vorbesti cu vanzatoarea si te ajuta ea

 

iar manopera pentru amandoua este 100 de lei si garantat vorbesti cu vanzatoarea si te ajuta ea

  • Like 1

Share this post


Link to post

Stie cineva ceva despre bratele cu pivot 'Car Dex' made in korea? am luat ca altele nu aveau pe stoc, au fost ieftine.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Sunt bune stai linistit, tot ce vine pe korea e bun, cu mici exceptii cand mai au defecte de fabricatie. Posibil sa trebuiasca sa cumperi si bucsile de la bara stabilizatoare . O poza la pachet cu ce contine imi dai sa vad?

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii!

Share this post


Link to post

Salut

 

Stie cineva unde gasesc ulei de motor GM 5W30 sau Valvoline SynPower 5W30 in Bucuresti, ieftin si de incredere?

Share this post


Link to post

Salut Vivaldi.

 

Ulei GM 5W-30 gasesti la magazinul de la Apaca,

Liliana - 0744360570, pe Iuliu Maniu, De la Apaca catre Politehnica 200 de m pe partea dreapta : Bidon de 2.7 L undeva la 80 RON am intrebat eu sapt trecuta.

Sau mai era cineva pe un alt forum :

Vand ulei GM :

5W-30 DEXOS 2 - bidon 5 litri = 110 RON

5W-30 DEXOS 2 - bidon 1 litru = 26 RON

10W-40 - bidon 5 litri = 80 RON

10w-40 - bidon 1 litru = 20 RON

Livrare personala in Bucuresti.

Cu stima,

George 0722-377-227

Pt.comenzi puteti folosi si adresa de mail ulei.gm@gmail.com

 

Sper sa-ti fie de ajutor. Bafta !

Edited by SiNnY

Share this post


Link to post

Salut

 

Stie cineva unde gasesc ulei de motor GM 5W30 sau Valvoline SynPower 5W30 in Bucuresti, ieftin si de incredere?

 

inainte de orice manevra in materie de ulei, citeste topicul "uleiuri recomandate"

  • Like 1

Share this post


Link to post

inainte de orice manevra in materie de ulei, citeste topicul "uleiuri recomandate"

Am citit ultimile 30 de pagini din acel topic si dupa mintea mea am ajuns la concluzia ca cele mai potrivite ar fi aceste daua tipuri de ulei.

Daca tu recomanzi altceva te rog sa imi spui.

  • Like 1

Share this post


Link to post

@Vivaldi:

La Rădăcini din zona Gării de N (Griviţei) au promoţie la uleiul GM-Daewoo 5w30, iei 3 l şi ai filtrul gratis. Pe filtru scrie "pentru

Tico şi Matiz" şi costă 1 milion pachetul, sau aşa ceva (am luat mai multe şi nu mai am bonul). Ca să nu fiu off-topic aş adăuga

că jantele de matiz de acolo sunt fff scumpe faţă de cum speram eu (1 mil 400.000). Ştie cineva altele mai ieftine?

Edited by Tevez

Share this post


Link to post

@Vivaldi:

La Rădăcini din zona Gării de N (Griviţei) au promoţie la uleiul GM-Daewoo 5w30, iei 3 l şi ai filtrul gratis. Pe filtru scrie "pentru

Tico şi Matiz" şi costă 1 milion pachetul, sau aşa ceva (am luat mai multe şi nu mai am bonul). Ca să nu fiu off-topic aş adăuga

că jantele de matiz de acolo sunt fff scumpe faţă de cum speram eu (1 mil 400.000). Ştie cineva altele mai ieftine?

Poti sa pui o poza cu bidonul? :)

unde este facut uleiul?

Eu janta am luat acum o luna tot de la un magazin radacini din Iuliu Maniu nr.246 tel 0728.87.11.35 (sper sa nu fie reclama) am dat pe ea 108 ron neagra dar era ultima pe stoc. Suna si vezi la ce pret mai au. Mie mi-a lasat impresia ca se pot negocia preturile.

 

Te intreb de ulei pt ca tot la magazinul asta avea niste ulei Daewoo la bidon de 2,8l- 75 ron, dar era facut in Corea si bidonul arata tare dubios.

Edited by Vivaldi

Share this post


Link to post

Termostat Tico e acelasi cu cel de Matiz? pret 25 ron.

Share this post


Link to post

Uleiul e făcut în Coreea şi cutia este într-adevăr cam dubioasă. Vânzătoarea spune că e foarte vândut şi n-a insistat deloc să iau ceva mai scump, cum se

face de obicei. Mecanicul spune şi el că e în regulă, mai ales că eu am de gând să schimb mai des uleiul şi filtrele, pentru orice eventualitate.. :rolleyes:

Aici poze cu uleiul şi filtrul. Eticheta în româneşte am pozat-o dar nu se înţelege nimic, mai fac azi o poză la cutia cu cca. 300 ml ce au rămas de la servis.

 

post-27667-066280000 1289296438_thumb.jpg

post-27667-043956900 1289296447_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Delco Matiz (Coreea) 297 Lei

Filtru Benzina Matiz (Coreea) 20 Lei

Magazin cu piese Daewoo pe Baba Novac colt cu Rasurii (pe langa strada Poporului) in Constanta

Edited by cristiangabi

Share this post


Link to post

 salut , eu mi-am cumparat un eleron in urma cu 2 ani de pe giurgiului , kiar vis a vis de radacini e un magazinas cu preturi rezonabile , cam tot ce am gasit aici e mai ieftin cu 10-20%  decat la vestitul King de la eroii revolutiei (desi aici gasesti orice prostioara care iti trece prin cap)

 

eleronul a venit p comanda in 2 ore si parca a costat 1.5 mil evident nevopsit (vezi ca trebuie dat si cu primer)

 

p.s. e f indicat acest accesoriu :) ) intre 200 - 240 avea o mica vibratie , de cand i-am pus eleronul sta si pe curbe la 200 :) )

 

 

Salut.

In urma unui eveniment nefericit in care am reusit sa sparg luneta si sa indoi usa portbagajului a trebuit sa le schimb pe acestea cu un alt haion.

Am gasit unul la dezmembrari destul de ieftin, dar cu o singura problema. Are gauri de eleron. Eu nu aveam eleron inainte.

Acum, intrebarea mea este: unde pot sa gasesc un eleron cat mai ieftin (la dezmembrari nu am gasit), sau daca nu gasesc eleron cat de cat ieftin, cam ce solutii as avea sa acopar acele gauri din haion destinate prinderi eleronului?

 

Va multumesc anticipat.

 

O zi frumoasa.

Share this post


Link to post

Un parbriz cat costa? Coreean ceva, ca Saint gobain sau Pilkington stiu @-)

Edited by argon

Share this post


Link to post

-sonda lambda -190 lei (Coreea) +20 de lei transport prin curier

-ulei Mobil1, 10w40-78 lei (4l)

-filtru ulei -15 lei

-filtru benzina -23 lei

-cauciucuri Debica Frigo2-150 lei cu montaj inclus+azot

Edited by SireHD

Share this post


Link to post

A pus cineva pe masina filtru de ulei Herth Buss Jokoparts ? Am gasit si filtru de benzina tot aceeasi marca.

Share this post


Link to post

capota matiz 490 lei, am vazut pe soseaua giurgiului la bacovia

Share this post


Link to post

Un radiator de ac de matiz unde sa caut,poate fi si sh?

Share this post


Link to post

Cauta la magazinele cu piese ptr Daewoo, ca se gaseste. Mai sunt magazine care aduc la comanda orice piesa. Se mai gaseste la comanda pe internet. Sunt bune si SH-urile, la dezmembrari/dezmembratori, pret sub 50%. Cauta, de exemplu la forumul de aici BURSA.

Nu e clar ce cauti, dar nu conteaza aici, ci cand cumperi. La racire e radiator, la AC ii zice condensor (sta in fata radiatorului). Bafta.

Edited by tomis

Share this post


Link to post

am cumparat de curand butoanele de la geamuri electrice(originale) la incredibilul pret de 49,5RON

Share this post


Link to post

Acumulator auto

-ZAP 35Ah la 193 lei fabricatie Polonia

-Caranda 35Ah fabricatie Romania la 180 lei

 

Preturile sint valabile cu bateria veche la schimb.

 

Adresa : Bucuresti, sect.1 Str.Arhitect Ion Mincu 17 (magazinele sint pste strada unul de altul)

Edited by gion

Share this post


Link to post

am cumparat de curand butoanele de la geamuri electrice(originale) la incredibilul pret de 49,5RON

 

De unde?

Share this post


Link to post

De unde?

scuze pentru intarzierea cu care am raspuns acsa.ro este site-ul unde vei gasi si 2 adrese din bucuresti

 

magazinul este pe undeva pe la mihai bravu(prosper)

 

 

celalalt magazin este pe undeva prin titan nu stiue exact unde

 

 

Share this post


Link to post

acsa.ro

 

Merci de site ... Vad ca au multe piese ...

 

Site-ul este actualizat? O janta e 60 Ron...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...