Jump to content
Sign in to follow this  
marius

Exfoliere Lac

Recommended Posts

Buna seara,

 

Problema mare . Am cateva zone pe masina unde s-a exfoliat lacul . De ce ? Nu stiu . In urma cu 2 saptamani i-am dat un polish . Nu sunt incantat de rezultat insa se cunoaste ca arata ceva mai bine . Ce este de facut ? Exista o solutie in afara de vopsitorie integrala ? Cam cat costa o vopsitorie buna si unde ?

 

Multumesc,

 

Marius

Share this post


Link to post

Bagi niste poze?

Share this post


Link to post

De pinde ce polish i-ai dat . Unele servicuri "dastepte" daca ai masina zgariata iremediabil insa nu vrei s-o revopsesti , iti curata cu smilghel fin tot lacul si apoi iti da un polish profesional cu bormasina aia .

Masina o sa arate ca in filme ...singura problema e ca la fiecare spalkare tre' s-o dai cu polish...In general asa fac baietii cu masinile scumpe care vor sa scape de ele...

Detalieaza...

Share this post


Link to post

Un coleg si-a matuit vopseaua si a lacuit-o dupa. Sincer n-am vazut-o si nici nu stiu ce efect ar putea avea asupra vopselei dar zicea ca arata ca noua... Ati mai auzit de manevra asta ?

Share this post


Link to post
Un coleg si-a matuit vopseaua si a lacuit-o dupa. Sincer n-am vazut-o si nici nu stiu ce efect ar putea avea asupra vopselei dar zicea ca arata ca noua... Ati mai auzit de manevra asta ?

Merge! dar nu tine mult! Costurile nu sunt mari. Eu am facut asa ceva la masina pe care am avut-o inainte. Am matuit cu apa si smirghel fin lacul, apoi mascat cu grija faruri, stopuri, geamuri etc, apoi 2 straturi de lac la cuptor si a tinut aproape 2 ani. Problemele au aparut dupa iarna trecuta la frig extrem, stratul de lac a inceput sa crape si sa se exfolieze chiar pe alocuri, in special cand spalam masina. Am vandut-o asa, pentru ca oricum trebuia revopsita

Share this post


Link to post

si la mine lacul nu prea mai e pe masina..si m-am hotarat sa fac o revopsire completa..grunt+vopsea+lac...sa arate ca noua. Stiti vreun tinichigiu si vopsitor bun ?

Share this post


Link to post

... si pe mine m-ar interesa un pret estimativ pentru o operatie din asta completa.

 

revopsire completa..grunt+vopsea+lac.
!!!

Share this post


Link to post

mergem impreuna si poate ne da reducere :banana:

Share this post


Link to post

grund??? poate kit, shpritz-kit + vopsea + lac...

 

daca gasiti, intrebati cat costa si la tico... pls.

Edited by alx

Share this post


Link to post

ok..intrebam si pt. tico..eu ma interesez...am o promisiune (adica ma duc la un vopsitor cu recomandare...e ruda cu un prieten..ca ma gandesc ca e important ca altfel o fac de 2 bani.) o sa ajung la ala de abia peste o saptaman jumate..asa ca pana atunci asteptam :-W

p.s.: ideea e ca nu e la service daewoo..dar am vazut vopsit de el un opel vectra nou si arata perfect

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...