Jump to content
Sign in to follow this  
cchrism

Piese Matiz

Recommended Posts

Am vazut in magazin doua preturi la far fata Matiz, 115 RON, respectiv 306... de unde diferenta asta? Cica unul ar fi manual, si celalalt electric la reglaj. Cine cunoaste detalii? Eu reglez luminile sus-jos, din habitaclu, iar stanga-dreapta cu surubelnita de la far. Vanzatoarea nu a stiut sa-mi zica ce si cum imi trebuie.

Share this post


Link to post

Farurile originale au fost mai mereu pe la 250-270 lei. Astea de 120 zice ca nu au motorasul, asa ca nu va mai merge sus-jos din habitaclu si va ramane si o mufa in aer. Au aparut mai de curand si se pare ca sunt China. De vazut.

Share this post


Link to post

Exista vreo pasta de polisat plasticul? Poate reusesc sa le slefuiesc putin pe astea actuale.

Share this post


Link to post

Stie cineva unde gasesc instalatie de AC second pentru matiz?

Multumesc!

Share this post


Link to post
Stie cineva unde gasesc instalatie de AC second pentru matiz?

Multumesc!

De 2 saptamani mi-am pus in Craiova, la un service al carui patron aduce si masini second hand pt dezmembrari din Italia.Pret final:1600 ron.(1300 instalatia+150 manopera+50 gariturile torice+ 100 benzina pana la Craiova).

Mai gasesti la www.rxm.ro la 1200ron, e firma din Iasi, dar nu stii daca iti trimite tot (eu i-am intrebat despre suportii de prindere si nu au stiut daca sunt sau nu, dar mai sunt si alte chichitze). De preferat e sa iei din dezmembrari, dar cel care monteaza sa desfaca el de pe masina cu instalatia de schimb.Poti avea surprize de tot felul...

Am optat pt aceasta solutie deoarece la mine in oras nu gaseam garnituri torice nici la comanda...

Share this post


Link to post
De 2 saptamani mi-am pus in Craiova, la un service al carui patron aduce si masini second hand pt dezmembrari din Italia.Pret final:1600 ron.(1300 instalatia+150 manopera+50 gariturile torice+ 100 benzina pana la Craiova).

Mai gasesti la www.rxm.ro la 1200ron, e firma din Iasi, dar nu stii daca iti trimite tot (eu i-am intrebat despre suportii de prindere si nu au stiut daca sunt sau nu, dar mai sunt si alte chichitze). De preferat e sa iei din dezmembrari, dar cel care monteaza sa desfaca el de pe masina cu instalatia de schimb.Poti avea surprize de tot felul...

Am optat pt aceasta solutie deoarece la mine in oras nu gaseam garnituri torice nici la comanda...

 

Te rog lasa-mi cumva numarul de telefon pentru a putea legatura cu cineva de la service-ul la care ti-ai montat instalatia de aer conditionat.

 

Merci!

Share this post


Link to post
in weekend voi monta cu pretender deschiderea electrica la haion si voi reveni cu preturi.

cine mai e din iasi si vrea sa isi monteze sa-mi dea un PM

 

 

cat te-a costat deschidere electrica la haion?

zi si cum procedat ...

 

ms

Share this post


Link to post

M-ar interesa si pe mine o tavita de cauciuc pentru portbagaj pentru Matiz.

 

Anuntati-ma va rog daca stiti de unde si ceva preturi. Cel mai mult mi-ar conveni ceva pe aproape - Oradea, Timisoara, Arad sau Cluj-Napoca. (Sau prin Oltenia ca mai am drumuri pe acolo din cand in cand: Dr. Tr. Severin, Motru...)

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Salutare !!

 

Daca a mai vazut cineva protectii de cauciuc pentru pedale de Matiz, il rog sa-mi dea de stire cu un PM si eventual, daca are drum in concediu, la mare, chiar sa le cumpere. Fac cinste maxima cu gratar si bericica rece. :osanale: , in padure la Olimp.

In C-ta aveau la un singur magazin si ultimele le-am cumparat eu si de atunci, nu au mai adus.

Merci anticipat.

 

 

Respect !!

Edited by free_spirit

Share this post


Link to post

Eu mi-am pus de dacie... se potrivesc destul de bine.

Share this post


Link to post
Eu mi-am pus de dacie... se potrivesc destul de bine.

 

 

Neeaaahhh !!

Share this post


Link to post

De unde cumpar si eu un kit reparatii etrieri? am facut comanda pe autodawoo dar vad ca nu se misca nimic, si nici la telefoane nu raspund. :(

Share this post


Link to post

"am facut comanda pe autodawoo dar vad ca nu se misca nimic, si nici la telefoane nu raspund. "

Ai primit un e-mail de la ei pt confirmare?Confirma-l (introducand mesajul "tip" trimis de ei) si apoi te contacteaza ei.Si eu am dat o comanda si le-am spus ca nu pot fii gasit la telefon si vad ca nu trimit nimic. Vezi si la autokarma.

Share this post


Link to post

Am trimis si acea confirmare primita imediat dupa comanda! Dar de 2 zile sa nu raspunzi la nici unul din telefoanele afisate? Am cautat si la autokarma dar nu au.

Share this post


Link to post

O distributie de matiz cam cat mai costa si pe unde pot gasi?

Multumesc

Share this post


Link to post

Salut, in Braila un magazin cu preturi bune si marfa de calitate pe unde as putea gasi?

Share this post


Link to post
Daca a mai vazut cineva protectii de cauciuc pentru pedale de Matiz, il rog sa-mi dea de stire cu un PM si eventual, daca are drum in concediu, la mare, chiar sa le cumpere.

In C-ta aveau la un singur magazin si ultimele le-am cumparat eu si de atunci, nu au mai adus.

 

 

Daca inteleg bine si te referi la imbracamintea cauciucata de la pedale, cele de frana si ambreiaj parca sunt la fel iar in Timisoara am gasit la un magazin de piese auto Daewoo de pe Calea Buziasului si sunt cativa lei, deloc scumpe.

Share this post


Link to post
Cumparat astazi capace originale Matiz cu 50 lei\setul

Modelul cu 5 brate

Magazinul este vis-a-vis de Taxe si impozite pe Str.Nitu Vasile

Super tare, nu cumva in viitor ai drum si pe la plaja? ca tare de mult caut si eu pe astea originale si mai ales la pretul asta...

Share this post


Link to post

Are idee cineva cat costa plasticul care acopera ceasurile din bord la Matiz?

Share this post


Link to post

Salut,

am avut zilele astea o problema cu scutul de la evacuare la Matiz si la magazinul de piese mi-au spus ca piesa ma costa 35 de lei aprox. Poate sa-mi spuna cineva daca e un pret bun si cat ma costa sa montez piesa la un service?

Multumesc.

Share this post


Link to post

rugaminte mare

Daca are cineva de vinzare o usa de Matiz fata stinga eventual gri poly , ar fi ok. plus un geam .

Si chiar daca nu e aceeasi culoare tot ar fi bine .

A intrat un tir in mine , in usa si trebuie schimbata iar vina e comuna asa ca... Va multumesc anticipat 0743 357925

 

Nu gasesc pe nicaieri . Numai bine !!!

Share this post


Link to post

Salutare tuturor.

Stie cineva unde as putea gasi un plafon de pus in portbagaj ? Eventual undeva prin Cluj-Napoca.

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post

salut, stie cineva cat costa toba din fata la matiz? nu prea am timp de umblat..desi trebuie sa imi fac pt ca zici ca merg cu tractorul...daca are cineva pe langa el un magazin de piese si poate sa intrebe mi-ar fi de ajutor...multumesc

Share this post


Link to post

Vanzarile se fac la bursa!

Edited by Mircea
Te rog posteaza anunt la BURSA!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...