Jump to content
Sign in to follow this  
Razva89

Ticozaurul Meu

Recommended Posts

Salut tuturor.

Sunt nou pe forum,abia acum am aflat despre el din intamplare,asa ca ma alatur si eu posesorilor de tico.

Masina este fabricata in 2000, culoarea: negru metalizat cu aproape 177.000 de km la bord(mentionez ca inainte de a o lua eu,in urma cu 2 luni a fost masina de firma), nu are momentan nici un fel de modificari insa sper ca incet incet sa ii mai aduc mici imbunatatiri la nivel estetic,momentan ma intereseza sa o reglez din punct de vedere functional cat mai bine.

 

Am atasat cateva poze,astept de la voi comentarii sau sugestii despre ce as mai putea face.

post-28086-127375177135_thumb.jpg

post-28086-127375177676_thumb.jpg

post-28086-127375178347_thumb.jpg

post-28086-127375180693_thumb.jpg

post-28086-127375181754_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Daca tot sunt primul, tin sa-ti urez bun venit in familia posesorilor de Daewoo-uri!drunk.gif

 

Buna alegere Tico, am si eu unul si sunt foarte multumit de ceea ce ofera!ok.gif

Share this post


Link to post

Inainte de a te apuca de modificari scoate porcariile alea de pe usi.

 

apropo - bine ai venit!

Share this post


Link to post

Corect, scapa de "muschii" de pe portiera, strica efectul mai ales ca nu am vazut aproape nici un Ticorez negru si chiar il prinde culoarea asta. Drive safe :lavolan: si tine-l bine ca ai parte de o masinuta grozava. Sa ne tii la curent cu ce modificari ii mai faci :thumbl:

Share this post


Link to post

Asta intentionez sa fac in viitorul apropiat cred ca si cu celelalte de pe praguri si de pe haion ca la fel de ciudate mi se par.

Apropo intentionez sa schimb fundalul ceasurilor,pe alb cred.Aveti cumva alte sugestii de culoare,design etc?Si ce ziceti in locul muschilor sa pun altceva sau sa las fara nimic?<br>?<br>

Edited by Razva89

Share this post


Link to post

Tico e o masinuta mica si plina de personalitate...ai mare grija pentru ca din imbunatatiri in kitch este doar un pas. Nu sunt cel mai in masura sa iti dea sfaturi dar cred ca ai putea incepe prin a-ti pune pe hartie ideile si prin a consulta internetul si in special forumul aceste (sectiunea masina mea).

In alta ordine de idei, incearca sa nu creezi contraste marlanesti gen alb-negru (ceasuri - culoare generala) intelegi tu ce vreau sa spun. Mergi pe albastru sau pe rosu, ceva care sa creeze un contrast frumos cu negrul, mai ales ca, ti-am zis, nu sunt prea multe Tico-uri negre. Ar merge niste jante de aliaj,dar la fel de bine poti merge pe aducerea la un nivel superior de echipare folosind componente originale de Tico, fie ele si din dezmembrari (stergator spate, Aer Conditionat, etc), izoleaza fonic mai bine masina si eventual trage-ti si un sunet de calitate, in rest, mai gaseste si tu idei :thumbl:

Share this post


Link to post

Bestiala culoarea. Daca o sa consider ca mai merita, negru il fac si eu. Sa-ti traiasca, daca a fost exploatat ok te mai tine o gramada.

LE

Vezi ca se gasesc ieftin aparatori de noroi, circa 12 ron bucata. ;)

Edited by BZN

Share this post


Link to post

hmm in legatura cu exploatarea treaba e cam relativa deoarece nu a fost chiar intretinuta cum ar trebui ,mai are pe ici pe colo cate ceva de schimbat dar se fac. Vara asta as vrea sa ii dau si o vopsea pe aripa si capota datorita faptului ca dupa ce a suferit un mic accident a fost vopsita la pensula si mi se pare total inestic acel petic,sper insa sa mai gasesc aceeasi nuanta.Ms tuturor pentru sugestii

Share this post


Link to post

Salut,

Forte frumoasa masina! Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km parcursi cu ea iti doresc, mai ales ca este fiabila si usor de intretinut.

Arata foarte bine pe negru. Eu as cauta ceasuri negre originale. Chiar ar fi tare te axezi pe negru, fiindca nu prea sunt Tico negre (eu nu am vazut niciunul pana acum)! Ar fi frumoase si niste folii, nu foarte inchise (tot pe negru bineinteles).

 

Mult succes in continuare!

Share this post


Link to post

incepand de luna trecuta masinuta a intrat in posesia mea. cat de curand o sa revin cu niste poze pentru ca din cate vad a suferit cateva modificari fata de cum arata in pozele de aici.

 

P.S: sper ca postez unde trebuie : are cineva idee unde as putea gasi niste vopsea auto negru metalizat? si cam de cata este nevoie pentru tico? multumes anticipat

Edited by Reikko_89

Share this post


Link to post

Faina masina. imi place culoarea. Ca si fundal la ceasuri , daca nu vrei complicatii cauta un tico la dezmembrari , care are fundal negru. eu asa am procedat si e ok. Referitor la combinatia alb/negru mie nu mi se pare kitch. La mine toata masina e alb/negru, interior/exterior.Oricum gusturile nu se discuta. Asteptam pozele :lavolan:

Share this post


Link to post

Asa cum am promis revin cu niste poze mai recente.

Din pacate decalurile si parasolarul necesita inlocuite deoarece au fost lipite prost(stramb,bule de aer etc), dar se rezolva si asta cat de curand imediat ce o vopsesc.

si acum pozele:

post-34681-0-16022000-1312727089_thumb.jpg

post-34681-0-47381600-1312727315_thumb.jpg

post-34681-0-70710700-1312727422_thumb.jpg

Edited by Reikko_89

Share this post


Link to post

Eu zic sa dai decalurile jos de tot. E pacat de masina. Mai ziceam sa le tii daca aveai componente de la producatorii respectivi.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...